گوگل روی یک هدست واقعیت افزوده برای عرضه در سال ۲۰۲۴ کار می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوگل واقعیت افزوده

چند ماه قبل گزارشی مبنی بر تلاش گوگل برای توسعه‌ی یک سیستم‌عامل مختص واقعیت افزوده منتشر شد. حالا سایت Verge به نقل از منابع معتبر نوشته گوگل روی یک هدست واقعیت افزوده کار می‌کند که قرار است در سال ۲۰۲۴ عرضه شود. گفته می‌شود این هدست دارای باتری است و نیازی به اتصال به منبع انرژی ندارد.

از دیگر ویژگی‌های احتمالی آن می‌توانیم به بهره‌گیری از چیپست اختصاصی گوگل اشاره کنیم که احتمالا مبتنی بر تراشه‌ی تنسور یا مشابه آن خواهد بود. باید خاطرنشان کنیم گوگل بعد از معرفی چیپست تنسور اعلام کرد که این تراشه یک بستر عالی برای پیشرفت‌های بزرگ در حوزه‌ی واقعیت افزوده محسوب می‌شود.

با این حال ظاهرا به دلیل محدودیت‌های فنی، گوگل رندر بخشی از محتواهای ارائه شده را در فضای ابری انجام می‌دهد. در همین رابطه باید به گفته‌های مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اشاره کنیم که می‌گوید اولین هدست اپل از نظر ویژگی‌های مختلف حدود ۲ تا ۳ سال از رقبای خود جلوتر است. در نتیجه با وجود اینکه هدست گوگل دیرتر از هدست اپل عرضه می‌شود، ولی به نظر می‌رسد ضعیف‌تر از آن خواهد بود.

گوگل واقعیت افزوده

در این گزارش آمده که هدست موردنظر مبتنی بر اندروید خواهد بود اما با توجه به تلاش گوگل برای جذب نیرو به منظور توسعه‌ی سیستم‌عامل مختص واقعیت افزوده، ممکن است تا سال ۲۰۲۴ این سیستم‌عامل آماده شود. همچنین در مورد بهره‌گیری این محصول از برند پیکسل هنوز تصمیمی گرفته نشده ولی ظاهرا بخشی از تیم گوشی‌های پیکسل روی تعدادی از قطعات این هدست کار می‌کنند.

گوگل در مورد این پروژه بسیار محرمانه عمل می‌کند و ظاهرا یک ساختمان جداگانه برای این کار اختصاص داده شده است. در حال حاضر حدود ۳۰۰ کارمند مشغول کار بر روی این پروژه هستند و به زودی صدها نفر دیگر برای این کار استخدام خواهند شد.

باید خاطرنشان کنیم که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپل اواخر سال جاری از اولین هدست خود رونمایی می‌کند ولی قرار است در سال ۲۰۲۳ به دست کاربران برسد. شرکت متا هم قصد دارد در سال جاری از یک هدست پیشرفته رونمایی کند. این یعنی اگر عرضه‌ی هدست گوگل در سال ۲۰۲۴ صحت داشته باشد، تا آن زمان رقبا تا حد زیادی جلو افتاده‌اند و گوگل برای رقابت با آن‌ها باید با چالش‌های زیادی روبرو شود.

منبع: ۹To5Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما