گوگل اسیستنت شاید به‌زودی بتواند گوشی شما را برایتان خاموش کند

۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰ ۴ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوگل اسیستنت خاموش کردن گوشی

گوگل اسیستنت در حال حاضر یکی از بهترین دستیارهای صوتی است که در گوشی‌های اندرویدی وجود دارد و به نوعی باید آن را بهترین دستیار صوتی هوشمند کنونی هم بدانیم. اما گوگل اسیستنت در حال حاضر توانایی خاموش کردن گوشی را ندارد که به نظر می‌رسد به‌زودی این قابلیت را دریافت خواهد کرد.

گوگل اسیستنت طی سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و گوگل هم توجه بسیار ویژه‌ای به این هوش مصنوعی قدرتمند دارد. به گونه‌ای که مدت زمان زیادی است این دستیار صوتی را در صدر بهترین دستیارهای صوتی هوشمند شاهد هستیم.

اما خاموش کردن گوشی با کمک دستیار صوتی گوگل اسیستنت امکانی است که تاکنون در گوشی‌های هوشمند اندرویدی شاهد آن نبودیم. اما طبق گزارشی که به‌تازگی از وب‌سایت ۹to5Google منتشر شده، ظاهرا دستیار صوتی گوگل قرار است به‌زودی این امکان را به کاربران بدهد. اعضای این وب‌سایت به‌تازگی به بررسی یکی از APKهای نسخه‌ی بتای اپلیکیشن گوگل سرچ پرداخته و شواهدی را یافتند مبنی بر اینکه در اندروید ۱۲، این قابلیت برای هوش مصنوعی قدرتمند گوگل فعال خواهد شد.

همچنین اسکرین‌شاتی نیز از صفحه‌ی مربوطه بدست آمده که در آن، کاربر دستورالعمل مربوط به خاموش کردن گوشی از طریق گوگل اسیستنت را آموزش می‌بیند. بدین ترتیب که اینبار می‌توان با روش جدیدی این دستیار صوتی را فرا خواند؛ کلیک و نگه داشتن کلید پاور برای چند ثانیه و وقتی هم که هوش مصنوعی در حالت آماده بکار قرار گرفت، ارسال دستور Power off چه به صورت متن و چه به صورت فرمان صوتی.

گوگل اسیستنت خاموش کردن گوشی

البته اکنون که گوشی‌های جدید با نگه داشتن کلید پاور می‌توانند به گوگل اسیستنت دسترسی داشته باشند، یعنی دیگر نمی‌توان با روش قبل به منوی پاور گوشی برای خاموش کردن یا ریستارت کردن آن دسترسی داشت. اما خب بدیهی است برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده شده که آن هم نگه داشتن همزمان کلید پاور و کلید افزایش صدا است. بدین ترتیب کاربر به منوی همیشگی هدایت می‌شود و می‌تواند اقدامات مربوطه را انجام دهد. همچنین احتمال اینکه بتوان کلید پاور را در این صورت شخصی‌سازی کرد هم زیاد است.

در حال حاضر از این بابت که این قابلیت به اندروید ۱۲ راه خواهد یافت تقریبا مطمئن هستیم. اما اینکه آیا منحصرا برای محصولات مجهز به اندروید ۱۲ در دسترس خواهد بود موضوعی است که باید منتظر بمانیم تا طی روزها یا هفته‌های آتی، خبرهای تکمیلی در رابطه با آن منتشر شود. حتی این امکان هم وجود دارد که گوگل بخواهید این قابلیت را به گوشی‌های پیکسل محدود کند. چون مثلا در گوشی‌های سامسونگ، همین حالا با نگه داشتن کلید پاور به دستیار صوتی اختصاصی سامسونگ یعنی بیکسبی دسترسی خواهید داشت. بنابراین این قابلیت به خودی خود برای کاربران گلکسی‌ها بی‌فایده خواهد بود. (البته دستیار صوتی گوگل در گوشی‌های سامسونگ در دسترس قرار دارد منتها با روش دیگری باید آن را فرا خواند).

البته در نهایت باید به این موضوع هم اشاره کنیم که در برخی از گوشی‌های اندرویدی کنونی، وقتی منوی اکشن‌سنتر را به پایین می‌کشید، کلید پاور برایتان به نمایش گذاشته می‌شود که می‌توانید با لمس آن، به همان منوی همیشگی دسترسی داشته و گوشی را به‌راحتی خاموش یا ریستارت کنید. اما این قابلیت در همه‌ی گوشی‌ها در دسترس نیست و گفته می‌شود گوگل قصد دارد در اندروید ۱۲، این گزینه را فعال کند. حال باید منتظر ماند و دید چه پیش خواهد آمد چون حداقل در نسخه‌ی بتای این سیستم‌عامل که شاهد چنین گزینه‌ای نبودیم. البته این موضوع می‌تواند در نسخه‌ی نهایی تغییر کند.

منبع: Android Central

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar Mahdi

    این قابلییتو که نوکیا داره دکمه اختصاصی گوگل

  2. Avatar ممد

    حیف که نه بیکسبی و نه اسیستنت زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکند