گوگل پلی بار دیگر اپلیکیشن Truth Social ترامپ را تأیید نکرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Truth Social گوگل ترامپ

اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل هنوز تصمیم ندارد اپلیکیشن Truth Social دونالد ترامپ را که به خاطر عدم نظارت کافی بر محتوا از دسترس کاربران پلی استور خارج شده بود، دوباره در دسترس قرار دهد.

اگر به خاطر داشته باشید، یک سال قبل حامیان دونالد ترامپ به کاخ کنگره‌ی آمریکا هجوم برده و به نیروی پلیس حمله کردند. آن‌ها حتی یک چوبه‌ی دار هم برای مایک پنس، معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده درست کردند. در نتیجه‌ی همین شورش، توییتر به سرعت حساب دونالد ترامپ را مسدود کرد چرا که این شبکه‌ی اجتماعی اصلی‌ترین راه ارتباطی دونالد ترامپ با مردم و رسانه‌ها به حساب می‌آمد.

هم‌بنیان‌گذار توییتر و مدیرعامل سابق این شرکت یعنی جک دورسی که هنگام اتخاذ چنین تصمیمی در رأس کار قرار داشت، اکنون مدعی شده‌ که این اتفاق هیچوقت نباید رخ می‌داد. در حالی که جک دورسی در سال ۲۰۲۱ شخصا اعلام کرد مسدود شدن حساب کاربری ترامپ «تصمیم درستی» بوده است.

گوگل هنوز شبکه اجتماعی Truth Social ترامپ را در دسترس قرار نداده است

گوگل Truth Social ترامپ

اکتبر سال گذشته، ترامپ تصمیم گرفت شبکه‌ی اجتماعی مخصوص خود را با نام Truth Social راه‌اندازی کند. این شبکه‌ی اجتماعی شباهت زیادی به توییتر دارد و کاربران اپ استور هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. البته این حرف را می‌توانستیم در رابطه با کاربران اندروید هم بزنیم اما گوگل به خاطر عدم کنترل کافی روی محتوای حساس در این شبکه‌ی اجتماعی، دسترسی به این اپلیکیشن را برای کاربران آمریکایی قطع کرده است. اگر هم هیچ اقدامی در راستای بهبود یک سری مشکلات این اپ صورت نگیرد، شاید برای همیشه دسترسی به آن قطع بماند.

به گزارش وب‌سایت CNBC، گوگل می‌گوید این اپلیکیشن هیچ روش خاصی برای کنترل محتوایی که قوانین پلی استور را نقض می‌کنند ندارد. گوگل حتی امروز بیانیه‌ای هم در این رابطه منتشر کرده که خلاصه‌ای از مهم‌ترین بخش آن را می‌توانید در زیر بخوانید:

در روز ۱۹ آگوست، ما به اپلیکیشن Truth Social بابت بسیاری از موارد نقض خط و مشی و استانداردهای موجود اطلاع داده‌ایم و تأکید کرده‌ایم که داشتن یک سیستم کارآمد برای تعدیل محتوای تولید شده توسط کاربر، از جمله شروط و ضوابطی است که هر اپلیکیشنی که در پلی استور در دسترس قرار می‌گیرد باید آن را بپذیرد.

در همین راستا، کاربران اندروید در آمریکا که ۴۴٪ از جمعیت این کشور را هم تشکیل می‌دهند، نمی‌توانند اپلیکیشن Truth Social را روی گوشی‌های خود نصب کنند. به گزارش وب‌سایت Axios، ظاهرا تیم توسعه‌دهنده‌ی Truth Social از بابت این جریانات اطلاع کامل دارد. اینطور که وب‌سایت یادشده می‌گوید، ظاهرا گوگل اعلام کرده که هفته‌ی گذشته، تیم توسعه‌دهنده‌ی Truth Social در پاسخ به بیانیه‌ی این شرکت آمریکایی گفته که بازخورد آن‌ها را دریافت کرده و در حال کار روی بهبود مشکل است.

دوین نونز هم در رابطه با تحریم اپلیکیشن Truth Social توسط گوگل، ساکت ننشسته و در یکی از پادکست‌‌ها با نام «Just the News Not Noise» به این موضوع واکنش نشان داده است. نونز یکی از اعضای سابق مجلس آمریکا و همچنین رئیس سابق کمیته‌ی اطلاعات مجلس نمایندگان بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بود که اکنون به عنوان مدیرعامل شرکت ترامپ که مالک اپلیکیشن Truth Social هم هست، فعالیت می‌کند. او در پادکست یادشده گفته:

چه زمانی قرار است اپلیکیشن ما در اندروید در دسترس قرار بگیرد؟ خب، ببینید، این به گوگل پلی استور بستگی دارد. ما منتظر آن‌ها هستیم تا آن‌ها صلاحیت ما را تأیید کنند. نمی‌دانیم چه چیزی باعث شده این فرایند تا این اندازه طول بکشد. قطعا عالی خواهد شد اگر آن‌ها ما را بپذیرند.

حال باید دید چه اقدامی از سوی Truth Social برای جلب رضایت گوگل صورت می‌گیرد، چون دسترسی کاربران آمریکایی به این پلتفرم برای ترامپ اهمیت ویژه‌ای دارد.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما