گوگل درون جعبه‌هایی با طرح پیکسل ۷ چیپس سیب‌زمینی می‌فروشد

۲۲ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوگل چیپس

گوگل طی یک حرکت عجیب و در راستای تبلیغاتی برای گوشی‌های سری پیکسل ۷، تصمیم گرفته درون یک جعبه با طرحی الهام گرفته از پنل پشتی این گوشی‌ها چیپس قرار داده و به مردم بفروشد.

گوگل در رویداد I/O 2022 خود پیش‌نمایشی از گوشی‌های سری پیکسل ۷ را هم منتشر کرد که به لطف آن توانستیم از شکل ظاهری این محصولات به صورت کاملا رسمی آگاه شویم. از آن روز به بعد، اطلاعات زیادی از گوشی‌های این سری منتشر شده که با توجه به آن‌ها می‌دانیم نمایندگان نسل بعد گوگل قرار است با اندروید ۱۳ به عنوان سیستم‌عامل پیش‌فرض، با دوربین‌هایی نه چندان متفاوت با دوربین‌های سری پیکسل ۶ اما نسل دوم تراشه‌ی تنسور با نام تنسور G2 راهی بازار شوند.

با توجه به عملکرد عالی تنسور در زمینه‌ی هوش مصنوعی اما عملکرد نه چندان خوب در امور پردازشی و گرافیکی، بسیاری از کاربران از گوگل انتظار دارند نسل بعدی این چیپست را که باز هم با همکاری سامسونگ تولید خواهد شد، بهتر و قدرتمندتر طراحی کند. حال آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر موضوعی است که زمان آن را مشخص می‌کند ولی گوگل دست به کار عجیبی زده که باعث شده یک ایهام جالب صورت بگیرد.

از گوگل خواسته شده بود تا وضعیت تراشه‌های خود را بهبود ببخشد. در خبرگزاری‌های انگلیسی‌زبان، تراشه‌ها، یا همان چیپست‌ها، به صورت مخفف «Chips» (چیپس) تلفظ می‌شوند. چیپس همچنین یک فرآورده‌ای از سیب‌زمینی است که آن هم به همین شکل تلفظ می‌شود و حالا گوگل از این شباهت در تلفظ استفاده کرده و درون جعبه‌هایی که طرح روی جلد آن‌ها الهام گرفته از پنل پشتی پیکسل ۷ است، به کاربران در چهار طعم مختلف چیپس می‌فروشد. این شرکت آمریکایی با این تبلیغ قصد داشته تراشه‌ی تنسور G2 خود را که گفته می‌شود قرار است در سری پیکسل ۷ مورد استفاده قرار بگیرد تبلیغ کند. گوگل این تراشه را «مغز» گوشی‌های هوشمند جدید خود خطاب کرده و مدعی شده سریع‌تر، بهینه‌تر و امن‌تر از قبل شده است.

حال علاقه‌مندان به این شرکت امیدوار هستند گوگل واقعا در این رابطه درست بگوید چون نسل نخست که از لحاظ پردازشی خیلی خوب ظاهر نشده و حتی در فشارهای سنگین هم خیلی داغ می‌کند تا بدین ترتیب عملکرد پایداری نداشته باشد. تقریبا می‌توان گفت هر کاری، از مسیریابی با GPS گرفته تا شارژ کردن، می‌تواند باعث افزایش دمای این تراشه شود. حتی برخی از کاربران به خاطر مشکل در طراحی این تراشه، در بخش اتصالات شبکه هم با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

در حال حاضر اطلاعات زیادی از تراشه‌ی تنسور G2 در اختیار نداریم اما انتظار داریم گوگل با در نظر گرفتن انتقادات فراوانی که به خاطر نسل اول به آن وارد شده، عملکرد نسل جدید را بهبود ببخشد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه