گوگل شاید با الهام از اپل برای کروم‌بوک تراشه‌ی ARM اختصاصی بسازد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کروم بوک

بعد از رونمایی از گوشی هوشمند پیکسل ۶ توسط گوگل در ماه گذشته و استفاده از چیپست توسعه داده شده بر اساس معماری ARM گوگل تنسور در آن، به نظر می‌رسد که گوگل در حال توسعه چیپست‌های ARM برای لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک و تبلت‌های بعدی خود است. این اطلاعات توسط نشریه‌ی Nikkei Asia منتشر شده‌اند.

در این گزارش تازه منتشر شده آمده است که گوگل‌ می‌خواهد از این پردازنده‌ها در سال ۲۰۲۳ در کروم‌بوک‌ها استفاده کند. همان‌گونه که می‌دانید کروم‌بوک‌ها به دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ‌ها، تلبت‌ها و دستگاه‌های با نمایشگر‌های جداشونده گفته می‌شود که سیستم عامل به کار رفته در آن کروم OS است. این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های مختلفی مانند گوگل، سامسونگ، لنوو، دل، HP و ایسوس در بازار‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

در این گزارش همچنین آمده است که گوگل از موفقیت اپل در توسعه‌ی چیپست‌های ARM برای آیفون‌ و کامپیوتر‌های مک الهام گرفته است. همان‌گونه که می‌دانید اپل در ماه نوامبر (آبان) ۲۰۲۰ از اولین لپ‌تاپ مک با تراشه‌ی اپل M1 رونمایی کرد.

همچنین اپل می‌خواهد تا در یک بازه‌ی زمانی دو ساله تمامی پردازنده‌های اینتل استفاده شده در کامپیوتر‌های مک را با تراشه‌ی اپل سیلیکون ساخت خودش جایگزین کند. آخرین مکی که اپل از آن در ماه آوریل (فروردین) با تراشه‌ی اپل سیلیکون رونمایی کرد نسل جدید آی‌مک است که اپل آن را با تراشه‌ی اپل سیلیکون M1، رنگ‌های متنوع، طراحی جدید و نمایشگر ۲۴ اینچی عرضه می‌کند.

شایعه‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی از نسل جدید مک‌بوک پرو با نمایشگر ۱۴ و ۱۶ اینچ است که تراشه‌ی به کار رفته در آن‌ها از اپل M1 سریع‌تر است. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که از این مک‌بوک‌ها در ماه اکتبر (مهر) یا نوامبر (آبان) رونمایی خواهد شد.

منبع: MacRumorsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما