گوگل دوربین زیر نمایشگر منحصربه‌فردی را برای گوشی‌های خود در نظر دارد

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۱ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دوربین زیر نمایشگر گوگل

اگرچه سال گذشته اولین گوشی دارای دوربین زیر نمایشگر راهی بازار شد، اما این نوع دوربین‌ها کیفیت خیلی خوبی ندارند. گفتنی است هنوز هیچکدام از شرکت‌های بزرگ به دلیل محدودیت‌های این فناوری، بهره‌گیری از آن را آغاز نکرده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد گوشی تاشوی سامسونگ اولین گوشی مهمی خواهد بود که همراه با این مشخصه راهی بازار می‌شود. حالا طبق پتنتی که گوگل ثبت کرده، این شرکت هم ظاهرا می‌خواهد برای گوشی‌های جدید خود از دوربین زیر نمایشگر منحصربه‌فردی استفاده کند.

این پتنت ۲۳ صفحه‌ای به طور مفصل جزئیات برنامه‌ی گوگل برای تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر را شرح می‌دهد. طبق این پتنت، گوگل از نمایشگر اولد استفاده خواهد کرد و دوربین سلفی و نمایشگر ثانویه هم زیر نمایشگر اصلی تعبیه می‌شوند. در همین زمینه می‌توانیم به یکی از پتنت‌های سامسونگ هم اشاره کنیم که تعبیه‌ی نمایشگر ثانویه زیر نمایشگر اصلی و بر روی دوربین سلفی را به تصویر می‌کشد اما راهکار گوگل کمی متفاوت است.

دوربین زیر نمایشگر گوگل

طبق تصویر موجود در اسناد این پتنت، نمایشگر ثانویه برخلاف انتظار به صورت عمودی زیر نمایشگر اصلی تعبیه می‌شود. همچنین یک منشور بین سنسور و نمایشگر ثانویه قرار می‌گیرد. زمانی که دوربین سلفی در حال استفاده است، منشور می‌چرخد تا انتقال نور از طریق پنجره‌ی کوچک ۲ تا ۳ میلی‌متری به سنسور دوربین امکان‌پذیر شود. در صورت عدم استفاده از دوربین، منشور دوباره می‌چرخد تا محتوای نمایشگر ثانویه را بر روی نمایشگر اصلی منعکس کند.

متاسفانه گزارشی در رابطه با احتمال استفاده یا تاریخ عملی شدن این فناوری منتشر نشده است. بر اساس رندهای منتشر شده از پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو، هر دوی آن‌ها از حفره‌ی نمایشگر بهره می‌برند و به همین خاطر نباید انتظار راهیابی دوربین زیر نمایشگر را به این گوشی‌ها داشته باشیم.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما