گوگل نظر کاربران را در پلی استور بعد از تأیید تا ۲۴ ساعت منتشر نمی‌کند

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پلی استور نظر کاربران

گوگل برای مبارزه با افرادی که نظرات مشکوکی در راستای تخریب عمدی یک اپلیکیشن یا بازی در پلی استور می‌نویسند یک قابلیت جدید در نظر گرفته که به موجب آن نظر کاربران تا ۲۴ ساعت بعد از تأیید به نمایش گذاشته نمی‌شوند.

نظرات و امتیازاتی که کاربران در گوگل پلی استور ثبت می‌کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این نظرات باعث می‌شود یک کاربر بداند اپلیکیشنی که قصد دانلود آن را دارد چگونه است و آیا می‌تواند نیازش را برطرف کند یا خیر. برای بسیاری از ما هم پیش آمده که اپلیکیشنی را در فروشگاه‌های مختلف پیدا می‌کنیم اما بعد از خواندن نظرات، از دانلود و نصب آن صرف نظر می‌کنیم چون مشکلات زیادی دارد یا عملکرد آن به گونه‌ای نیست که نیازمان را برطرف کند.

هرچند گاهی اوقات این نظرات می‌توانند اشتباه باشند که به کسی هم کمکی نمی‌کند. گوگل هم دقیقا با هدف مبارزه با چنین چیزی، قابلیت جدیدی را به فروشگاهش اضافه کرده است. طبق گفته‌های میشل رحمان، سردبیر ارشد Esper، این قابلیت بخش ثبت نظر و امتیازدهی در پلی استور را تغییر خواهد داد به گونه‌ای که بعد از تأیید نظر کاربران، انتشار آن تا ۲۴ ساعت طول خواهد کشید.

اگر شما توسعه‌دهنده‌ی یک اپلیکیشن باشید و ببینید که نظری برای اپلیکیشن شما ثبت شده که درست نیست، در این مدت ۲۴ ساعته فرصت دارید تا نظر یادشده را ببینید و به آن پاسخ دهید. یعنی فقط کاربران عادی هستند که نمی‌توانند این نظرات را قبل از انتشار ببینند.

این قابلیت به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا اپلیکیشن خود را در برابر افرادی که از روی عمد، قصد تخریب یا جلوگیری از فروش آن را دارند محافظت کنند. از سویی دیگر این کار به نفع کاربران هم هست چرا که با رفتن به صفحه‌ی یک اپلیکیشن خاص، با نظراتی روبرو می‌شوند که واقعی هستند و می‌توانند به آن‌ها کمک زیادی کنند.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه