اپ Switch to Android آیفون اکنون با تمام گوشی‌های اندروید ۱۲ سازگار است

۹ تیر ۱۴۰۱ | ۰۶:۵۸ ۹ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Switch to Android اندروید 12

اینطور که به نظر می‌رسد، نسخه‌ی iOS اپلیکیشن Switch to Android گوگل اکنون با تمام گوشی‌های مبتنی بر اندروید ۱۲ سازگار است.

گوگل در راستای سهولت سوییچ از گوشی آیفون به اندروید، یک اپلیکیشن طراحی کرده با نام Switch to Android که به کاربران کمک می‌کند در صورتی که می‌خواهند گوشی خود را از آیفون به اندروید تغییر دهند، فرایند انتقال اطلاعاتی نظیر مخاطبین، تقویم و… بسیار راحت‌تر صورت بگیرد.

گوگل اوایل امسال بود که این اپلیکیشن را رسما برای سیستم‌عامل خود منتشر کرد اما در ابتدا فقط گوشی‌های پیکسل از آن پشتیبانی می‌کردند. یعنی فقط کاربرانی که قصد مهاجرت از آیفون به گوشی پیکسل را داشتند می‌توانستند از آن استفاده کنند. اما حالا به نظر می‌رسد تمام کاربرانی که گوشی مبتنی بر اندروید ۱۲ دارند می‌توانند از اپلیکیشن Switch to Android استفاده کنند تا اطلاعات خود را به‌راحتی از یک گوشی آیفون به اندروید منتقل کنند.

این اپلیکیشن در گوشی‌های آیفون یک QR کد به نمایش می‌گذارد که با اسکن آن توسط گوشی اندرویدی جدید خود می‌توانید تمام اطلاعات مورد نظر را از انتقال دهید. از جمله اطلاعاتی که توسط این اپلیکیشن قابل انتقال هستند می‌توان به تصاویر،‌ ویدیوها، مخاطبین، فایل‌های صوتی و رویدادهای تقویم اشاره کرد. این اطلاعات به صورت بی‌سیم منتقل می‌شود و در نتیجه نیازی نیست دو گوشی را از طریق کابل به یکدیگر متصل کرد. هرچند با استفاده از کابل، داده‌ها با سرعت بسیار بیشتر و شرایط پایدارتری منتقل می‌شدند و حتی کاربر می‌توانست فایل‌های حجیم را هم بدون صرف زمان زیاد به گوشی جدید خود ارسال کند.

از قابلیت‌های جالب این اپلیکیشن، امکان انتقال پیام‌های واتساپ است. به این صورت که شما در طول فرایند جابه‌جایی می‌توانید واتساپ را باز کرده و تمام تاریخچه‌ی یک گفت‌و‌گو را هم که شامل تصاویر و فایل صوتی است به گوشی جدید خود ارسال کنید.

البته فکر نکنید اپل هم پاسخی به این اپلیکیشن نداده است. اتفاقا شرکت آمریکایی خیلی قبل‌تر برنامه‌ی سوییچ از اندروید به iOS را با نام Move to iOS طراحی کرده بود. اگر از کاربران گوشی‌های اندروید باشید شاید با این اپلیکیشن آشنایی داشته باشید چون از سال ۲۰۱۵ تاکنون در دسترس کاربران اندرویدی قرار دارد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar شاهین

    از اندروید با این برنامه Move to iOS نمیشه چت واتس اپ انتقال داد به ایفون .