چیپ تنسور گوگل از تراشه‌ی موبایل ۳ سال پیش اپل هم کندتر است

۴ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پیکسل 7 تنسور G2

قبل از عرضه‌ی چیپست اختصاصی گوگل موسوم به تنسور، گزارش‌هایی مبنی بر در اولویت نبودن سرعت منتشر شد. حالا یکی از افشاگران نتایج بنچمارک این تراشه را منتشر کرده که طبق آن، تنسور حتی از چیپست A12 اپل که سه سال قبل راهی بازار شده، سرعت کمتری دارد.

در این بنچمارک چیپست A12 در زمینه‌ی تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد و به همین خاطر احتمالا این سؤال برای کاربران پیش می‌آید که چرا گوگل از اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده نکرده است. البته باید خاطرنشان کنیم نتایج بنچمارک لزوما عملکرد تراشه در شرایط واقعی را نشان نمی‌دهند.

تنسور

گوگل با استفاده از چیپست اختصاصی از کنترل بیشتری بر سخت‌افزار و نرم‌افزار بهره می‌برد و به لطف همین رویکرد می‌تواند عملکرد روان‌تری به ارمغان بیاورد. در رابطه با سرعت پایین‌تر از حد انتظار هسته‌های چیپست تنسور باید بگوییم که شاید گوگل برای کاهش مصرف انرژی، توان آن‌ها را کاهش داده تا عمر باتری پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو افزایش پیدا کند.

هنوز گوشی‌های سری پیکسل ۶ راهی بازار نشده‌اند و به همین خاطر منتظر انتشار نقد و بررسی‌های این گوشی‌ها هستیم تا ببینیم این گوشی‌ها از جهات مختلف چه حرفی برای گفتن دارند. طراحی تراشه‌های اختصاصی کار بسیار پیچیده و هزینه‌بری محسوب می‌شود و اگرچه شاید تراشه‌ی تنسور عملکرد مدنظر کاربران را ارائه ندهد، اما بدون شک نسل‌های بعدی آن در زمینه‌های مختلف بهبود پیدا می‌کنند.

منبع: wccftech

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar امیر

    اپل دیگه گوگل توی این کارا خوب نیست فقط توی اپلیکیشن و اینا خوب .

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه