داده‌های جدید گوگل ترند از کاهش ۷۰ درصدی علاقه به NFT خبر می‌دهند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوگل NFT

سقوط بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ منجر به کاهش علاقه سرمایه‌گذاری در توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سطح جهانی شده است. علاقه به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در ماه می ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد خود رسیده است؛ داده‌های ارائه شده توسط BeInCrypto و گوگل ترند، همه حکایت از کاهش علاقه به موضوعات مرتبط با NFT توسط عموم مردم دارند و گویا یک همگرایی بین بازار کریپتو و بازار توکن‌های غیرقابل تویض به وجود آمده است.

آمار ارائه شده میزان علاقه بر اساس جستجو محتوای مرتبط با NFT در زمان است که اعدادی بین ۰ تا ۱۰۰ می‌باشد. مقدار ۰ یا نزدیک به ۰ به این معنی است که علاقه کمی در موضوع مورد بررسی وجود دارد. از سوی دیگر، مقدار حداقل عددی ۵۰ به این معنی است که این عبارت بخش بزرگی از جستجوهای جهانی در گوگل را تشکیل داده است.

همانطور که در آمار ارائه شده Google Trends در تصویر زیر مشاهده می‌فرمایید اصطلاح “توکن غیرقابل تعویض” در آخرین روزهای ماه می به عدد ۲۶ رسید و این مطلب بیانگر کاهش شدید ۷۴ درصدی نسبت به اوج عددی ۱۰۰ بود که در ژانویه ۲۰۲۲ به ثبت رسیده است.

در بازارهای NFT نیز می‌توان مشاهده نمود که میزان حجم معاملات نیز کاهش چشمگیری داشته است. در ژانویه ۲۰۲۲، حجم ماهانه معاملات بازارهای اصلی NFT به بالاترین حد خود یعنی ۱۶.۵۴ میلیارد دلار رسید ولی همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌فرمایید این رقم در آخرین روزهای ماه می به رقم ۴ میلیارد دلار رسیده است که مجددا کاهش ۷۵ درصدی حجم معاملات را به ما یادآور می‌شود.

برخی از NFTهایی که باعث افزایش حجم معاملات انجام شده در ماه ژانویه شده‌اند عبارتند از: Bored Ape Yacht Club (BAYC)، Mutant Ape Yacht Club (MAYC) و Axie Infinity.

در آخرین روزهای ماه می، حجم فروش BAYC NFT در منطقه ۲۰۰ میلیون دلار بود که ۴۱ درصد کاهش در چهار ماه را نشان می‌دهد. در ژانویه ۲۰۲۲، حجم فروش Axie Infinity و Mutant Ape Yacht Club به ترتیب تقریباً ۱۲۶.۴۹ میلیون دلار و ۲۵۲.۳۳ میلیون دلار بوده است. بازار نزولی کریپتو به طور چشمگیری این ارقام را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ کاهش داده است به طوری که حتی کلکسیونرهای دیجیتال هم در مورد خرید و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض با وسواس بسیار رفتار می‌کنند.

در این میان نیز مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض Axie Infinity مجموع فروش ۶.۶ میلیون دلاری داشته است و این در حالی است که MAYC در ماه می ۱۶۳.۹۶ میلیون دلار فروش ثبت کرده است؛ که هر دو بیانگر این موضوع هستند که Axie Infinity کاهش ۹۴ درصدی و مجموعه BAYC کاهش ۳۶ درصدی داشته‌اند. به طور کلی، عبارات تورم جهانی، بحران اوکراین/روسیه، کنترل اسلحه، و سقوط کلی بازار کریپتو (با قیمت‌ها و ارزش کل دارایی‌های دیجیتال قفل شده) بر دیگر عبارات جستجو شده در گوگل ترند غالب هستند.

منبع: beincryptoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما