GoPro از دوربین ۳۶۰ درجه‌ی Omni رونمایی کرد

۲۰ فروردین ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت GoPro از یک دوربین واقعیت مجازی به اسم Omni رونمایی کرده است. دوربین Omni در اصل مکعبی است که در هر سمت‌اش یک دوربین Hero4 Black قرار داده شده است. دوربین واقعیت مجازی Omni می‌توانند با استفاده از شش دوربینی که دارد، ویدیویی ۳۶۰ درجه ضبط کند. سپس می‌توان ویدیوهای ضبط شده را در هدست‌های واقعیت مجازی نگاه کرد.

دوربین Omni از شش Hero4 Black برای ضبط تصویر استفاده می‌کند.

شرکت GoPro هنوز حرفی از قیمت این دوربین ۳۶۰ درجه نزده است، اما با توجه به اینکه شش عدد از بهترین مدل‌های GoPro در این دوربین استفاده شده‌اند، احتمالا قیمتی بالاتر از دو هزار دلار خواهد داشت.

البته این برای اولین بار نیست که شرکت GoPro دوربینی برای ضبط ویدیوهای واقعیت مجازی (Virtual Reality) معرفی می‌کند. دوربین Odyssey شرکت GoPro از ۱۶ عدد دوربین Hero4 Black تشکیل شده و به درد کسانی می‌خورد که می‌خواهند به صورت حرفه‌ای ویدیو ضبط کنند. با این حال، دوربین Odyssey قیمتی ۱۵ هزار دلاری دارد و امکان خرید آن برای هر کس وجود ندارد.

GoPro-Omni-1

البته گزینه‌های ارزان‌تری هم وجود دارند. هر دو شرکت سامسونگ و ال‌جی اخیرا از دوربین‌های ۳۶۰ درجه‌ی خوب و ارزان‌قیمتی رونمایی کرده‌اند. دوربین ۳۶۰ CAM شرکت ال‌جی و دوربین Gear 360 شرکت سامسونگ شاید کیفیت دوربین GoPro را نداشته باشند، اما کارشان را به خوبی انجام می‌دهند و قیمتی معقول دارند.

هنوز زمان عرضه‌ی Omni مشخص نشده است.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه