GoPro هفت درصد از کارمندانش را اخراج کرد

۲۴ دی ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۰ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
GoPro

«گوپرو» (GoPro) بعد از ضررهای مالی و فروش کم محصولاتش در سه ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۱۵ نزدیک به ۷ درصد از کارمندانش را اخراج کرد.

شرکت GoPro به دلیل فروش کم محصولاتش، ۱۰۷ نفر از کارمندانش را اخراج کرد.

شرکت گوپرو هنوز اطلاعات بیشتری از جزییات این کار منتشر نکرده و تنها مشخص شده که ۱۰۷ نفر از کارمندانش را اخراج کرده است. این شرکت به‌تازگی هم قیمت محصولاتش را کم کرده تا افراد بیشتری آن‌ها را خریداری کنند. بسیاری از کاربران اعتراض کرده بودند که به دلیل قیمت بالای دوربین ورزشی «گوپرو هیرو ۴» (GoPro Hero 4) نمی‌توانند این محصول را خریداری کنند.

البته درآمد شرکت GoPro در سه ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۱۵ پایین نبوده و نزدیک به ۴۳۵ میلیون دلار درآمد داشته است؛ اما زمانی شرایط بد این شرکت مشخص می‌شود که بدانید پیش بینی‌ها به درآمد ۵۱۰ میلیون دلاری گوپرو اشاره می‌کردند. همچنین انتظار می‌رفت که تعداد بیشتری از دوربین‌های GoPro Hero به فروش برسند.

دوربین‌های ورزشی شرکت گوپرو سهم زیادی از بازار را در اختیار دارند؛ اما تعداد افرادی که به چنین محصولاتی نیاز داشته باشند بسیار کم است. دوربین‌های ورزشی گوپرو به خوبی روی بدن، اتومبیل و وسایل مختلف قرار می‌گیرند و به وسیله‌ی آن‌ها می‌توان فیلم‌های هیجان‌انگیزی تهیه کرد.

البته به‌تازگی شرکت گوپرو رقیب‌های جدیدی در این حوزه پیدا کرده که محصولات ارزان قیمت‌تری را راهی بازار کرده‌اند. از جمله‌ی این شرکت‌ها می‌توان به نیکون و دوربین KeyMission 360 اشاره کرد. همچنین شرکت سونی هم مدتی پیش یک دوربین ورزشی معرفی کرد که می‌تواند با کیفیت ۴K فیلم‌برداری کند. همین موضوع باعث شده که شرکت گوپرو سیاست‌های خودش برای سال ۲۰۱۶ را تغییر دهد و قصد دارد محصولاتی با قیمت ارزان‌تر راهی بازار کند.

GoPro Hero 4

دوربین GoPro Hero 4

شرایط مالی بد این شرکت باعث به‌وجود آمدن شایعات مختلفی شده که در بین آن‌ها به خرید این شرکت توسط اپل اشاره شده است. باید ببینیم که شرایط گوپرو در آینده چه تغییری می‌کند و آیا شرکت‌های بزرگ دیگری هم قصد خرید آن را پیدا می‌کنند یا خیر.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما