گرافیک شوالیه‌های گاتهام از بتمن ۷ سال پیش بدتر است!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

بازی شوالیه‌های گاتهام (Gotham Knights) چندی پیش عرضه شد. عرضه این بازی با مشکلات زیادی روبرو بود و نتوانست انتظارات طرفداران را برآورده کند. به طور کلی شوالیه‌های گاتهام دنباله عناوین بتمن ساخته شده توسط شرکت راکستدی (Rocksteady) است. نکته اینجاست که این بازی توسط راکستدی ساخته نشده است. شرکت سازنده بازی شوالیه‌های گاتهام شعبه مونترئال شرکت برادران وارنر (Warner Bros Montreal) است. در این مدت اخبار و مطالب زیادی از بازی شوالیه‌های گاتهام منتشر شد و در آخرین مورد طرفداران این بازی را با عنوان قبلی بتمن مقایسه کردند.

بسیاری از منتقدان بازی شوالیه‌های گاتهام را دوست نداشتند. دلیل اصلی این حس بد هم مقایسه این بازی با شوالیه‌ی آرکام (Arkham Knight) است. شاید به نظر غیر منطقی برسد که یک عنوان امسال را با یک بازی ۷ سال گذشته مقایسه کنیم. با این حال طبق چیزی که گزارش شده شوالیه‌های گاتهام در برخی از موارد بدتر عمل می‌کند.

به طور کلی بحث ظاهری یک بازی به شدت بستگی به شرایط دارد. مقایسه این دو بازی نیز تفاوتی ندارد. چیزی که کاملاً واضح است پیشرفت تکنولوژی در این مدت است. موتور جدیدتر و بهتر شوالیه‌های گاتهام باعث می‌شود ظاهر دقیق‌تر و Anti aliasing بهتری داشته باشد. این چیزی است که از یک عنوان امروزی انتظار می‌رود.

ظاهر شوالیه‌های گاتهام

اگر بخواهید خیلی دقیق بررسی کنید، شوالیه‌های گاتهام از لحاظ تکنیکی پیشرفت بسیار زیادی نسبت به قبل داشته است. به نوعی گرافیک بازی در کل پیشرفت زیادی نسبت به قبل داشته است. البته این در زمانی است که شوالیه‌های گاتهام ایراد پیدا نکند. بحث بد عمل کردن این بازی در قسمت طراحی هنری شوالیه‌های گاتهام نسبت به شوالیه‌ی آرکام است.

شاید شوالیه‌های گاتهام در زمینه تکنولوژی برتری داشته باشد ولی از لحاظ تنوع و چگالی محتوا شوالیه‌ی آرکام بهتر عمل می‌کند. بسیاری از افراد بر این باورند که شوالیه‌های گاتهام یک قدم به عقب برای مجموعه بتمن است. برای مثال شوالیه‌های گاتهام روی کنسول‌ها دارای قفل نرخ فریم ۳۰ است. این در صورتی است که نرخ فریم متغیر نقطه قوت کنسول‌ها به حساب می‌آید.

البته این نکته لازم به ذکر است که شوالیه‌ی آرکام هم شروع چندان خوبی نداشت. این بازی در زمان عرضه آنقدر گرافیک بالایی داشت که کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان با اجرای آن مشکل زیادی داشتند. همینطور اینکه پورت آن به کامپیوتر کیفیت چندان بالایی نداشت و حتی برای مدت کوتاهی از استیم حذف شد.

بحث اینجاست که قطعاً یک بازی ۷ سال گذشته از لحاظ گرافیکی بهتر از یک عنوان امسال نیست. اینکه این حرف زده می‌شود منظور طراحی هنری و دنیای بازی است. چیزی که برای طراحی یک عنوان به شدت اهمیت داشته و اگر وجود نداشته باشد، تجربه کاربران نامطلوب می‌شود. چیزی که کل رسانه به آن معتقد هستند این است که شوالیه‌های گاتهام یک عنوان ضعیف است. چیزی که نتوانست انتظار طرفداران را برآورده کرده و عطش ۷ ساله آن‌ها را سیراب کند.

ویدیوی کامل تحلیل دیجیتال فاندری را در ادامه برایتان قرار داده‌ایم؛ با این حال پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی اصلی را با کیفیت ۴K در کانال یوتیوب دیجیتال خود فاندری ببینید تا وضعیت اسفناک بازی را درک کنید.

منبع: Dexerto.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Pouya

  قدرت تخریب
  گرافیک سطح اب
  نورپردازی و حتی گراپلینگ های بین ساختمان ها
  واقعا همش پسرفت داشته به جای پیشرفت فقط برید توی یوتوب ببینید چقدر راکستدی خوب کار کرده توی نسخه ارکام نایت
  اون موقع هم گرافیکش از نسل خودش جلو تر بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما