سرورهای GTA Online روی پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ بسته خواهد شد

۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۲ ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی GTA Online

مدت زیادی از عرضه‌ی بازی GTA V و GTA Online روی کنسول‌های نسل هفتمی پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ گذشته است. به‌تازگی راک‌استار اعلام کرده است که در اواخر سال جاری و با گذر بیش از ۸ سال از اولین عرضه‌ی «جی‌تی‌ای آنلاین»، قرار است سرورهای این بازی را روی کنسول‌های نسل هفتمی سونی و مایکروسافت از کار بیندازد.

قابل حدس است که پس از عبور نسل‌های هفتم و هشتم کنسول‌های خانگی و وارد شدن به نسل نهم، استفاده از کنسول‌های نسل هفتمی کمتر و در نتیجه‌ی سرورهای بازی جی‌تی‌ای آنلاین روی این دو کنسول خلوت‌تر شود. به همین خاطر، راک‌استار تصمیم گرفته تا سرورهای بازی پرطرفدار خود را در تاریخ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ (۱۶ دسامبر ۲۰۲۱) روی دو کنسول پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ متوقف کند.

بازی GTA Online

راک‌استار بیانیه‌ای را در سایت خود منتشر کرده و درباره‌ی این موضوع توضیحاتی را ارائه داده است. آن‌ها در خصوص بستن سرورهای بازی روی این دو کنسول نسل هفتمی می‌گویند:‌ «همان‌طور که ما به پشتیبانی و به‌روزرسانی از بازی جی‌تی‌ای آنلاین روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی ادامه می‌دهیم و همین‌طور که در حال حاضر برای عرضه‌ی نسخه‌ی گسترش‌یافته و بهبودیافته‌ی بازی جی‌تی‌ای ۵ و جی‌تی‌ای آنلاین برای کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/ اس آماده می‌شویم، ناچاریم که سرورهای نسخه‌ی پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ بازی جی‌تی‌ای آنلاین را ببندیم. این کار در تاریخ ۱۶ دسامبر انجام خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که از تاریخ ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) Shark Cash Card برای نسخه‌ی پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ به فروش نخواهد رسید.»

بازی GTA Online

همان‌طور که مشخص است و در بیانیه‌ی راک‌استار هم ذکر شده، آن‌ها به خاطر تمرکز روی دیگر نسخه‌ها و به‌ احتمال زیاد به‌صرفه نبودن پشتیبانی آنلاین و حمایت سرورهای کنسول‌های قدیمی‌تر تصمیم به چنین کاری گرفته‌اند. هرچند این قضیه می‌تواند برای افرادی که بازی را همچنان روی آن کنسول‌ها تجربه می‌کنند، جالب نباشد. با این حال، راک‌استار بیان کرده که برای بخش داستانی بازی GTA V هیچ مشکل و خللی ایجاد نخواهد شد و بازیکنان می‌توانند همچنان به تجربه‌ی کامل این بخش در کنسول‌های خود بپردازند. با این حال، این موضوع فقط برای جی‌تی‌ای مشکل‌زا نخواهد بود. در بخش دیگری از این بیانیه‌ بیان شده که آمار و جزییات که درون بازی‌های این شرکت و از طریق «راک‌استار سوشال کلاب» وجود دارد و به بخش و سرورهای آنلاین بازی وابسته است، از تاریخ ۲۵ شهریور ناپدید خواهند شد. این قضیه می‌تواند در کنسول‌های نسل هفتمی تأثیر بیشتر و قابل‌توجهی روی بازی‌های Max Payne 3 و L.A. Noire بگذارد.

در حالی که بسیاری منتظر معرفی رسمی بازی مورد انتظار جی‌تی‌ای ۶ هستند، راک‌استار همچنان از جی‌تی‌ای ۵ دست برنداشته است و اعلام کرده که قصد دارد نسخه‌ی بهبودیافته و نسل نهمی این اثر را در تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۰ (۱۱ نوامبر) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/ اس منتشر کند.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه