مدیر سابق گریلا گیمز به‌عنوان مدیر استراتژی استودیو‌های پلی‌استیشن منصوب شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Angie Smet Guerilla Games

مدیر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ اجرایی استودیو خالق مجموعه بازی هورایزن (Horizon) پس از چیزی حدود ۲۰ سال استودیو گریلا گیمز (Guerrilla Games) را ترک خواهد کرد و از این به بعد به‌عنوان‌ رئیس استراتژی‌های توسعه‌ در استودیوها‌ی پلی‌استیشن (PlayStation Studios) فعالیت خواهد کرد.

آنجی اِسمتس (Angie Smets) به مدت دو دهه بخش جدایی‌ناپذیری از استودیو گریلا گیمز بوده است و به این استودیو کمک کرد تا دو فرنچایز اصلی این استودیو و دو فرنچایز مهم پلی استیشن یعنی کیلزون (Killzone) و هورایزن خلق شود تا به این ترتیب این استودیو که در سال ۲۰۰۵ توسط سونی تصاحب شد، در گذر زمان به بخش مهمی از استودیوهای داخلی پلی‌استیشن تبدیل شود. پس از اینکه هرمن هالست، مدیر سابق استودیو گریلا گیمز که اکنون مدیر استودیوهای پلی‌استیشن است، از گریلا گیمز خارج شد، نقش اِسمتس در بخش مدیریتی استودیو گریلا گیمز پررنگ‌تر هم شد.

او در بیانیه‌ی خبری خود در رابطه با این اتفاق اعلام کرده است: «حضور و کار کردن در استودیو گریلا گیمز در این دو دهه‌ی گذشته یک رؤیای کامل بوده است. من افتخار می‌کنم که در کنار برخی از باهوش‌ترین و خونسردترین افراد این صنعت کار کرده‌ام و از همه‌ی چیزهایی که در کنار سایر افراد استودیو گریلا یاد گرفته‌ام، سپاسگزارم. ما به‌عنوان یک تیم دستاوردهای زیادی داشته‌ایم و من به‌طور باورنکردنی به همه بازی‌هایی که با هم منتشر کرده‌ایم، افتخار می‌کنم.

هواریزن فوربیدن وست

رئیس جدید استراتژی‌های توسعه در استودیوهای پلی‌استیشن در ادامه‌ی صحبت‌های خود بیان کرد:« در نهایت، از یان بارت ون بیک (Jan-Bart van Beek) و میشل ون در لیو (Michiel van der Leeuw) تشکر ویژه‌ای می‌کنم. انگار همین دیروز بود که در کنار یکدیگر در حال کشف چگونگی ساخت و عرضه ی اولین بازی کیلزون بودیم. ما نمی‌دانستیم که روزی در نهایت با هم رهبری استودیو گریلا گیمز را بر عهده خواهیم داشت. شما برای من مثل برادر شده‌اید و هیچ راهی برای تشکر کافی از شما وجود ندارد. دلم برایت تنگ خواهد شد.»

پس از خروج اسمتس، تیم مدیریتی استودیو گریلا متشکل از جوئل اشلر (Joel Eschler) به‌عنوان مدیر تولید و مدیر استودیو، هلا اشمیت (Hella Schmidt) به‌عنوان مدیر عمومی و مدیر استودیو و یان-بارت ون بیک (Jan-Bart van Beek) به‌عنوان مدیر هنری و مدیر استودیو خواهد بود.

این استودیوی هلندی اعلام کرده که به تیم مدیریتی جدید خود اطمینان کامل دارد و به طرفداران اطمینان خاطر داده که همچنان روی گسترش دنیای مجموعه بازی هورایزن با یک ماجراجویی جدید با حضور قهرمان سری یعنی اِیلوی (Aloy) و یک پروژه آنلاین دیگر متمرکز است.

این دومین باری است که در سال‌های اخیر یکی از مدیران استودیو گریلا گیمز این استودیو را ترک می‌کند و به سمت مدیریتی مهمی در استودیوهای پلی‌استیشن دست پیدا می‌کنم. در سال ۲۰۱۹ میلادی هم اعلام شد که هرمن هالست، مؤسس و مدیر سابق گریلا گیمز، از این استودیو جدا خواهد شد و وظیفه‌ی مدیریت و نظارت بر استودیوهای جهانی پلی‌استیشن را بر عهده خواهد گرفت. این واقعیت که دو مدیر سابق استودیو گریلا اکنون سمت‌های مدیریتی مهمی در استودیوهای پلی‌استیشن دارند، نشان می‌دهد که پلی‌استیشن باور دارد که استودیو گریلا گیمز به‌خوبی اداره می‌شود و از مدیریت قدرتمندی برخوردار است.

منبع: Game Developer


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیابرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما