بازی Hades 2 بهار آینده به‌صورت آزمایشی در دسترس قرار خواهد گرفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
عرضه دسترسی اولیه بازی Hades 2

بازی هیدیس (Hades) یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده در سبک روگ لایک (Rogue Like) است که در سال ۲۰۲۱ به طور رسمی عرضه شد. هیدیس در سال ۲۰۱۸ وارد دسترسی اولیه شده و چندین سال در این مرحله باقی ماند تا شرکت سازنده فرصت داشته باشد مشکلات آن را برطرف کند. در نتیجه بازی عرضه شده بسیار کامل بوده و مشکلات چندانی نداشت.

هیدیس سبک طراحی بسیار جالبی داشت. دوربین بازی از بالا بود و شما در جهات مختلف می‌توانستید حرکت کنید. از طرفی دنیای هیدیس نیز از چندین بخش تشکیل شده و شما در هر بخش با دشمنان مختلفی روبرو می‌شدید. گیم‌پلی بازی نیز به شکلی طراحی شده بود که در ابتدا بازی به شدت دشوار بود. سپس با تجربه بیشتر و باخت‌های متعدد شما امتیاز بدست آورده و کرکتر اصلی را ارتقاء می‌دادید. در نتیجه بازی در ادامه راحت‌تر می‌شد.

شرکت سوپر جاینت (Super Giant) حدود ۱ سال پیش شماره ۲ هیدیس را معرفی کرد. این بازی دنباله هیدیس ۱ بوده و داستان متفاوتی را دنبال می‌کند. حال طبق چیزی که شرکت سازنده گفته بازی هیدیس ۲ سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ میلادی وارد حالت دسترسی اولیه خواهد شد. شما در این حالت از بازی کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید ولی نسخه کامل بازی در حالت دسترسی اولیه وجود ندارد.

عرضه دسترسی اولیه بازی Hades 2

طراحی بازی‌های هیدیس به سبک خاص و جالبی بوده که اکشن بازی را به بهترین نحو به کاربر نشان می‌دهند.

در بازی هیدیس ۱ شما در نقش زگرئوس بودید. زگرئوس پسر هیدیس خدای جهنم است که در تلاش است تا از این زندان فرار کند. حال در شماره ۲ شما در نقش ملینوئه (Melinoe) هستید. ملینوئه خواهر زگرئوس بوده و در تلاش است تا جلوی خدای زمان به نام کرونوس (Chronos) را بگیرد. کرونوس فرار کرده و حال در تلاش است تا نظم دنیای المپ (Olympus) را به هم بریزد.

مانند شماره ۱ در هیدیس ۲ نیز شما با خدایان مختلفی روبرو خواهید شد. برای مثال در این بازی هکات (Hecate) خدای جادوگری، آپولو (Apollo) خدای نور و نمسیس (Nemesis) خدای مجازات وجود دارند. کنار خدایان جدید موارد قبلی نیز در بازی حضور داشته تا روند آن را برای بازیکنان کمی راحت‌تر کنند.

به طور کلی از لحاظ گیم‌پلی هر دو بازی هیدیس شباهت زیادی به هم دارند و این موضوع به طور کامل در تریلر هیدیس ۲ مشخص است. از لحاظ مبارزه هیدیس ۲ نسبت به یک عنصر جادوی بیشتری دارد که با توجه به کرکتر این بازی کاملاً منطقی به نظر می‌رسد. در کنار آن شما توانایی‌های مختلفی هم در بازی هیدیس ۲ خواهید داشت.

عرضه دسترسی اولیه بازی Hades 2

حضور خدایان و کمک آن‌ها در هیدیس تا حد خوبی روند بازی را برای کاربران آسان کرده و تنوع گیم‌پلی را زیاد می‌کند.

شرکت سازنده در یک پست بلاگ اعلام کرده که هیدیس ۲ در این مدت پیشرفت بسیار زیادی داشته است. از طرفی بازی به سرعت وارد مرحله دسترسی اولیه نخواهد شد به دلیل اینکه محتوای زیادی دارد. در نتیجه شرکت سازنده باید بیشتر روی آن کار کرده و برخی از بخش‌های آن را بهبود بخشد. در ادامه شرکت سوپر جاینت توضیح داده:

درست است که حالت دسترسی اولیه یک نسخه کامل از بازی نیست ولی ما در تلاش هستیم تا این حالت هم ارزش وقت شما را داشته باشد. نسخه دسترسی اولیه یک نسخه کوچکتر از بازی اصلی بوده تا بحث سازگاری هیدیس ۲ را روی دستگاه‌های مختلف آزمایش کند.

به طور کلی بحث دسترسی اولیه برای روند ساخت هیدیس اهمیت زیادی دارد. شماره ۲ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نسخه دسترسی اولیه به ما اجازه می‌دهد تا کارهای مختلفی روی بازی انجام دهیم. زمانی که شرکت برای عرضه دسترسی اولیه بازی در نظر گرفته است بهترین زمان ممکن برای تیم سازنده است. به این شکل که بازی تا حد خوبی پیشرفته و از طرفی می‌توان در آن تغییرات خوبی ایجاد کرد.

نکته مهم در مورد نسخه دسترسی اولیه این است که با به روزرسانی گسترش پیدا می‌کند. به این شکل که در ابتدا امکان دارد شما با یک نسخه ناقص از بازی روبرو باشید و رفته رفته بازی گسترده‌تر و پیشرفته‌تر شود. در نتیجه اگر شما قصد تجربه این بازی در این حالت را دارید باید دائم آن را آپدیت کرده و نظرات خود را به شرکت سازنده منتقل کنید.

شرکت سازنده هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه بازی هیدیس ۲ اعلام نکرده است ولی با توجه به بازه‌ای که اعلام شده احتمال تأخیر خوردن نسخه دسترسی اولیه هیدیس ۲ بسیار کم است.

منبع: Rockpapershotgun

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کارت گرافیک ایسوس مدل GeForce TUF-RTX 3060 Ti-O8G-V2-Gaming

کارت گرافیک گیگابایت مدل AORUS GeForce RTX 4090 MASTER 24G

کارت گرافیک ایسوس مدل Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8GBبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما