روتین مراقبت از مو در بهار به توصیه‌ی کارشناسان زیبایی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
مراقبت از مو در بهار

بالاخره زمستان تمام شد و به روزهای گرم و لطیف بهاری رسیدیم. تاثیر فصل بهار بر همه چیز حتی موهای ما هم مشخص است و همانطور که دستگاه تنفسی شما می‌تواند درگیر آلرژی شود، موهایتان هم می‌توانند درگیر مشکلاتی شوند. در طول ماه‌های سرد سال استفاده از کلاه بافتنی و سشوار موها را خشک و مستعد شکستن کرده است. به همین دلیل باید یک برنامه‌ی مراقبت از مو در بهار داشته باشید تا بتوانید تمام آسیب‌ها را درمان کرده، موهای سالم و درخشان خود را دوباره به دست بیاورید.

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است توصیه‌های کارشناسان زیبایی برای مراقبت از مو در بهار را بخوانید تا با بهترین روش موهایتان را شاداب و زیبا کنید.

نگهداری موها در فصل بهار با کوتاه کردن مو

اولین قدم در روتین مراقبت از مو در بهار، کمی کوتاه کردن آن است. شکستگی‌ها و شکاف نوک تارهای مو باعث می‌شود آن‌ها خشک و وز به نظر برسند. پس اولین قدم برای داشتن موهای سالم و بهاری، کوتاه کردن آن‌ها است.

محصولات روتین مراقبت از مو در بهار بخرید

چگونگی مراقبت از مو بهار

میز آرایشی و قفسه‌ی حمام خود را بررسی کنید، محصولات مراقبت از موی قدیمی و تاریخ گذشته را دور بریزید و محصولات جدید بخرید. استفاده از محصولات قدیمی و تاریخ مصرف گذشته احتمال رشد باکتری را افزایش می‌دهد. اگر تاریخ ثبت شده روی بسته پاک یا مخدوش شده است، از طریق نشانه‌های زیر آن را بررسی کنید. اگر یکی از این ۳ نشانه را مشاهده کردید باید محصول را دور بیندازید:

  • محصول دیگر بوی قبل را نمی‌دهد.
  • محصول بافت و قوام اولیه‌ی خود را ندارد.
  • این محصول دیگر مثل قبل روی موهای شما تاثیر نمی‌گذارد.

با موهای وز دار خداحافظی کنید

از یک محصول مناسب برای رفع وز و موخوره استفاده کنید که خاصیت مرطوب‌کنندگی داشته باشد. همچنین می‌توانید از روغن مو برای ترمیم شکستگی‌های موها و از بین بردن وز موها استفاده کنید.

از شامپو زدن بیش از حد خودداری کنید

روتین مراقبت از مو در بهار از حمام کردن شما شروع می‌شود.. تعداد دفعات شامپو زدن در هفته را کاهش دهید تا تارهای موی شما احیا شود. بیش از حد شستن موها می‌تواند روغن طبیعی مو را ازبین برده، آن‌ها را خشک و مستعد شکستن می‌کند. یک شامپوی بدون سولفات انتخاب کنید و موها را فقط هفته‌‌ای یک یا دو بار با آن بشویید.

موها را تغذیه کنید

روتین مراقبت از مو در بهار

یک نرم کننده‌ی مناسب انتخاب کنید و موها را با آن بشویی. سپس یک ماسک مرطوب کننده روی موها بگذارید تا بتوانید به بهترین شکل موهای خود را تغذیه کنید. بهترین زمان استفاده از ماسک مو هفته‌ای یک بار است. شما با ید ماسک را حداقل ۱۰ دقیقه روی مو نگه دارید و سپس آن را آبکشی کنید.

بعد از شنا حتما موها را آبکشی کنید

یک قانون مهم در روتین مراقبت از مو در بهار وجود دارد و آن هم محافظت از موها در زمان شنا کردن است. می‌توانید قبل از شنا کردن موها را با نرم‌ کننده بشویید تا از آن‌ها در برابر کلر آب محافظت کنید. بعد از شنا کردن هم آن‌ها را به خوبی آبکشی کنید و با شامپو بشویید.

باز کردن گره‌ها، از نکات مراقبت از مو در بهار

اگر موهایتان گره می‌خورد با یک محصول مناسب ضد گره به تارهای موی خود کمک کنید تا از این در هم پیچیدگی نجات پیدا کنند. برای باز کردن گره‌ها هم شانه کشیدن را از پایین ساقه‌ها شروع کنید و به سمت بالا بروید تا کمترین آسیب به آن‌ها برسد.

موها را کمتر در برابر حرارت قرار دهید

بهتر است استفاده از سشوار، اتوی مو و ابزارهای حرارتی مو را کاهش دهید. استفاده از این ابزارها باعث خشک شدن و آسیب دیدن موها می‌شود. اگر دوست دارید حتما از این ابزارها استفاده کنید بهتر است با یک لایه ماسک، از موهای خود در برابر حرارت محافظت کنید.

راز مراقبت از مو در بهار با تغذیه‌ی پوست سر

آخرین قدم در روتین مراقبت از مو در بهار، تقویت پوست سر است. ماساژ پوست سر و استفاده از سرم‌های تقویت کننده در حین ماساژ بهترین روش تقویت و درمان پوست سر است. شما می‌توانید این کار رادر حمام انجام دهید یا بعد از حمام و با کمک روغن‌های مغذی انجام دهید. به هر حال تقویت پوست سر می‌تواند به داشتن موهای سالم و درخشان کمک کند.

مرور کلی

با رسیدن فصل بهار وقت رسیدگی به موها و شاداب کردن رسیده است. برای داشتن موهای سالم و درخشان بهاری باید یک روتین مراقبت از مو در بهار داشته باشید تا تمام آسیب‌هایی که در فصل سرما به آن‌ها رسیده است را جبران کنید.

منبع: soldejaneiroبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. M.Amin

    ممنون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما