قسمت جدیدی در سری بازی‌های مافیا در دست ساخت است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
mafia

کمپانی ۲K Games اخیرا اعلام کرده که هیدن بلکمن، رئیس استودیو‌ی Hangar 13، پس از هفت سال استودیوی سازنده‌ی نسخه‌ی سوم مافیا را ترک خواهد کرد. این ناشر در ایمیلی به کارکنان خود خبر داد که عضو سابق لوکاس‌آرتز قصد دارد علاقه‌ی خود را در یک مسیر جدید دنبال کند. همچنین طبق گفته‌ها نسخه‌ی جدیدی از سری مافیا در استودیو در حال توسعه است.

۲K Games در این باره بیان کرد:

ما از رهبری هیدن در تاسیس Hangar 13، ساختن و متحد کردن تیم‌ها در نواتو، برایتون و چک و انتشار چندین بازی و بسته‌های مختلف از سری مافیا سپاسگزاریم. آنچه هیدن به ساخت آن کمک کرد، برای سال‌های آینده ادامه خواهد یافت و رشد خواهد کرد. ما از همه‌ی کارمندان که به دنبال علایق خود هستند، حمایت می‌کنیم و برای او چیزی جز بهترین‌ها در آینده آرزو نمی‌کنیم.

چیزی که این شرکت در بیانیه‌ی خود به آن اشاره نکرده، این است که متیو یوربان، مدیر ارشد عملیات Hangar 13، نیز این استودیو را ترک کرده است. در واقع این تغییرات زمانی اتفاق افتاده که این استودیو از ساخت پروژه‌های جدید خود به توسعه‌ی مجموعه‌های محبوبی مانند مافیا که با سبک جهان باز و تیراندازی خود معمولا با سری GTA مقایسه می‌شوند، بازگشته است.

مافیا 3

با خروج بلکمن، نیک بینز به عنوان رئیس جدید Hanger 13 انتخاب شده است و در حال حاضر در دفتر این استودیو در برایتون انگلستان حضور دارد. گفته شده که این استودیو در حال توسعه‌ی یک بازی جدید از سری مافیا است. در حالی که این پروژه هنوز در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد، نام رمز آن Nero است و انتظار می‌رود که پیش درآمدی بر سه‌گانه‌ی این مجموعه باشد. از طرفی گفته شده که ساخت آن روی موتور بازی‌سازی جدید آنریل انجین ۵ انجام خواهد شد. ۲k در مورد انتخاب بینز افزود:

نیک با ۳۰ سال تجربه‌ی رهبری در صنعت، در سال ۲۰۱۸ به Hangar 13 ملحق شد تا دفتر این استودیو را در شهر برایتون تأسیس کند و چهار سال گذشته را صرف رشد تیم، بهبود توانایی‌های استودیو و عرضه‌ی پروژه‌های فوق‌العاده‌ای مانند Mafia: Definitive Edition و Mafia Trilogy کرده است.

Mafia Trilogy

گفتنی است که Hanger 13 در این چند سال در وضعیت مناسبی نبوده است و پس از عرضه‌ی مافیا ۳، در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مجبور شد بخشی از کارکنان خود را کنار بگذارد. این استودیو ایده‌های مختلفی برای ساخت بازی‌های جدید خود داشت که متاسفانه هیچکدام نهایی نشدند. در کنار یک اثر جاسوسی، یک بازی اکشن کوآپ مشابه دستینی ۲ با نام رمز Volt، سال گذشته توسط شرکت Take-Two پس از ۵۳ میلیون دلار هزینه‌ی صرف شده روی توسعه، بی سروصدا لغو شد.

در نهایت سومین آی‌پی‌ لغو شده، اثری نقش‌آفرینی با نام رمز Mosaic بود که به مرحله‌ی معرفی نیز نرسید. اخیرا Take-Two همچنین از توسعه‌دهندگان این استودیو برای کمک به روند ساخت سایر بازی‌های خود مانند Tiny Tina’s Wonderlands استفاده کرده است. طبق گفته‌ها به دنبال خروج بلکمن و یوربان، بسیاری از اعضا می‌خواهند Hanger 13 را ترک کنند.

منبع: Kotaku

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما