۱۲ حقیقت ناگفته از خانواده‌ی هری پاتر که سرسخت‌ترین هوادارانش هم نمی‌دانند

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
هری پاتر

والدین هری پاتر یعنی جیمز و لیلی پاتر در همان ابتدای داستان کشته می‌شدند، برای همین بیشتر اطلاعاتی که در مورد زندگی آن‌ها و ویژگی‌های شخصیتی‌شان می‌دانیم از طریق فلاش‌بک‌ها یا خاطراتی که دیگر کاراکترها به ما منتقل شده و خیلی از هواداران هری پاتر هم درباره‌ی جزئیات زندگی آن‌ها نمی‌دانند.

جی کی رولینگ بعد از نوشتن و چاپ آخرین جلد هری پاتر، در توییتر و سایت‌ پاترمور و دیگر بخش‌های فضای مجازی، اطلاعات تازه‌ای از گذشته و زندگی شخصیت‌های دنیای هری پاتر منتشر می‌کرد که بخش‌های ناگفته‌ای از آن‌ها را نشان می‌داد. در ادامه اطلاعاتی را از هری پاتر و پدر و مادر او می‌خوانید که حتی خیلی از هواداران سرسختش هم نمی‌دانند.

۱. ولدمورت قصد داشت لیلی و جیمز پاتر را به‌عنوان مرگ‌خوار جذب کند

هری پاتر

جی کی رولینگ طی مصاحبه‌ای که سال ۲۰۰۴ داشت گفت «افرادی که پدر و مادر جادوگر ندارند، نمی‌توانند به عضویت مرگ‌خوارها در بیایند مگر در موارد نادر.»

به گفته‌ی خود رولینگ، ظاهرا ولدمورت قصد داشته لیلی و جیمز پاتر را جذب خودش کند تا به‌عنوان مرگ‌خوارهای او شناخته شوند. رولینگ گفت که این قضیه در جلد اول هری پاتر یعنی هری پاتر و سنگ جادو مشخص می‌شد و نقل قولی در کتاب داریم که می‌گوید «ولدمورت می‌خواست آن‌ها هم از پیروانش شوند، ولی هیچ‌وقت قبول نکردند».

۲. پدر و مادر جیمز وقتی مسن بودند او را به دنیا آوردند

هری پاتر

جیمز پاتر تنها فرزند فلیمونت و یوفمیا پاتر بود. رولینگ در مصاحبه‌ای که سال ۲۰۰۵ داشت گفت پدر و مادر جیمز سال‌ها برای بچه دار شدن تلاش می‌کردند ولی چون سنشان بالا بود موفق نمی‌شدند، تا اینکه نطفه‌ی جیمز بسته شد.

چون جیمز تنها فرزند فلیمونت و یوفمیا بود، و چون به دنیا آمدن او را یک معجزه می‌دانستند، عشق و علاقه‌ی بسیاری نثارش کردند. پدر و مادر جیمز پیش از آنکه هری به دنیا بیاید،‌ به خاطر کهولت سن در گذشتند.

۳. دلیل تفاوت رنگ چشمان هری پاتر در کتاب‌ها و فیلم‌ها

هری در طول کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر بارها می‌شنود که چشمانش به مادرش رفته. در کتاب‌ها می‌خوانیم که چشمان هری و لیلی سبز روشن است. ولی در فیلم‌ها، هری با بازی دنیل رادکلیف، چشمانی آبی‌رنگ دارد.

گروه تولید فیلم‌ هری پاتر در ابتدا قصد داشتند لنزی رنگی استفاده کنند و آن را در چشمان دنیل رادکلیف بگذارند، ولی رادکلیف به لنز حساسیت داشت و از این کار منصرف شدند. خود جی کی رولینگ هم به گروه سازندگان گفت حساسیتی روی رنگ ندارد و مهم این است که به «شباهت چشمان هری و مادرش» اشاره شود، حالا هر رنگی که بود.

۴. اولین ملاقات جیمز پاتر و دورسلی‌ها خوب پیش نرفت

هری پاتر

رابطه‌ی لیلی و خواهرش پتونیا از همان لحظه‌ای که لیلی نشانه‌هایی از قدرت‌های جادوگری نشان داد شکراب شد و این دو خواهر هرگز نتوانستند با هم کنار بیایند. بعدها که لیلی با جیمز پاتر ازدواج کرد و خواهرش پتونیا با ورنون دورسلی، مشخص شد که شوهرهایشان هم با هم کنار نمی‌آیند.

رولینگ سال ۲۰۱۵ در مقاله‌ای از سایت پاترمور‌ (که حالا با نام جهان جادوگری/Wizarding World شناخته می‌شود) نوشت که اولین ملاقات بین ورنون دورسلی و جیمز پاتر فاجعه‌بار بود. گویا ورنون دورسلی از تمام جنبه‌های جیمز پاتر متنفر بود و از جاروی پرواز جیمز گرفته تا ثروت هنگفت خانوادگی‌اش عصبانی می‌شد. نزاع بین ورنون و جیمز تا جایی پیش رفت که جلسه با اشک و ناراحتی و دلخوری به پایان رسید و این دو مرد هرگز با هم صحبت نکردند.

۵. روز تولد هری پاتر و جی کی رولینگ یکی است

هری پاتر

نویسنده‌ها عادت دارند بخش‌هایی از خودشان و زندگی شخصی‌شان را وارد آثار و نوشته‌هایشان بکنند، و این قضیه در مورد رولینگ و کتاب‌های هری پاتر هم صدق می‌کند.

هری پاتر در ۳۱ ژوئن به دنیا آمده، که همان تاریخ تولد جی کی رولینگ است.

۶. پدربزرگ هری پاتر و ثروتی که داشت، ارتباطی با هرمیون گرنجر پیدا کرد

بخشی از ثروت و دارایی هنگفت خانواده‌ی پاتر، به لطف اختراعی بود که فلیمونت پاتر کرده بود؛ معجونی برای حالت دادن به مو. پدربزرگ پاتر معجونی را اختراع کرده بود که می‌توانست سرسخت‌ترین موها را هم رام کند و حالت بدهد.

این معجون محبوبیت بسیاری پیدا کرد و ثروت خانواده‌ی پاتر را به حد غیر قابل تصوری رساند. در جلد چهارم هری پاتر، هرمیون گرنجر برای مراسم رقص از همین معجون استفاده می‌کند تا موهای فر و در هم‌گوریده‌اش را صاف و حالت‌دار کند.

۷. جیمز و لیلی پاتر ۳ بار مقابل لرد ولدمورت ایستادند

هری پاتر

در پیشگویی معروفی که سیبل تریلانی کرد، به فرزندی اشاره می‌شد که «پدر و مادرش سه بار مقابل ولدمورت ایستادند.»

رولینگ سال ۲۰۰۷ طی مصاحبه‌ای درباره‌ی بخش مبهم این پیشگویی صحبت کرد، بخشی که هم درباره‌ی هری پاتر صدق می‌کند و هم نویل لانگ‌باتم.

«اگر بخواهیم مواردی را که مقابله با ولدمورت به حساب می‌آیند بشمریم، چنین چیزهایی می‌شود: هر بار که یکی از زیردست‌هایش را دستگیر کردند، هر بار که از دستش گریختند، و هر بار که حملاتش را خنثی کردند. ولدمورت به دنبال چنین آدم‌هایی بود. و هم لانگ‌باتم‌ها این شرایط را داشتند و هم پاترها.»

رولینگ همچنین دست رد زدن جیمز و لیلی پاتر به سینه‌ی ولدمورت و پیشنهاد مرگ‌خوار شدنشان هم یکی از این اقدام‌ها می‌داند.

۸. جیمز و لیلی در هاگوارتز دانش‌آموزهای ارشد بودند

هر ساله در هاگوارتز، دو دانش‌آموز سال هفتمی را به‌عنوان دانش‌آموزان ارشد انتخاب می‌کنند؛ یک دختر و یک پسر. وقتی هاگرید با هری ملاقات می‌کند، به او می‌گوید که پدر و مادرش در زمان خودشان دانش‌آموزهای ارشد بودند.

اما از سوی دیگر هرمیون در هری پاتر و شاهزاده دورگه به هری می‌گوید که موقعیتش در تیم کوییدیچ برابر با موقعیت دانش‌آموزهای ارشد است. از آنجایی که جیمز پاتر هم در زمان خودش کاپیتان کوئیدیچ بود، احتمال دارد به خاطر همین دانش‌آموز ارشد شده باشد.

۹. پدر و مادر هری در سن کمی ازدواج کردند

با اینکه تاریخ دقیقی برای ازدواج و مراسم عروسی جیمز و لیلی پاتر در دنیای داستان‌هایش تعیین نشده، می‌دانیم که مراسم ازدواجشان زمانی بین تابستان ۱۹۷۸، که از هاگوارتز فارغ‌التحصیل شدند و پاییز ۱۹۷۹ که هری به دنیا آمد بوده. پس یعنی آن‌ها قبل از اینکه ۲۰ سالشان شود با هم ازدواج کردند.

۱۰. هری در نهایت قدرت مارزبانی و تکلم با مارها را از دست داد

هری پاتر

وقتی لرد ولدمورت می‌خواست هری را در نوزادی به قتل برساند و ناخواسته بخشی از روح خودش را در بدن هری جا گذاشت و او را تبدیل به یکی از جان‌پیچ‌هایش کرد، قدرت تکلم با مارها به هری منتقل شد. مهارتی ذاتی و موروثی که مختص وارثین سالازار اسلیثرین است.

اما بعد از جلد هفتم و شکست ولدمورت، و بعد از اینکه آن بخش از روح ارباب تاریکی که درون بدن هری زندگی می‌کرد نابود شد، هری هم این مهارت و قدرت را از دست داد و دیگر نتوانست به زبان مارها صحبت کند.

۱۱. هری و ولدمورت از طریق خانواده‌ی پِورل رابطه‌ی خویشانوندی دوری دارند

خانواده‌ی پِورل نقشی مهم و اساسی در جهان جادوگران دارد. سه برادر پورل – آنتیوک، کادموس و ایگنوتوس – صاحب‌های اصلی یادگارهای مرگ بودند.

ولدمورت و هری پاتر هم به این خانواده ربط پیدا می‌کنند که البته با توجه به جامعه‌ی محدود و کوچک جادوگرها در انگلستان، اتفاق نادری نیست.

هری از سمت پدرش با ایگنوتیوس فامیل است، و برای همین شنل نامرئی‌کننده به او ارث می‌رسد. و خاندان کادموس هم به خانواده‌ی گانت وصل می‌شود، که خویشاوندان مادری ولدمورت هستند.

۱۲. عکس هری در نهایت روی کارت‌های شکلات قورباغه‌ای چاپ شد

در قسمت اول هری پاتر، وقتی رون و هری در قطار سریع‌السیر هاگوارتز نشسته‌اند، رون شکلات‌های قورباغه‌ای معروف و کارت‌های درون جعبه‌‌شان را به هری معرفی می‌کند. روی این کارت‌ها، تصویر جادوگرهای معروف چاپ شده و افرادی که به کلکسون جمع کردن علاقه دارند می‌توانند آن‌ها را جمع کنند.

با توجه به کارهایی که هری برای دفاع از هاگوارتز و نابودی ولدمورت کرد، طبیعی است که در نهایت عکس او را هم روی این کارت‌ها بیاورند.

رولینگ در مصاحبه‌ای سال ۲۰۰۷ تأیید کرد که بعد از مدتی عکس هری، رون و هرمیون روی کارت‌های این شکلات‌ها ثبت شد.

منبع: Insider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۵ دیدگاه
 1. Avatar anabes chis

  همشو میدونستم 😏❤️‍🩹

 2. Avatar Fatemeh

  هری قدرت مارزبانی رو از دست نداد
  تصور می کرد که باید از دست بده
  ولی تو فرزند نفرین شده تونست به زبان مارها صحبت کنه
  ولی تفاوت رنگ چشم جالب بود من همیشه فکر می کردم خطای دید خودمه😂

 3. Avatar مریم

  بعضی هاش چرت و پرت محض بود که اگه کتاب ها رو بخونین متوجه میشید …
  بعضی دیگه هم چندان ناشناخته نبود .. یه پاترهد کتابخون متوجهشون میشه حتما ..
  به عنوان کسی که ۲۰ ساله پاترهده هشدار میدم دیگه مطالب ناقص و بی اساس نشر ندید وگرنه تبدیل به ماهی مرکب دریاچه هاگوارتز میشید …

 4. Avatar محمدصالح

  ۱۰ اشتباه است هری قدرت تکلم از دست نداد چون در اون مدت که هوکراس بود زبان مار ها را یاد گرفت و وقتی هوکراس نابود شد فقط کی ضعیف شده

 5. Avatar Dadbeh

  کلا چیز جدیدی این مقاله برای کسی که کتابو خونده نداشت فقط تاریخ تولد جی کی رولینگ جالب بود

 6. Avatar ehsanr21

  هیچ قدرتی از دست نمیره

  ۱۰. هری در نهایت قدرت مارزبانی و تکلم با مارها را از دست داد

 7. Avatar Niloofar

  همه رو میدونستم کلا کسی که کتاب و چندین مرتبه خونده باشه بدون این که این مطالب بازگو بشه همه رو میدونه

 8. Avatar دنا

  دانش آموز ارشد زمان جیمز پاتر لوپین بوده تو کتاب ۵ بهش اشاره میشه

 9. Avatar a potterhead

  ولی من به عنوان یه پاترهد همه اینارو میدونستم🗿

 10. Avatar ایلیا

  واقعا خوشم اومد
  اگه همه مطالب حقیقت داشته باشن واقعا خیلی خوشم اومد از مطلب سایتتون مرسی ممنون(:

  1. Avatar وحید

   آره بابا… همه حقیق‌ی بودن… تو کتاب‌های تاریخی هم ذکر شده

   1. Avatar پدرام

    خدای عالی گفتی دمت گرم 😅😅😅

 11. Avatar Bahar

  اشتباهه گزینه شماره ۱۰، چون هری قدرت تکلم با مار ها رو از دست نمیده اگه کتاب قسمت نهم رو بخونید میبینین.
  حوای اسپویل: (در اونجا هری به دلیل اینکه با اتاق دختر لرد ولدمورت مواجه میشه میتونه دوباره بشنوه صدای مارو)

  1. Avatar آماریس رُزِز ملفوی

   میدونیتی که هری پاتر و فرزند نفرین شده در اصل اثر خود رولینگ نیست؟
   یکی دیگه نوشته رولینگ خوشش اومده و گفته خوبه
   اونام دندون نیششون تیز شده و اسم رولینگو برای فروش بیشتر زدن روش
   ایوانا لینچ (لونا لاوگود)راجع به این مدضوعم حرف زد
   قدرت هری نابود میشه چون اون قدرت بخاطر تکه روح ولدمور که توی بدنش بود سرچشمه گرفته

 12. Avatar S

  دو تا از حقایق و عجایبی که گفتید با هم تداخل داره
  شماره ی دو میگه که لیلی و جیمز در مسنی هری رو به دنیا آوردند و
  اما شماره نه میگه که لیلی و جیمز در سن کم و همون سال فارق التحصیلی ازدواج کردند و سال بعد بچه دار شدند که این دو تا شماره کامل ضد همن

  1. Avatar Zizi

   گفته بود که پدر مادر جیمز( ینی پدر هری) اونو تو سن زیادی به دنیا آوردن نه هری رو، یه ذره با دقت بخون😐💔

  2. Avatar Mahi

   اون جیمز پاتر بود وقتی بدنیا اومد که پدرمادرش مسن بودن نه هری

  3. Avatar Hanna

   نه دو میگه که والدین جیمز(پدر هری)اونو در مسنی به دنیا اوردن نه والدین هری

  4. Avatar نارسیس

   اشتباه خوندی ….شماره دو میگه مادر پدر جیمز دور بچه دار شدند و چون مردند هری رو ندیدن

  5. Avatar NEYA

   عزیزم اونا که تو سن بالا بچه دار شدن پدر و مادر جیمز بودن یعنی پدربزرگ مادربزرگ هری.

  6. Avatar نازی

   پدر و مادر جیمز مسن بودن و توی مسنی جیمز رو به دنیا اوردن و به خاطر اینکه سنشون بالا بود مردن و هری و ندیدن
   جیمز و لیلی دانش آموز ارشد بودن که هری رو به دنیا اوردن

  7. Avatar Zahra

   شماره دو میگه پدرو مادر جیمز اونو وقتی مسن بودن بدنیا آوردن نه پدرو مادر هری
   پدر بزرگ و مادر بزرگ هری

  8. Avatar محمدصالح

   خب ممکنه دیر بچه دار بشن

  9. Avatar Hadis

   شماره ۲ میگه پدر و مادر جیمز تو مسنی جیمز رو اوردن ولی شماره ۹ میگه لیلی و جیمز که خانواده هری هستن تو سن کم هری رو اوردن

  10. Avatar nadia

   اِوا دلبندم
   داره نیگه مامان بابای جیمز اونو تو مسنی به دنیا اوزدن. یعنی جیمز مامان باباش پیر بودن
   این که ربطی به هری نداره 😐💔

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه