آیا سامسونگ قلم S-Pen گلکسی S23 اولترا را ارتقا داده است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
S23 اولترا قلم

سامسونگ دقایقی پیش و در جریان رویداد آنپکد ۲۰۲۳ از گوشی‌های سری گلکسی S23 در سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا رونمایی کرده که در این بین فقط مدل اولترا به قلم S-Pen مجهز شده است.

زمانی که سامسونگ سری گلکسی نوت را بازنشسته نکرده بود، گوشی‌های این سری یک فرق اساسی با سری گلکسی S داشتند که آن، بهره‌مندی از قلم S-Pen بود. این گوشی‌ها این اجازه را به کاربران می‌دادند تا با استفاده از قلم نوت‌برداری کنند، دوربین را کنترل کنند، طراحی کنند و بسیاری موارد مختلف که بیان تک تک آن‌ها از حوصله‌ی متن خارج است. اما زمانی که سری نوت از خط تولید سامسونگ کنار رفت، این شرکت تصمیم گرفت گلکسی S21 اولترا را با پشتیبانی از قلم راهی بازار کند که این تصمیم به دلیل اینکه هیچ قلمی همراه خود گوشی نبود خیلی با استقبال کاربران همراه نشد. گلکسی S22 اولترا اما با قلم در دسترس قرار گرفت و اتفاقا توانست فروش خیلی خوبی را هم تجربه کند. حالا گلکسی S23 اولترا هم با قلم راهی بازار شده اما این قلم هیچ فرقی با مدل به کار گرفته شده در S22 اولترا ندارد.

گلکسی S23 اولترا از همان قلم S-Pen بهره می‌برد که به همراه گلکسی S22 اولترا در سال گذشته عرضه شد. اگرچه شاید برخی از کاربران سامسونگ که انتظار ارتقای این قلم را داشتند از شنیدن این موضوع ناامید شده باشند اما این اتفاق لزوما چیز بدی را نشان نمی‌دهد. قلمی که برای گلکسی S22 اولترا در نظر گرفته شده از کیفیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است و از لحاظ نوآوری چیزی کم ندارد ولی در اپ‌هایی نظیر نوت، شما تفاوت خاصی را در مقایسه با نسل قبل شاهد نخواهید بود. البته در رابطه با اپلیکیشن یادشده باید بگوییم در One UI 5.1 این امکان را خواهید داشت که یک نوت را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید و آن را همزمان ویرایش کنید.

از جمله قابلیت‌های خوب این قلم می‌توان به زمان تأخیر ۲٫۸ میلی ثانیه‌ای آن اشاره کرد که ۹ میلی‌ثانیه از نسل گذشته‌اش کمتر شده است. حالا وقتی با قلم کار می‌کنید حس نوشتن با خودکار روی کاغذ به شما دست می‌دهد چون همه چیز نرم، روان و سریع است. همچنین این قلم به لطف بهره‌مندی از الگوریتم چند نقطه‌ای می‌تواند مسیر حرکت بعدی را هم پیش‌بینی کند تا بدین ترتیب کاربر بلافاصله بعد از تماس قلم به نمایشگر، بازخورد را شاهد باشد.

منبع: SamMobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما