بازی Helldivers 2 بار دیگر پرفروش‌ترین بازی ماه در بریتانیا شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
هل‌دایورز 2

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، ۳.۶۵ میلیون بازی ویدیویی در ماه مارس در سراسر بریتانیا فروخته شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ رشد چشمگیر ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

داده‌های منتشر شده از سوی GSD که تمام فروش‌های فیزیکی و دیجیتالی اکثر ناشران بزرگ را جمع‌آوری می‌کند، نشان می‌دهد که برای دومین ماه متوالی، Helldivers ۲ سونی پرفروش‌ترین بازی ویدیویی بوده است. در واقع به نظر می‌رسد که پس از هشت هفته، جایگاه بازی اکنون بهتر از جایی است که اسپایدرمن ۲ پس از مدت مشابه در آن قرار داشت. البته این دو بازی‌های بسیار متفاوتی هستند و اسپایدرمن ۲ با قیمت ۷۰ پوند به فروش می‌رسد و فقط برای پلی‌استیشن ۵ منتشر شده در حالی که Helldivers ۲ قیمت پایین‌تری دارد و برای رایانه‌های شخصی نیز موجود است.

در این میان نبرد بازی‌های نقش‌آفرینی در ماه مارس با پیروزی درازگونز داگما ۲ به پایان می‌رسد. این بازی موفق در جایگاه سوم پرفروش‌ترین‌های ماه مارس قرار داد و Final Fantasy VII: Rebirth در جایگاه پنجم است. WWE ۲K۲۴ بین دو بازی نقش‌آفرینی ذکر شده قرار گرفته است. این بازی کیفیت نسبتا خوبی از خود نشان داده و نسبت به بازی سال گذشته شروع قوی‌تری داشته است. در واقع طبق گزارش‌ها این بازی پس از چهار هفته، فروش ۸ درصد فروش بیشتری نسبت به نسخه‌ی قبلی در بازه‌ی مشابه داشته است.

هل‌دایورز 2

در این میان سخت‌افزار بازی‌ها همچنان به افت درآمد سالیانه ادامه می‌دهد. داده‌های منتشر شده از GfK نشان می‌دهد که بیش از ۱۱۷ هزار کنسول بازی در ماه مارس در بریتانیا فروخته شده است. این آمار با اینکه افزایش ۲۲ درصدی نسبت به فوریه داشته است، اما ۱۵ درصد نسبت به مارس سال گذشته کاهش یافته است. فروش PS۵ در مارس نسبت به فوریه ۲۵ درصد افزایش یافته و در جایگاه اول است، اما نسبت به مارس سال گذشته ۹ درصد کاهش یافته است. البته با توجه به شرایط مربوط به میزان موجودی پلی‌استیشن ۵، مقایسه میزان فروش چندان آسان نیست. گفتنی است که ما همچنین در هشتمین سال بازار نینتندو سوییچ هستیم اما فروش آن نسبت به ماه قبل میلادی ۲۰ درصد رشد داشته است.

فروش نینتندو سوییچ ۲۰ درصد در مارس نسبت به ماه قبل آن یعنی فوریه افزایش یافته، اما نسبت به سال قبل در بازه‌ای مشابه ۲۰ درصد کاهش یافته است. در حالی که ایکس‌باکس سری ایکس/اس جایگاه دوم را به سختی از دست داده، نسبت به ماه قبل ۱۹ درصد رشد داشته‌، اما نسبت به سال قبل ۱۸ درصد کاهش رشد را تجربه کرده‌اند. در این میان گزارش‌هایی از فروش لوازم جانبی نیز منتشر شده که طبق آن، ظاهرا ۷۳۲۵۸۴ لوازم جانبی در بریتانیا در ماه مارس فروخته شده که ۲۰ درصد نسبت به فوریه و ۱۶ درصد نسبت به مارس سال گذشته افزایش داشته است.

دوال‌سنس اج

کنترلر سفید دوال‌سنس در جایگاه سوم است، در حالی که نسخه‌ی مشکی میدنایت این دسته در جایگاه اول است. از طرفی نسخه‌ی آبی استارلایت با ۱۳ پله رشد به رتبه‌ی ۶ رسیده و در واقع بیشترین رشد را تجربه کرده است. پلی‌استیشن پورتال با شش پله صعود به رتبه‌ی هشتم و دسته‌ی Xbox Astral Purple با جهش ۹ پله‌ای به رتبه‌ی ۹ رسیده است. در نهایت جوی‌کان‌های صورتی جدید برای سوییچ در رتبه ۵۲ قرار گرفت.

جالب است بدانید که دوال‌سنس ادج از نظر فروش پس از دوال‌سنس سفید قرار دارد که در نوع خود قابل توجه است چرا که قیمت این محصول ۲۰۹ پوند است که در مقایسه با قیمت ۵۷ پوندی نسخه‌ی معمولی بسیار بیشتر است. از سوی دیگر بازار ماوس تحت سلطه‌ی محصولات لاجیتک مانند G۵۰۲ ،G۳۰۵ و G۲۰۳ بوده است. از نظر صفحه‌کلید، Trust GXT-۸۳۰ و GXT-۸۶۵ و Logitech G۲۱۳ فعلا در بازار فروش بیشتری دارند.

در ادامه می‌توانید ۱۰ بازی پرفروش ماه مارس ۲۰۲۴ را مشاهده گنید.

نام بازی جایگاه
Helldivers 2 ۱
EA Sports FC 24 ۲
Dragon’s Dogma 2 ۳
WWE 2K24 ۴
Final Fantasy VII: Rebirth ۵
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege ۶
Command & Conquer: Generals ۷
Grand Theft Auto 5 ۸
Hogwarts Legacy ۹
Command & Conquer: Red Alert 2 ۱۰

منبع: Gameindustry.biz

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما