نسخه‌ی دیسکی Hi-Fi Rush همچنان عرضه خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نسخه‌ی دیسکی Hi-Fi Rush

پس از اینکه کمپانی مایکروسافت به طور غیرمنتظره‌ای اعلام کرد که استودیوی سازنده‌ی بازی Hi-Fi Rush یعنی تانگو گیم‌ورکس (Tango Gameworks) را تعطیل خواهد کرد، برای برخی این سوال پیش آمد که آیا نسخه‌ی دیسکی Hi-Fi Rush بالاخره عرضه خواهد شد یا خیر. حال به نظر می‌رسد که با وجود بسته شدن تانگو گیم‌ورکس، شرکت لیمیتد ران گیمز (Limited Run Games) همچنان در حال برنامه‌ریزی برای انتشار نسخه‌ی دیسکی آخرین بازی استودیوی ذکر شده است. حساب رسمی Limited Run Games در توییتر این موضوع را تایید کرد، اما هیچ اطلاعات بیشتری، مانند تاریخ انتشار آن فاش نشد.

گفتنی است که شرکت بتسدا سافت‌ورکس‌ (Bethesda Softworks) مارس گذشته تایید کرد که با لیمیتد ران گیمز همکاری می‌کند تا نسخه‌ی فیزیکی بازی را منتشر کند. این خبر بخشی از یک اعلامیه‌ی بزرگتر بود که تایید کرد که ایکس‌باکس چهار مورد از بازی‌های انحصاری خود از جمله Hi-Fi Rush را روی پلتفرم‌های دیگر نظیر پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

نسخه‌ی دیسکی Hi-Fi Rush

خبر عرضه‌ی نسخه‌ی دیسکی بازی ذکر شده در حالی منتشر شده است که مایکروسافت برای بستن چهار استودیوی بتسدا با واکنش‌های منفی زیادی مواجه شده است. پس از این خبر، گزارش‌هایی با جزئیات جدید منتشر شد مانند اینکه تانگو گیم‌ورکس قرار است که دنباله‌ی Hi-Fi Rush را پیش از بسته شدن عرضه کند. از طرفی به نظر می‌رسد که در جلسه‌ای با کارکنان، مت بوتی (Matt Booty)، مدیر استودیوهای ایکس‌باکس، بیان کرده که بازی‌های کوچک و فشرده اهمیت بالایی دارند.

فارغ از بسته شدن تانگو گیم‌ورکس، نسخه‌ی دیسکی Hi-Fi Rush به دلیل دیگری نیز اهمیت دارد و آن هم چیزی نیست جز بحث مداوم در مورد فشار بیشتر صنعت بازی برای دیجیتالی شدن. در این میان علی‌رغم اینکه فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس‌باکس، ادعا می‌کند که هنوز از رسانه‌های فیزیکی حمایت می‌کند، اسناد فاش شده اشاره می‌کنند که نسخه‌ی به‌روزشده‌ی ایکس‌باکس سری ایکس قرار نیست از دیسک پشتیبانی کند. در نهایت عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که Hi-Fi Rush از موسیقی‌های دارای مجوز استفاده می‌کند و با بسته شدن استودیوی سازنده و پایان یافتن زمان مجوز، مشخص نیست که چه اتفاقی ممکن است برای نسخه‌ی دیجیتالی بازی روی سرویسی مانند گیم پس بیفتد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما