بازی Hi-Fi Rush به جای سوییچ به کنسول بعدی نینتندو می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی های فای راش کنسول بعدی نینتندو

چندی پیش اعلام شد که بازی های فای راش (Hi-Fi Rush) برای پلتفرم‌های دیگر عرضه خواهد شد. در اصل عرضه این بازی جزئی از برنامه اصلی مایکروسافت برای گسترش دسترسی به بازی‌های خود است و حتی عرضه این بازی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز به طور رسمی تأیید شد. حال نوبت به کنسول‌های نینتندو رسیده است.

طبق چیزی که اخیراً اعلام شده، بازی های فای راش برای کنسول حال حاضر نینتندو یعنی سوییچ (Switch) عرضه نخواهد شد. به این شکل که این بازی برای کنسول بعدی شرکت نینتندو در دسترس قرار خواهد گرفت. البته امکان دارد که نینتندو این بازی را برای سوییچ حال حاضر نیز عرضه بکند ولی از لحاظ زمانی نسخه سوییچ های فای راش در دوران نسل بعدی کنسول‌های نینتندو قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر بازی های فای راش تنها برای کامپیوتر و کنسول‌های مایکروسافت در دسترس است. این در صورتی است که این بازی از لحاظ گرافیکی چندان سنگین نبوده و به راحتی روی دستگاه‌های مختلف اجرا می‌شود. در نتیجه منطقی است که شرکت سازنده به دنبال عرضه آن روی پلتفرم‌های دیگر هم باشد.

های فای راش نینتندو سوییچ بعدی

بازی های فای راش طراحی بسیار خاص و جالبی دارد که باعث می‌شود به راحتی روی دستگاه‌های مختلف اجرا شده و از لحاظ گرافیکی چندان سنگین نباشد.

نکته اینجاست که بازی های فای راش یک بازی بر اساس ریتم است. در نتیجه شرکت سازنده باید تلاش کند تا یک عملکرد ثابت از نسخه نینتندو سوییچ این بازی بدست بیاورد تا بهترین تجربه را به کاربران ارائه دهد. سبک گرافیکی این بازی به شکلی است که کاهش آن چندان توجه کاربران را به خود جلب نخواهد کرد و در نتیجه شرکت سازنده چالش زیادی روبروی خود نخواهد داشت.

در رویداد اخیر نینتندو نیز اعلام شد که دو بازی پنتیمنت (Pentiment) و گرَوندد (Grounded) نیز برای کنسول سوییچ عرضه خواهند شد. در نتیجه ایکس‌باکس در تلاش است تا بازی‌های خود را بیشتر برای کنسول‌های دیگر عرضه کند و دسترسی افراد را به عناوین خود افزایش دهد.

مشکل اینجاست که نینتندو هنوز درمورد کنسول بعدی خود صحبتی نکرده است. کنسول سوییچ در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و در آن زمان نیز سخت افزار چندان قدرتمندی نداشت. حال با گذشت ۷ سال شرکت نینتندو به بهترین نحو از کنسول دوست داشتنی خود حمایت کرده است ولی مشکل اینجاست که این کنسول بیش از حد قدیمی و ضعیف شده است.

با توجه به رشدی که بازار کنسول‌های دستی در این مدت داشته است، نینتندو باید به فکر عرضه کنسول بعدی خود باشد. به دلیل اینکه رقبای نینتندو زیاد شده و بحث کنسول‌های دستی به شدت داغ شده است. نکته اصلی اینجاست که نینتندو همواره مخاطبان خاص خود را داشته و از دست نخواهد داد ولی یک نسخه جدید از کنسول محبوب سوییچ نیز می‌تواند تأثیر زیادی روی آینده این شرکت داشته باشد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما