نسخه‌ی بزرگ‌تر دث استرندینگ برای PS5 رونمایی شد؛ ارجاعات متال گیر چیست؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Death Stranding Director's Cut

حین برگزاری مراسم Summer Games Fest که توسط جف کیلی برگزار شد، هیدئو کوجیما با نمایش تریلری خاص از نسخه‌ی کارگردان بازی دث استرندینگ رونمایی کرد. این نسخه قرار است با نام Death Stranding Director’s Cut برای کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شود. نسخه‌ای که هرچند جزئیات زیادی از آن اعلام نشده است اما قرار است هم شاهد بهبودهای گرافیکی باشد و هم محتوای جدیدی را در خود داشته باشد.

علاوه بر اینکه این تریلر نمایی جزئی از Death Stranding Director’s Cut نشان می‌دهد، نکته‌ی بسیار جالب دیگری هم در آن نهفته است. در این تریلر، به‌صورت واضح چندین ارجاع مختلف و مستقیم از مجموعه بازی «متال گیر سالید» دیده می‌شود. مجموعه بازی محبوبی که همیشه آن را به همراه خالقش یعنی هیدئو کوجیما به یاد می‌آوریم. این ارجاع‌های متعدد در حالی صورت گرفته که همه به خاطر داریم که جدایی کوجیما و کونامی جدایی مسالمت‌آمیزی نبوده است. به همین خاطر اقدام جدید کوجیما برایمان قابل‌توجه است و کنجکاوی ما را برمی‌انگیزد.

بازی Death Stranding Director's Cut

این تریلر قهرمان بازی دث استرندینگ یعنی سم پورتر بریجز را نشان می‌دهد که وارد پایگاهی زیرزمینی شده که در آن چند نگهبان مسلح در حال گشت‌ هستند. نه‌تنها فضای تریلر کاملا به فضای مجموعه بازی متال گیر سالید شباهت دارد بلکه‌ اشاره‌های مستقیمی هم به آن وجود دارد شاید بارزترین آن‌ها برای هر فردی که فقط تا حدی کمی هم با این مجموعه آشنا باشد، واضح خواهد بود. در بخشی از این تریلر جعبه‌‌‌ای وجود دارد که «سم» آن را می‌بیند و لحظه‌ای وارد آن می‌شود. جعبه‌های مقوایی یکی از ویژگی‌های خاص بازی متال گیر سالید بوده‌اند که از همان زمان و قسمت اول در این مجموعه حضور داشتند. بازیکن می‌توانست برای مخفی شدن از دشمنان وارد این جعبه‌های مقوایی شود و حتی به حرکت خود ادامه دهد. مشخص است که این حرکت ادای دینی به مجموعه‌ی متال گیر سالید و قهرمانش یعنی «اسنیک» بوده‌ است. در کنار این موضوع ارجاع‌های زیاد دیگری هم وجود دارد و حتی زاویه دوربین و به‌خصوص موسیقی تریلر هم کاملا یادآور قسمت‌هایی ابتدایی مجموعه‌ بازی متال‌ گیر سالید است.

متأسفانه به غیر از این نمایش کوتاه جزئیات زیادی از بازی Death Stranding Director’s Cut اعلام نشده است. با این وجود، جف کیلی در پایان نمایش بیان کرد که تا معرفی کامل این نسخه‌ فقط چند هفته باقی مانده است. در انتهای تریلر هم فقط لوگوی پلی‌استیشن ۵ نمایش داده شد ولی به‌صورت رسمی تمامی پلتفرم‌های آن مشخص نشده است. اگر این بازی قرار باشد چند هفته‌ی دیگر به‌صورت کامل معرفی شود، به احتمال زیاد در آینده‌ی نزدیک شاهد برگزاری رویدادی از سوی سونی خواهیم بود تا در خلال آن این اثر نمایش داده شود.

بازی Death Stranding Director's Cut

علاوه بر معرفی Death Stranding Director’s Cut، کوجیما توضیح کوتاهی درباره‌ی پروژه‌ی بعدی خود داد. به دنبال عرضه‌ی بازی دث استرندینگ در سال ۲۰۱۸، کوجیما اشاره می‌کند که روند کاری او به خاطر شرایط کنونی دنیا و همه‌گیری کرونا تغییر کرده است.

با این حال، کوجیما جزئیات بیشتری درباره‌ی پروژه‌ی بعدی خود منتشر نکرد. او اعلام کرد که در حال حاضر چیزی برای به اشتراک گذاشتن ندارد اما این را بیان کرد که پروژه‌ی بعدی‌اش متفاوت خواهد بود و یک تغییر بزرگ به حساب خواهد آمد. در عین حال او می‌گوید که عناصر بروز دهنده‌ی جامعه واقعی را در بازی بعدی حفظ می‌کند تا بازیکنان را به فکر بیندازد.

منبع: Game Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما