آنر ۵۰ ممکن است اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۷۷۵G باشد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۸ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آنر 50

کوالکام مدتی قبل از چیپست اسنپدراگون ۷۸۰G رونمایی کرد که اساسا نسخه‌ی نسبتا ضعیف‌تر اسنپدراگون ۸۸۸ محسوب می‌شود. حالا گفته می‌شود این شرکت در حال آماده‌سازی یک چیپست ضعیف‌تر و ارزان‌تر به نام اسنپدراگون ۷۷۵G است. طبق اعلام یکی از افشاگران که سابقه‌ی خوبی در این زمینه دارد، آنر ۵۰ اولین گوشی مجهز به این چیپست خواهد بود.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، به‌زودی سری آنر ۵۰ راهی بازار می‌شود که از سه گوشی آنر ۵۰، ۵۰ پرو و ۵۰ پرو پلاس تشکیل شده است. در این میان، مدل‌های پرو و پرو پلاس با چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ راهی بازار خواهند شد. هنوز در رابطه با تاریخ دقیق معرفی و عرضه‌ی این گوشی‌ها گزارش موثقی منتشر نشده ولی گفته می‌شود در ماه ژوئن (خرداد-تیر) معرفی خواهند شد و در ماه ژوئیه (تیر-مرداد) به دست کاربران می‌رسند. گویا این تأخیر در عرضه به کمبود جهانی تراشه برمی‌گردد.

اسنپدراگون 775G

هواوی ماه‌ها قبل به دلیل تحریم‌های آمریکا به ناچار آنر را به فروش رساند. به همین خاطر شرکت آنر دیگر با تحریم‌های آمریکا روبه‌رو نیست و گوشی‌های این شرکت می‌توانند از محصولات شرکت‌های آمریکایی مانند چیپست‌های کوالکام بهره ببرند. همچنین باید به امکان‌پذیر شدن استفاده از سرویس‌های گوگل هم اشاره کنیم. در نهایت باید ببینیم آنر بعد از جدایی از هواوی می‌تواند سهم بازار قابل‌توجهی کسب کند یا نه.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما