هورایزن فوربیدن وست به لطف باندل PS5 دوباره به صدر جدول فروش بازگشت

۵ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هورایزن فوربیدن وست

پس از چند ماه که از عرضه‌ی بازی هورایزن فوربیدن وست سپری شده است، تحولات بازار باعث شده تا این بازی دوباره به صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های فیزیکی انگلستان بازگردد.

بازی هورایزن فوربیدن وست تقریباً‌ سه ماه پیش برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ عرضه شد. اگرچه این بازی در یکی دو هفته‌ی‌ اول توانست صدرنشین پرفروش‌ترین بازی‌های انگلستان را در اختیار بگیرد اما دو عامل مهم وجود داشت که باعث شد ساخته‌ی جدید استودیو گریلا گیمز نتواند در هفته‌های بعد هم مکان خود را در این جدول حفظ کند. از طرفی یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال یعنی الدن رینگ فقط چند هفته پس از هورایزن فوربیدن وست عرضه شد و بازار را از آن خود کرد و از طرف دیگر هم مشکلات در تأمین موجودی پلی‌استیشن ۵ موجب شد که فروش هورایزن فوربیدن وست با فراز و نشیب‌هایی همراه شود. تقریباً مثل دیگر بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۵، در این هفته که سونی توانسته بود موجودی بیشتری را روانه‌ی بازار کند، فروش بازی هورایزن فوربیدن وست هم با افزایش زیادی مواجه شد و دوباره به رتبه‌ی اول رسید.

به خاطر عرضه‌ی یک باندل رسمی پلی‌استیشن ۵ با مضمون این بازی، فروش هورایزن فوربیدن وست نسبت به هفته‌ی قبل افزایش ۹۴ درصدی را تجربه کرده است. به این ترتیب، بازی نینتندو سوییچ اسپورت که سه هفته صدرنشین پرفروش‌ترین بازی‌های فیزیکی انگلستان بود، با ۳۷ درصد کاهش فروش نسبت به هفته‌ی قبل، به مکان دوم سقوط کرده است.

horizon forbidden west ps5 bundle

تأمین و عرضه‌ی مناسب از کنسول‌ پلی‌استیشن  ۵ در انگلستان باعث شده تا بعضی از دیگر بازی‌های پلی‌استیشن هم با رشد قابل‌توجهی در فروش همراه باشند. بازی گرن توریسمو ۷ با افزایش ۳۸ درصدی فروش به رتبه‌ی دهم این جدول رسیده و جدیدترین نسخه‌ی بازی رچت اند کلنک که از جدول اصلی فروش خارج شده بود، با رشد عظیم ۲۷۵ درصدی فروش رتبه‌ی پانزدهم را تصاحب کرده است.

رتبه‌ی سوم و چهار هم به ترتیب در اختیار دو بازی لگو جنگ ستارگان: میراث اسکای‌واکر و ماریو کارت ۸ است که نسبت به هفته‌ی قبل به ترتیب ۳۰ و ۴۰ درصد کاهش فروش داشته‌اند. رتبه‌ی پنجم هم در اختیار بازی Pokemon Legends: Arceus است که با افزایش ۵ درصدی توانسته این رتبه را تصاحب کند.

این دوره‌ی بسیار آرام در بازار فروش بازی‌های فیزیکی در انگلستان است (و دوره‌ای است که قرار است تمام تابستان ادامه یابد) اما به هر حال یک بازی جدید در جدول فروش این هفته وجود دارد. بازی Vampire: The Masquerade – Swansong که به‌تازگی عرضه شده، توانسته در رتبه بیستم قرار گیرد.

بازی Evil Dead – The Game که هفته‌ی پیش عرضه شده بود، این هفته با ۵۱ درصد کاهش فروش از مکان پنجم به مکان دوازدهم جدول پرفروش‌ترین بازی‌های فیزیکی انگلستان سقوط کرده است.

شما می‌توانید در پایین فهرست ۱۰ بازی پرفروش این هفته‌ی انگلستان را مشاهده کنید.

رتبه‌ی هفته‌ی قبل رتبه‌ی این هفته نام بازی
۸ ۱ Horizon Forbidden West
۶ ۲ Nintendo Switch Sports
۷ ۳ Lego Star Wars: The Skywalker Saga
۱ ۴ Mario Kart 8: Deluxe
۴ ۵ Pokémon Legends: Arceus
۵ ۶ Minecraft (نسخه‌ی نینتندو سوییچ)
۱۱ ۷ Grand Theft Auto 5
۳ ۸ FIFA 22
۹ ۹ Animal Crossing: New Horizons
۱۰ ۱۰ Gran Turismo 7

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه