داستان هورایزن فوربیدن وست برای قسمت سوم زمینه‌سازی می‌کند

۲۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰ ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
horizon forbiiden west

همان زمانی که بازی هورایزن فوربیدن وست در سال ۲۰۱۷ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شد، می‌توانستیم حدس بزنیم که هورایزن قرار است به یک فرنچایز بزرگ برای پلی‌استیشن تبدیل شود. در حالی که مدت زیادی از عرضه‌ی دومین قسمت این مجموعه یعنی هورایزن فوربیدن وست سپری نشده، استودیو گریلا گیمز به دنباله‌ی هورایزن  فوربیدن وست فکر می‌کند.

در گفت‌وگویی با سایت VG247 ماتیِس دی یونگ، کارگردان بازی، بیان کرده که همانگونه که هورایزن زیرو داون زمینه‌هایی را برای داستان فوربیدن وست مهیا کرد، فوربیدن وست هم بذرهایی را کاشته که در بازی سوم کشت خواهد شد. او گفت: «این بازی با یک کلیف‌هنگر بزرگ دیگر به پایان می‌رسد که در آن ما یک بار دیگر چیزهایی را برای بازی بعدی زمینه‌سازی کرده‌ایم.»

دی یونگ چیز دیگری بیان نکرد اما گفت که چندین عنصر داستانی دیگری وجود دارد که بازی سوم معرفی‌نشده می‌تواند از دل آن‌ها بیرون بیاید. او بیان کرد: «هورایزن واقعاً درباره‌ی رمز و راز است. هر یک از داستان‌های ما درباره‌ی کشف اسرار در دنیای قدیم و فعلی بازی بوده است. در واقع، داستان‌های پس‌زمینه‌ی زیادی وجود دارد که می‌توانیم برای توسعه داستان‌های جدید و ایجاد رمز و رازهای جدید از آنچه قبلاً ایجاد کرده‌ایم، استفاده کنیم.»

Horizon: Forbidden West

ماتیِس دی یونگ توضیح می‌دد که در هورایزن فوربیدن وست هم تقریباً هم رویه انجام شده است. او در ادامه‌ی صحبت‌هایش اضافه کرد: « علاوه بر آن، ما داستان‌هایی از گذشته، از دنیای قدیم درون بازی، داشتیم که می‌خواستیم از آن‌ها استفاده کنیم. بنابراین ما باید با چیزهای زیادی کار کنیم و همچنین می‌دانستیم که چگونه می‌خواهیم قوس داستانی شخصیت اِیلوی را تکامل دهیم و همه‌چیز از آنجا با هم ترکیب شد.»

بازی هورایزن فوربیدن وست در ماه فوریه برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ عرضه شد و تاکنون با توجه به بازخوردهای دریافتی چند آپدیت مختلف هم دریافت کرده است.  وب‌سایت IGN آن را در کنار The Witcher 3: Wild Hunt و Elden Ring به عنوان یکی از ده بازی جهان باز برتر تاریخ معرفی کرد.

در گذشته هم پلی‌استیشن تأکید زیادی روی سری بازی هورایزن انجام داده بود و به‌وضوح بیان کرده بود که این اثر قرار است یکی از فرنچایز بزرگ پلی‌استیشن در آینده باشد. قسمت اول این بازی هم از نظر تجاری و هم از نظر جلب نظر منتقدان بسیار موفقیت‌آمیز عمل کرده است و طبق گزارش‌های رسمی سونی توانسته بیش از ۲۰ میلیون نسخه به فروش برساند که برای یک بازی جدید که بیش‌تر از عمر خود را هم فقط در یک کنسول در دسترس بوده و سپس برای پلی‌استیشن ۵ و کامپیوتر در دسترس قرار گرفته است، آمار فوق‌العاده‌ای است. این احتمال وجود دارد که تمرکز پلی‌استیشن روی سری بازی هورایزن حتی فراتر از بازی‌های ویدیویی برود و به رسانه‌های دیگر هم نفوذ پیدا کند.

منبع: IGN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما