سونی به ازای دریافت هر تروفی در هورایزن فوربیدن وست، یک درخت می‌کارد

۱ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
horizon forbidden west

سونی در اقدامی جالب و تأمل‌برانگیز قرار است به ازای دریافت تروفی مشخصی از سوی هر کدام از بازیکنان در بازی هورایزن فوربیدن وست یک درخت واقعی بکارد.

این شرکت به‌تازگی به مناسبت عرضه‌ی بازی هورایزن فوربیدن وست از طرحی تحت عنوان بازی کن و بکار (Play and Plant) پرده‌برداری کرده است. سونی در این طرح با بنیاد آربور دی (Arbor Day Foundation) همکاری می‌کند و به ازای هر بازیکنی که تروفی «Reached the Daunt» را در بازی دریافت کند، یک درخت به پروژه بازسازی جنگل اهدا می‌کند.

horizon forbidden west

این طرح سه پروژه مختلف احیای جنگل را در سراسر ایالات‌متحده پوشش می‌دهد. این پروژه‌ها در جنگل شهرستان داگلاس در ویسکانسین، زمین‌های خصوصی پرورش گوسفند در کالیفرنیا و پارک ایالتی تورِیا در فلوریدا واقع شده است. شهرستان داگلاس، جوامع و زیستگاه‌های اطراف در نتیجه جنگل‌زدایی‌هایی که در قبلا انجام شده، در معرض خطر هستند که این موضوع توانایی‌های حفاظت از حوزه‌ی آبخیز جنگل را بی‌ثبات کرده است.

زمین‌های خصوصی پرورش گوسفند در کالیفرنیا هم به این خاطر انتخاب شده‌اند که گرگ‌های خاکستری پس از اینکه تا آستانه‌ی انقراض شکار شده‌اند، به این منطقه بازگشته‌اند. آن‌ها برای رشد به مناظری مانند جنگل‌ها متکی هستند و کاشت درختان به تسریع بازگشت محیط طبیعی آن‌ها کمک می‌کند. انبوه درختان کاج بلند هم در پارک ایالتی توریا به دلیل جنگل‌زدایی و بلایای طبیعی ویران شده است. این امر خطر آتش‌سوزی را افزایش می‌دهد زیرا دره‌های تازه‌ای که با چوب‌های ریزش شده احاطه شده‌اند، داغ‌تر و خشک‌تر می‌شوند و در نتیجه تلاش برای کاشت درختان بیشتر ضروری است.

این طراح تا ۲۵ مارس یا تا زمانی که احیای جنگل در این سه منطقه تکمیل شود، ادامه خواهد داشت. تخمین زده شد است که برای این کار به چیزی حدود ۲۸۸ هزار درخت نیاز است. تروفی «Reached the Daunt» یکی از تروفی‌هایی است که در همان اوایل بازی به‌صورت خودکار باز می‌شود و از این رو می‌توان امید داشت که در مدت کوتاهی آن‌ها به هدف خواسته‌شده دست پیدا کنند.

horizon forbidden west

همیشه این بحث وجود داشته که تروفی‌ها واقعا چه چیزی را به مخاطبان اضافه می‌کنند یا چه ارزش واقعی را برای آن‌ها دارند. این یک نمونه‌ی عالی برای نشان دادن این واقعیت است که تروفی‌ها هم می‌توانند در طرح‌های این‌چنینی ارزش بالایی داشته باشند. هر کدام از طرفدارانی که با دریافت این تروفی در این طرح شرکت داده می‌شوند، به‌صورت خودکار در کاشتن یک درخت و کمک به محیط‌زیست نقش خواهند داشت. در زمانه‌ای که شعار بازی کردن و کسب کردن در توصیف موارد و تکنولوژی‌های بحث‌برانگیزی مثل NFT و رمزارزها (که حتی می‌توانند به محیط‌زیست ضرر هم برسانند)، این طرح هوشمندانه بازی کردن و کسب کردن را به شیوه‌ای زیبا و سودمند به تصویر کشیده است.

بازی هورایزن فوربیدن به‌تازگی برای دو پلتفرم پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ منتشر شده است.

منبع: IGN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه