فروش گوشی‌های نوکیا برای اولین بار از سال ۲۰۱۹ افزایش یافت

۷ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نوکیا

شرکت HDM Global که سازنده‌ی گوشی‌های نوکیا است، فقط توانسته بخش بسیار کوچکی از بازار موبایل را از آن خود کند. با این حال، جدیدترین اطلاعات مربوط به وضعیت بازار نشان می‌دهد که اوضاع این شرکت در حال بهبود است.

طبق گزارش شرکت Counterpoint Research، طی سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۱ حدود ۲ میلیون گوشی هوشمند نوکیا راهی بازار شده است. این یعنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۸ درصدی محقق شده است. گویا این رشد فروش گوشی‌های نوکیا به آفریقا و بخش‌هایی از اروپا برمی‌گردد. همچنین در همین مدت ۱۱ میلیون گوشی ساده‌ی نوکیا به دست کاربران رسیده که در سه‌ماهه‌ی نخست سال قبل این شرکت موفق به فروش ۸٫۶ میلیون گوشی ساده شده بود.

نوکیا

با وجود افزایش آمار فروش گوشی‌های هوشمند، شرکت HMD Global در این بازار از مقام هفدهم به هجدهم رسیده و بنابراین نسبت به رقبای خود اصلا وضعیت خوبی ندارد. اما در هر صورت همین که بعد از دو سال آمار فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت بیشتر شده، خبر خوبی برای مدیران این شرکت محسوب می‌شود.

شرکت HMD عمدتا تمرکز خود را به ساخت گوشی‌های پایین‌رده و ارزان‌قیمت معطوف کرده که در کشورهای فقیر طرفداران زیادی دارند. آخرین پرچم‌دار این شرکت با نام نوکیا ۹ در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و به نظر می‌رسد بعد از ۲ سال انتظار، به‌زودی شاهد معرفی جدیدترین پرچم‌دار نوکیا خواهیم بود. باید ببینیم آیا این گوشی می‌تواند مورد توجه گسترده‌ای قرار بگیرد یا نه.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. حسین

    انصافن گوشی های خوبی میزنه
    سنسور زایس با لزشگیر امتیکال واقعا در حد فوق اولاده عمل میکنه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه