نحوه‌ی کشیدن خط لب به ۲ روش آسان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
نحوه‌ی کشیدن خط لب به دو روش آسان

کشیدن خط لب کاربردی مثل استفاده از پرایمر در آرایش دارد چون کمک می‌کند رژ لب شما زیباتر جلوه کند و ماندگاری بیشتری هم داشته باشد. البته معمولا خط لب در آرایش صورت آنچنان به چشم نمی‌آید و در دسته‌ی لوازم آرایشی ضروری برای تقویت آرایش قرار می‌گیرد. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است نحوه‌ی کشیدن خط لب را به دو روش آسان به شما آموزش دهیم تا از این به بعد کیفیت آرایش لب خود را بالاتر ببرید.

لوازم مور نیاز برای کشیدن خط لب

قبل از شروع آموزش کشیدن خط لب باید با وسایل لازم برای خط لب کشیدن آشنا شوید. برای کشیدن خط لب نه تنها به یک خط لب، که به لوازم آرایشی دیگری هم نیاز دارید تا بتوانید یک خط لب طبیعی و بدون نقص بکشید. در ادامه با لیست این لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا می‌شوید.

اسکراب لب

رژ لب و خط لب زمانی زیباتر دیده می‌شوند که پوست لب‌های شما در نرم‌ترین حالت باشد. پس اگر احساس خشکی یا پوسته پوسته شدن دارید بهتر است لب‌هایتان را با یک اسکراب ملایم لایه‌بربداری کنید. بهتر است اسکرابی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین E و روغن‌های مرطوب‌کننده باشد تا هم‌زمان کار آبرسانی را هم انجام دهد.

اسکراب لب رولوشن مدل Rose وزن 15 گرم به همراه ماسک لب وزن 12 گرم

بالم لب

برای صاف و یکدست شدن پوست لب‌ها بهتر است بعد از اسکراب کردن یک لایه بالم لب روی آن‌ها زده شود. یک بالم لب حاوی SPF مناسب روز انتخاب کنید تا جلوی آفتاب سوخته شدن پوست لب‌هایتان را بگیرید.

خط لب

برای داشتن آرایش طبیعی در طول روز بهتر است رنگ خط لب فقط یک درجه از رنگ طبیعی لبتان تیره‌تر باشد تا حالتی شبیه به سایه ایجاد کند. اگر هم می‌خواهید از رژ لب استفاده کنید باید خط لب کمی روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ رژ باشد تا ظاهری زیبا ایجاد کند.

رژ لب (در صورت تمایل)

برای حفظ حالت طبیعی لب‌ها می‌توانید فقط از خط لب استفاده کنید. اما در صورت تمایل به استفاده از رژ لب و زدن رنگی خاص به لب‌ها می‌توانید به خرید رژ لب به رنگ دلخواه در کنار خرید بهترین انواع مداد لب و دیگر لوازم آرایشی مورد نیاز فکر کنید.

برق لب (در صورت تمایل)

برای زیباتر شدن لب‌ها بهتر است در مرکز یکی از لب‌ها کمی برق لب بزنید تا جلوه‌ی بهترین بگیرد. این کار به گوشتی‌تر دیده شدن لب‌ها کمک می‌کند. البته اگر از رژ لب استفاده می‌کنید می‌توانید روی رژ لب یک لایه برق لب بزنید تا جلوه‌ی زیباتری به خود بگیرد.

کانسیلر

از کانسیلر برای تیز کردن خط لب و پاک کردن لکه‌ها استفاده می‌شود. با کشیدن کانسیلر روی لبه‌های لب می‌توانید آن را به صورت طبیعی برجسته‌تر نشان دهید.

روش اول: نحوه‌ی کشیدن خط لب برای ایجاد ظاهر طبیعی

نحوه‌ی کشیدن خط لب برای ایجاد ظاهر طبیعی

در روش اول نحوه‌ی درست کشید خط لب برای داشتن لب‌هایی با ظاهر طبیعی را یاد می‌گیرید. نحوه‌ی خط لب کشیدن در این روش ساده است اما به دقت زیادی احتیاج دارد.

لب‌های خود را آماده کنید

از یک اسکراب لب برای از بین بردن پوست‌های مرده استفاده کنید. لب‌ها را به آرامی اسکراب کنید تا یک پوست نرم و صاف ایجاد شود. بهتر است این کار را چند دقیقه قبل از کشیدن خط لب انجام دهید.

کانسیلر بزنید

یک خط باریک از کانسیلر در لبه‌ی بیرونی خط لبتان بزنید و به کمک نوک انگشت یا اسفنج مرطوب با فونداسیون یا کرم پودر خود مخلوط کنید.

خط لب بالایی را بکشید

اگر از مداد لب کلاسیک استفاده می‌کنید مطمئن شوید که نوک آن را خوب تراشیده و تیز کرده‌اید. می‌توانید قبل از استفاده یک بار آن را به آرامی پشت دست‌تان بکشید تا تیزی آزاردهنده‌ی آن از بین برود. با کشیدن یک x در وسط لب بالا شروع کنید و سپس خط دو قسمت بالایی که حالت قلبی دارند را با کمک خط لب پررنگ کنید. حالا خط را تا انتهای گوشه‌های لب ادامه دهید.

خط لب پایینی را بکشید

کشیدن خط لب پایینی را هم باید از مرکز شروع کنید. یک بار از مرکز به سمت راست و یک بار هم به سمت چپ بروید تا تمام لبه‌ی لب‌ها با خط لب مشخص شوند. البته اگر دوست دارید لب‌های شما پرُ تر دیده شود باید خط لب پایینی را از گوشه‌های خارجی به سمت مرکز بکشید.

لب‌ها را پر کنید

در قدم آخر کمی رژ لب روی لب‌ها بزنید و آن‌ها را آرام روی هم بمالید تا با هم ترکیب شوند. سپس خط لب خود را بررسی کنید و اگر هنوز قسمت‌هایی از خط لب با رژ لب ترکیب نشده بود، با کمک برس لب یا نوک انگشت کار ترکیب را انجام دهید. وقتی به نتیجه‌ی دلخواه رسیدید یک دستمال روی لب‌هایتان بکشید تا همه چیز یکدست شود. در خر هم کمی رژ لب فقط به قسمت مرکزی لب‌ها بزنید و دوباره آن‌ها را روی هم بمالید.

روش دوم: نحوه‌ی کشیدن خط لب برای آرایش کامل

نحوه‌ی کشیدن خط لب برای آرایش کامل

در این بخش قرار است نحوه‌ی صحیح خط لب کشیدن برای داشتن آرایش کامل را یاد بگیرید. نحوه‌ی کشیدن خط لب در این روش تفاوت چندانی با روش قبلی ندارد اما در ریزه‌کاری‌ها باید کمی دقت کنید.

لب‌های خود را آماده کنید

درست به همان روشی که در بالا گفتیم لب‌ها را کمی اسکراب کنید. سپس روی لب‌ها بالم لب بزنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه به همان حالت بماند.

کانسیلر بزنید

کانسیلر را درست در امتداد خط لب خود بزنید و با کمک یک اسفنج یا برس کانسیلر آن را با فونداسیون صورت مخلوط کنید. این کار را به شکلی انجام دهید که خط مشخصی از کانسیلر باقی نماند.

خط لب بزنید

از این مرحله به بعد قرار است نحوه‌ی کشیدن خط لب و رژ لب را یاد بگیرید. شما باید به همان روشی که در بالا توضیح دادیم خط لب بکشید.

رژ لب بزنید

زدن رژ لب را از لب‌های بالایی شروع کنید. از مرکز لب رژ بزنید تا به گوشه‌های خارجی برسید. سپس همین کار را روی لب پایینی انجام دهید، اما به روش برعکس. یعنی از گوشه‌ها شروع کنید و به مرکز برسید. این تکنیک می‌تواند ماندگاری رژ لب را بیشتر و حالت لب‌های شما را زیباتر کند.

جلوه‌ی لب‌ها را بیشتر کنید

برای زیباتر و جذاب‌تر شدن لب‌ها می‌توانید کمی برق لب در مرکز لب‌ها بزنید و لب‌ها را روی هم بمالید. سپس با کمک برس یا نوک انگشت آن را کمی به اطراف پخش کنید. همچنین می‌توانید از هایلایتر برای انجام این کار استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از هایلایتر باید روی لب بالایی خود تاکید بیشتری داشته باشید.

نحوه‌ی کشیدن خط لب غنچه‌ای

نحوه‌ی کشیدن خط لب غنچه‌ای

برای کشیدن خط لب غنچه‌ای به همان روشی که در کشیدن خط لب طبیعی آموزش دادیم عمل کنید. یعنی ابتدا با خط لب یک X در مرکز لب بالایی بکشید، به شکلی که قسمت‌های داخلی بخش قلبی شکل مرکز لب بالایی دقیقا با قسمت بالایی X منطبق باشند. سپس لبه‌ی قسمت‌های بیرونی قسمت قلبی شکل مرکز لب بالایی را خط لب بکشید. حالا خط لب را از هر دو طرف ادامه دهید تا به گوشه‌ی لب‌ برسید. از گوشه‌های لب پایینی هم یک خط به سمت مرکز بکشید، یک بار از راست به سمت مرکز و یک بار از چپ به سمت مرکز. به همین راحتی یک خط لب غنچه‌ای کشیدید.

نحوه‌ی کشیدن خط لب برای لب‌های باریک

نحوه‌ی صحیح خط لب کشیدن برای لب‌های باریک کمی با روش معمول متفاوت است. شما باید خط لب را کمی بالاتر از خط طبیعی لب‌ها بکشید و سپس با کمک رژ لب و خط لب فاصله‌ی این بخش را پر کنید. بهتر است از خط لبی تیره‌تر از رژ لب خود برای این  کار استفاده کنید. ابتدا یک خط باریک بکشید تا مطمئن شوید که از ظاهر نهایی لب‌ها راضی هستید. سپس یک بار دیگر خطر پررنگ‌تر روی خط قبلی بکشید. همچنین بهتر است این خط‌ها را از گوشه‌های لب به سمت مرکز بکشید تا لب‌های شما گوشتی دیده شوند.

مرور کلی

کشیدن خط لب می‌تواند ظاهر لب‌ها را بهتر کند اما باید برای کشیدن آن از نحوه‌ی صحیح کشیدن خط لب خاصی پیروی کنید تا ظاهری زننده و نازیبا ایجاد نکند. در این مطلب نحوه‌ی اصولی کشیدن خط لب به دو روش مختلف به شما آموزش داده شد. همچنین نحوه‌ی کشیدن خط لب به صورت غنچه‌ای و همچنین مناسب لب‌های باریک را هم به شما آموزش دادیم تا بتوانید همیشه آرایشی زیبا و دلنشین داشته باشید.

منبع: ipsyبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما