چگونه ایرپاد خود را مثل روز اول تمیز کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
تمیز کردن ایرپاد

زمان زیادی از استفاده‌ی ما از هدفون‌ها و هندزفری‌های دارای سیم نگذشته است. با این وجود طی ۴ سال اخیر بسیاری از افراد مشتاق استفاده از ایرپاد‌ها و مدل‌های مشابه آن‌ها شده‌اند. دو دغدغه‌ی اصلی در این رابطه، انتخاب مدل ایرپاد و همچنین نحوه تمیز کردن آن است. اگر شما هم درگیر انتخاب ایرپاد و یا هدفون بی‌سیم هستید، بهتر است که با مطالعه‌ی مطلب زیر به سردرگمی خود در این رابطه خاتمه دهید:

حال اگر از مورد اول گذر کردید و دغدغه‌ی شما از خرید و انتخاب ایرپاد به نحوه تمیز کردن آن تبدیل شده است، بهتر است که تا انتهای این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

راه‌های تمیز کردن ایرپاد

تمیز کردن ایرپاد

کثیف شدن ایرپاد ما اصولا دو حالت دارد. در حالت اول کثیفی کاملا پیداست و ما آن را با چشم خود به راحتی می‌بینیم. در حالت دیگر کثیفی را به راحتی نمی‌توانیم مشاهده کنیم و فقط متوجه افت کیفیت صدای ایرپاد خود می‌شویم. حال باید راه‌های تمیز کردن ایرپاد را با هم بررسی کنیم تا متوجه شویم که کدام راه برای ما بهتر و مناسب‌تر است. ۳ راه اصلی تمیز کردن ایرپادها عبارتند از:

۱) استفاده از مسواک و خلال دندان برای تمیز کردن ایرپاد

ابتدایی‌ترین راه برای پاک کردن ایرپاد استفاده از خلال دندان و مسواک است. افراد در اولین مرحله با کمک مسواک کثیفی‌های بزرگ را پاک می‌کنند و سپس با کمک خلال دندان به سراغ کثیفی‌های کوچک و گوشه‌های ایرپاد خود می‌روند. این راه که به ظاهر مفید است، قطعا به ایرپاد شما آسیب می‌زند و همچنین روی ایرپاد شما خط و خش‌های زیادی را ایجاد می‌کند. پس بهتر است که دیگر به استفاده از این دو مورد برای تمیز کردن ایرپاد خود فکر نکنید!

۲) استفاده از الکل و مواد ضدعفونی‌کننده‌

استفاده از این موارد در دوران کرونا به اوج خود رسید و ایرپادهای زیادی را از کار انداخت. درست است که استفاده از الکل بسیاری از مواد را ضدعفونی می‌کند ولی آیا از منافذ روی ایرپاد به داخل آن نفوذ نمی‌کند؟ در واقع اگر هدف شما استفاده از الکل است، باید تنها برای کیس ایرپاد خود از آن استفاده کنید که باز هم این راه مورد تایید ما نیست.

۳) استفاده از ابزار مخصوص برای تمیزی کردن ایرپاد

احتمالا با خواندن موضوع شماره سه کمی سردرگم شده باشید. امروزه در بسیاری از موارد در حال پیشرفت هستیم و در عین حال هر روز ابزارهای جدیدی نیز ساخته می‌شوند. یکی از این ابزارها که در هدف کمک به آرامش و سلامتی انسان‌ها ساخته شده‌اند، ابزارهای مخصوص برای تمیز کردن ایرپاد هستند. نحوه کار با آن‌ها بسیار ساده است و هر شخصی به راحتی (بدون هیچ آموزشی از قبل) می‌‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

این وسایل به ایرپاد شما هیچ آسیبی وارد نمی‌کنند و به شما برای راحت‌‌تر تمیز کردن آن‌ها نیز کمک می‌کنند. حال اگر نمی‌دانید که این ابزارها را از کجا خریداری کنید و کدام یک از این ابزارها بیشتر برای شما مناسب هستند، عنوان بعدی را به دقت مطالعه کنید.

۵ ابزار برتر برای تمیز کردن راحت‌تر ایرپادها

نکته و ترفند خرید

اگر موارد بالا شما را قانع کرد که از این ابزارهای مخصوص استفاده کنید، به هیچ وجه نگران سختی انتخاب این ابزارها نباشید. ما در این بخش پنج ابزار برتر برای تمیز کردن ایرپادها را به شما معرفی می‌کنیم و شما به راحتی می‌توانید یکی از این پنج مورد را با توجه به سلیقه‌ی خود انتخاب نمایید.

۱) قلم تمیزکننده ایرپاد مدل Multipurpose

قلم تمیزکننده ایرپاد مدل multipurpose

این قلم تقریبا پرفروش‌ترین ابزار پاک‌کننده‌ی ایرپادها در دیجی‌کالاست. با مطالعه‌ی نظر کاربران در مورد این محصول، شک شما نسبت به خوب بودن آن برطرف خواهد شد. این قلم وزن بسیار کمی دارد و علاوه بر ایرپاد، می‌تواند به شما در تمیز کردن اسپیکر موبایل و تبلت نیز کمک کند. آن‌قدر کوچک است که به آسانی در جیب ما قرار می‌گیرد و حمل‌ و نقل آن بسیار راحت است.

یک طرف آن نوک نیز است و مناسب برای گوشه‌های ایرپاد و کثیفی‌های کوچک است. این بخش در عین پاک‌کنندگی بالا، به ایرپاد شما هیچ آسیبی وارد نخواهد کرد. پیشنهاد ما این است که در ابتدا با کمک بخش نرم و فوقانی این قلم، ایرپاد خود را تمیز کنید و سپس کثیفی‌های باقیمانده را با کمک سر نوک تیز آن پاک کنید. به همین راحتی!

قلم تمیزکننده ایرپاد مدل multipurpose

۲) قلم تمیزکننده ایرپاد و کیبورد گرین مدل Clean 5 in 1

قلم تمیزکننده ایرپاد و کیبورد گرین مدل Clean 5 in 1

اگر مورد شماره یک برای شما زیاد جذاب نیست و دوست دارید که از یک ابزار با کارایی بیشتر استفاده کنید، قطعا این قلم تمیزکننده‌ی ایرپاد و کیبورد مناسب شماست. همان‌طور که در عکس آن نیز مشاهده می‌کنید، این ابزار علاوه بر تمیز کردن ایرپاد و اسپیکر گوشی موبایل و تبلت، به شما در تمیز کردن کیبورد کامپیوتر و لپ‌تاپ نیز کمک خواهد کرد.

در حقیقت این ابزار ترکیبی از مورد شماره یک با یک فرچه‌‌ی تمیزکننده است که بدون ایجاد هیچگونه خط و خشی دستگاه‌های شما را تمیز خواهند کرد. وزن این محصول نیز سبک است و قابلیت حمل و نقل آسانی دارد. همچنین بخش‌های مختلف آن از یکدیگر جدا می‌شوند تا شما بتوانید راحت‌تر از آن استفاده کنید. شما برای خرید این محصول می‌توانید از دکمه‌ی زیر کمک بگیرید.

قلم تمیزکننده ایرپاد و کیبورد گرین مدل Clean 5 in 1

۳) قلم تمیز کننده ایرپاد و کیبورد مدل Multi Cleaning Pen

قلم تمیز کننده ایرپاد مدل Multi Cleaning Pen

اگر واقع‌بینانه این محصول را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم که با یک وسیله حرفه‌ای برای تمیز کردن ایرپاد سر و کار داریم. این وسیله در عین حال کیبوردها را نیز برای ما تمیز می‌کند؛ اما حوزه اصلی کار آن برای ایرپادهاست. نوک این قلم فلزی است که گرد و غبار‍‌های سخت و سفت را برای شما به صورت کامل تمیز می‌کند.

همچنین اسفنج آن می‌تواند گرد و غبار موجود در جعبه شارژ ایرپاد شما را تمیز کند. در نهایت برس مخصوص آن، کثیفی‌های سوراخ خروجی صدای گوشی و سایر قسمت‌ها را به راحتی پاک می‌کند. شما با استفاده از دکمه زیر می‌توانید وارد صفحه ویژه‌ی این محصول در فروشگاه دیجی‌کالا شوید.

قلم تمیز کننده ایرپاد مدل Multi Cleaning Pen

۴) قلم تمیزکننده ایرپاد مدل Multicleaning pen

قلم تمیزکننده ایرپاد مدل multicleaning pen

قلم شماره چهار تقریبا مشابه با قلم شماره یک است. با این وجود ویژگی مثبت آن قابلیت پنهان شدن بخش ابری آن به صورت کامل است. این کار باعث می‌شود تا بخش ابری همیشه پاکیزه بماند و گرد و خاک روی آن قرار نگیرد. این محصول به تازگی در فروشگاه دیجی‌کالا موجود شده و شما می‌توانید آن را با قیمت بسیار خوبی خریداری نمایید. قلم تمیزکننده ایرپاد مدل multicleaning pen نیز از دو بخش نوک تیز و ابری تشکیل شده و به راحتی قابلیت حمل دارد. همچنین وزن آن بسیار پایین است؛ اما با وجود همین وزن پایین بسیار مقاوم است.

قلم تمیزکننده ایرپاد مدل multicleaning pen

۵) قلم تمیزکننده ایرپاد گرین مدل PENI 2

قلم تمیزکننده ایرپاد گرین مدل PENI 2

اگر برند یک کالا برای شما اهمیت بالایی دارد، خرید این محصول را به شما توصیه می‌کنیم. این محصول متعلق به شرکت Green Lion است. جنس این کالا واقعا بی‌نظیر است و خریداران از آن رضایت بالایی دارند. شما به کمک یک دکمه‌ی کشویی می‌توانید از دو بخش متفاوت این قلم استفاده کنید. در حال حاضر رنگ سفید آن در فروشگاه دیجی‌کالا موجود است که با توجه به رنگ سفید ایرپادها، اکثر افراد این رنگ را می‌پسندند. اگر شما هم مشتاق به خرید این محصول هستید، روی دکمه زیر کلیک کنید. به همین راحتی!

قلم تمیزکننده ایرپاد گرین مدل PENI 2

تمیز کردن ایرپاد مثل روز اول، راحت‌تر از گذشته

دلیل کم شدن صدای ایرپاد

در این مطلب تلاش کردیم که از صفر تا صد موضوع تمیز کردن ایرپاد‌ها را زیر ذره‌بین قرار دهیم. در عین حال راه‌های تمیز کردن ایرپاد و درست یا غلط بودن آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. انتخاب از بین این پنج مورد کاملا سلیقه‌ای است و تفاوت زیادی بین آن‌ها وجود ندارد. آیا شما ابزار دیگری را برای تمیز کردن ایرپادها می‌شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما