۱۰ نکته‌‌ی مهم برای داشتن استایل پلاس سایز متناسب و زیبا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
استایل پلاس سایز

برای مدت زمانی طولانی زنان پلاس سایز از چرخه‌ی مد حذف شدند اما در چند سال اخیر این روند متوقف گشته و مدل‌های پلاس سایز هم به چرخه‌ی مد بازگشته‌اند زیرا برندهای مختلف سعی می‌کنند برای این دسته از افراد هم تولیداتی مناسب و شیک داشته باشند. باور غلطی وجود دارد که استایل پلاس سایز تنها منحصر به پوشاک گشاد و اورسایز می‌شود و این دسته از افراد چاره‌ی دیگری جز پوشیدن لباس‌های بی‌شکل و گشاد ندارند در حالی که این طور نیست؛ با رعایت اصول کلی انواع استایل پلاس سایز و صرف خلاقیت و سلیقه در این زمینه افراد پلاس سایز هم می‌توانند استایل‌هایی شیک، دل‌نشین و جذاب برای خودشان بسازند.

در این مطلب ۱۰ ایده کاربردی و مفید برای داشتن یک استایل پلاس سایز جذاب و شیک برای خانم‌ها را برایتان ارائه داده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

انواع کفش و لباس‌ سایز بزرگ زنانه و مردانه را با تخفیف از دیجی‌کالا بخرید:

پوشاک سایز بزرگ

۱. لباس زیرتان را با دقت انتخاب کنید

خانم‌های پلاس سایز باید روی لباس‌های زیر باکیفیت و استاندارد به خوبی سرمایه‌گذاری کنند. سوتینی که انتخاب می‌کنید باید فرم مناسبی به سینه‌هایتان داده و به خوبی آن‌ها را پوشش دهد. انتخاب گن مناسب برای پایین‌تنه هم می‌تواند به شما کمک کند تا در استایل پلاس سایز بدن‌تان فرم جذاب‌تری به خود بگیرد.

این بخش از استایل پلاس سایز شاید مهم‌ترین بخش باشد چرا که اگر لباس‌های زیرتان را به درستی انتخاب کنید بدن‌تان فرم بهتری خواهد گرفت. سعی کنید سوتین‌هایی با رنگ‌های نود و کرم انتخاب کنید که در زیر لباس‌تان دیده نشوند.

۲. اندازه‌هایتان را بگیرید و با جدول سایز هر برند مطابقت دهید

به سایزهایی که روی برچسب لباس‌ها نوشته می‌شود اعتماد نکنید چرا که هر برندی جدول سایزبندی خود را دارد. قبل از خرید چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری سایزهایتان از جمله دور شکم، دور سینه، دور کمر و ران‌ها را اندازه‌گیری کرده و با جدول سایزبندی آن برند مورد نظرتان تطبیق دهید.

۳. جنس پارچه‌ها را مناسب با استایل پلاس سایز انتخاب کنید

انتخاب پارچه در استایل پلاس سایز

سعی کنید از لباس‌هایی که جنسشان چسبنده است دوری کنید. لباس‌های تنگ بعد از مدتی پوشیدن احساس ناراحتی به وجود می‌آورند و شما وقتی که در لباس‌تان راحت نباشید، بیشتر روی بدن خود و مناطقی از بدن‌تان که می‌خواهید بپوشانید متمرکز می‌شوید. پارچه‌های سبک و نرم مانند ابریشم و همین‌طور پارچه‌های سنگین و پنبه‌ای که به بدن شما نمی‌چسبند، گزینه‌های عالی برای شما خواهند بود.

در هنگام خرید لباس چه به صورت آنلاین و چه خرید حضوری درک بهتر ساختار پارچه‌ها به شما در انتخاب اقلامی که مناسب‌تر هستند کمک می‌کند. به عنوان مثال ترکیب پنبه و الاستین که خاصیت کشسانی مناسبی دارد برای شما خیلی بهتر است تا یک تاپ پلی استر که روی بدن‌تان می‌چسبد.

۴. برای داشتن یک استایل شیک پلاس سایز متناسب با فرم بدن‌تان لباس انتخاب کنید

فرم بدن در استایل پلاس سایز

بسیاری از خانم ها فکر می‌کنند تنها انتخابی که برایشان مناسب است استایل اورسایز خواهد بود. این که شما تصور کنید تنها گزینه‌تان پوشیدن لباس‌های بی‌شکل و اورسایز است باوری اشتباه است. تنها کاری که باید بکنید این است که فرم بدن‌تان را بشناسید و متناسب با فرم بدن‌تان لباس انتخاب کنید. خانم‌های پلاس سایز معمولا فرم بدن سیبی شکل، بدن گلابی یا بدن بیضی مانند دارند. ابتدا فرم بدن‌تان را بشناسید و سپس بر آن اساس لباس‌هایتان را انتخاب کنید.

فرم بدن سیبی شکل

ویژگی های معمول شکل بدن سیب سینه بزرگ، باسن کوچک و قسمت میانی پر است. اگر بدن سیبی شکل دارید برای متعادل کردن بالاتنه، لباس‌هایی را انتخاب کنید که به پایین تنه انحنا و شکل پرتری می‌دهند. برای اینکه توجه را از روی کمر، شکم و سینه بردارید، لباس‌ها و دامن‌های تنگ را از استایل‌تان حذف کنید.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که از پوشیدن لباس‌هایی با الگوی متفاوت در ناحیه‌ی شکم خودداری کنید و کمربندهای پهن نبندید، چون با این کار توجه بیشتری به شکم شما جلب می‌شود. همچنین با توجه به فرم بدن‌تان و بزرگ‌تر بودن بالاتنه سعی کنید لباس‌هایی را انتخاب کنید که توجه‌ها را از روی شانه و دست شما دور کنند؛ برای مثال می‌توانید یک بلوز ساده را با یک دامن یا شلوارهای طرح‌دار ست کنید.

فرم بدن گلابی

اگر باسن بزرگ و سینه‌های کوچک دارید، فرم بدن شما گلابی یا مثلثی است. با توجه به اینکه در این فرم بدن، زنان باسن پهنی دارند، اگر لباس مناسب با این اندام‌ را انتخاب کنید، فرم کمرتان بسیار زیبا به نظر خواهد رسید. اگر این فرم بدن را دارید تاپ‌های یقه اسکوپی و یقه قایقی بپوشید و از سوتین‌های پوش‌آپ یا سوتین اسفنجی استفاده کنید تا بین بالاتنه و پایین‌تنه‌تان تعادل ایجاد شود.

فرم بدن بیضی

اگر بدن شما بیضی شکل باشد، سینه‌ی شما بزرگتر از بقیه بدن خواهد بود. باسن باریک است و قسمت میانی چاق به نظر می‌رسد. زنان با این فرم‌ بدنی قبل از هر جای دیگری در قسمت شکم دچار اضافه وزن می‌شوند. فرم کمر خیلی واضح نیست و در نهایت پهن‌ترین قسمت بدن است.

اگر فرم بدن بیضی دارید، تاپ یا پیراهن‌های یقه مربعی، یقه V و یقه U بپوشید. همچنین می‌توانید تاپ و دامن با راه راه‌های عمودی، تاپ‌های تونیک، لباس‌ها و تاپ‌های کمربند‌دار، لباس‌های یقه‌شل، دامن‌های توری یا گشاد، شلوارهای سندبادی لباس‌ها یا دامن‌های بالای زانو برایتان مناسبند. اما فراموش نکنید که بهتر است وقتی اندام بیضی شکل دارید، شلوارهای جین و کتان مخروطی، تاپ‌های گشاد، شلوارها و دامن چین‌دار، یقه اسکی، ژاکت‌های گشاد، ژاکت‌های کش‌بافت پشمی، لباس‌های با راه راه افقی، گوشواره و گردنبندهای بزرگ، کفش‌های پنجه گرد و تخت نپوشید.

۵. برای داشتن یک استایل پلاس جذاب سایز اکسسوری‌هایتان را به درستی انتخاب کنید

از تاثیر اکسسوری‌های باکیفیت و جذاب غافل نشوید. استایل‌تان حتی اگر شامل یک تی‌شرت و شلوار جین هم باشد با انتخاب یک کمربند جذاب، یک گردنبند و یا گوشواره خاص و بزرگ و یا هر اکسسوری شگفت‌انگیز دیگر بسیار جذاب‌تر خواهد شد. حتی اگر لباس‌هایتان را از یک خرده فروش ارزان‌قیمت خریده‌اید می‌توانید با اضافه کردن یک کفش یا کیف برند و گران‌قیمت استایل‌تان را به یک استایل شیک و دسته بالا تبدیل کنید.

۶. از پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد و خیلی تنگ اجتناب کنید؛ فیت بدن‌تان را انتخاب کنید

همان طور که گفتیم باور اشتباهی در مورد پلاس سایزها وجود دارد؛ اینکه تنها گزینه‌شان این است که باید به سراغ پوشاک اور سایز و گشاد بروند. اما به خاطر داشته باشید همان اندازه که لباس‌های گشاد برایتان مناسب نیستند لباس‌های خیلی تنگ هم نمی‌توانند برای استایل پلاس سایز شما مناسب باشند. باید به یک تعادل برسید و لباس‌هایی فیت بدن‌تان انتخاب کنید.

اگر هم می‌خواهید آیتم‌های گشاد را در استایل‌تان بگنجانید حتما با یک آیتم فیت دیگر استایل‌تان را به تعادل برسانید. مثلا یک تاپ فیت را با یک شلوار دم پا گشاد امتحان کنید و یا پیراهن گشادتان را با یک شلوار جین جذب بپوشید. به محض این که مفهوم تعادل را در استایل‌تان درک کنید روی مسیر درست حرکت خواهید کرد.

۷. برای داشتن یک استایل پلاس سایز جذاب لباس‌های طرح‌دار انتخاب کنید

لباس‌های طرح‌دار در استایل پلاس سایز

انتخاب لباس‌های طرح‌دار نه تنها استایل را از سادگی و یکنواختی خارج می‌کند، بلکه باعث افزایش اعتماد به‌نفس و زیباتر شدن استایل می‌شود. طرح‌های گل‌دار، راه راه‌های عمودی و چهارخانه‌های زیبا و خوش‌رنگ می‌توانند استایل‌تان را بسیار زیباتر کنند. ادعا می‌شود که الگوها و طرح‌های بزرگتر برای خانم‌های سایز بزرگ جذاب‌تر است، اما ما می‌گوییم هر چیزی که دوست دارید بپوشید!

۸. شلوارهای فاق بلند انتخاب کنید

شلوارهای فاق بلند شکم را تا حد زیادی می‌پوشانند و بدن‌تان در این شلوارها جلوه‌ی بهتری پیدا می‌کند. چه شلوارهای جذب و چه شلوارهای گشاد و یا شلوارک‌هایتان را با فاق بلند انتخاب کنید. همچنین به سایز بندی شلوار موقع خرید دقت کنید.

۹. رنگی را انتخاب کنید که در آن بدرخشید

انتخاب رنگ در استایل پلاس سایز

بسیاری از افراد پلاس سایز لباس ساده و تیره را به لباس رنگی و طرح‌دار ترجیح می‌دهند. با این حال بهتر است بدانید، لباس رنگی نه تنها استایل شما را چشم‌گیرتر می‌کند، بلکه اعتماد به‌نفس شما را نیز افزایش می‌دهد.

اگر هنوز آمادگی پوشیدن لباس‌های رنگارنگ را ندارید یا نمی‌توانید رنگ‌ها را به خوبی ترکیب کنید، از اکسسوری‌های رنگی و برجسته در استایل‌تان استفاده کنید. از رنگ‌هایی مانند رنگ‌های متالیک، پاستلی و نئونی که جزو ترندهای فشن هستند و باعث ایجاد روحیه در شما می‌شوند استفاده کنید.

۱۰. شلوار جین استایل پلاس سایز شما را جذاب‌تر می‌کند

جین پلاس سایز

خانم‌ها و آقایانی که پلاس سایز هستند، معمولا شلوار کتان یا کِشی را به شلوارهای دیگر ترجیح می‌دهند. با این حال شما می‌توانید از شلوار جین کشی بپوشید و بی‌آن که احساس ناراحتی بکنید، جذاب باشید. فقط دقت کنید که شلوارهای جین‌تان را فاق بلند استفاده کنید. شلوارهای کمرکشی مام استایل که اصطلاحا شلوار کمر هویجی نامیده می‌شود، برای پلاس سایزها کاملا مناسب است و استایل‌تان را هم ترندی‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد.

و در آخر

اعتماد به نفس داشته باشید و بدن‌تان را دوست بدارید. هر چند هنوز هم برخی استاندارد‌های زیبایی به گونه ایست که تنها بدن‌های اسکینی و لاغر را جذاب می‌داند اما این امر نباید مانع از این شود که زیبایی‌های بدن خود را نبینید چرا که این معیارها تنها کلیشه‌هایی هستند که با گذشت زمان دچار تغییر و تحول خواهند شد. بحث چاقی و اضافه وزن و تاثیر آن در سلامتی بحث دیگریست که حائز اهمیت است اما در عین حال نباید اجازه دهید اضافه وزن اعتماد به نفس شما را در استایل و جذابیت‌تان کمتر کند.

اگر هم قصد دارید با ورزش و رژیم وزن‌تان را کمتر کنید هدف اصلی شما باید سلامت بدن‌تان باشد. اگر هدف اصلی به جای رسیدن به این معیارهای دیکته شده زیبایی شما سلامتی بدن‌تان باشد به جای  احساسات منفی و فشار روانی حس مثبتی به خود و بدن‌تان خواهید داشت و به جای رژیم‌های طاقت فرسا و مضر و عمل‌های دشوار و سخت روش‌های سالمی مانند تغییر مستمر عادت‌های غذایی و ورزش را انتخاب می‌کنید تا تمرکز اصلی شما تنها بر سلامتی‌تان باشد.

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید دنبال کردن اینفلوئنسرهای پلاس سایز در شبکه‌های اجتماعی است. بسیاری از این انفلوئنسر‌های پلاس سایز سعی می‌کنند مفاهیمی مانند پذیرش خود و دوست داشتن بدن‌های پلاس سایز را به دنبال‌کنندگانشان منتقل کرده و با استایل‌های جذاب و شیک با کلیشه‌های منسوخ و سنتی زیبایی مبارزه کنند.

منبع: dresslemuseبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما