چگونه با گوشی صور فلکی را در آسمان پیدا کنیم؟

۱۰ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
صور فلکی گوشی

آسمان شب پر از ستاره منظره‌ی بسیار زیبایی است. در این میان، با پیدا کردن صور فلکی در آسمان می‌توانید این لذت را دوچندان کنید. خوشبختانه با استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها و گرفتن گوشی به سمت آسمان، به راحتی می‌توانید این صور فلکی را پیدا کنید. در ادامه ۲ تا از این اپلیکیشن‌ها را معرفی می‌کنیم.

Stellarium

صور فلکی گوشی

اپلیکیشن Stellarium برای پیدا کردن صور فلکی با گوشی، معمولا یکی از محبوب‌ترین‌ها محسوب می‌شود. خوشبختانه در کنار اندروید و آیفون، نسخه‌ی آیپد این اپ هم وجود دارد. اگرچه استفاده از آن کاملا رایگان است، اما می‌توانید برای کمک به این پروژه ۲۰ دلار پرداخت کنید.

مانند دیگر اپلیکیشن‌های این‌چنینی، Stellarium هم با استفاده از موقعیت مکانی شما می‌تواند صور فلکی موجود در آسمان را در معرض نمایش قرار دهد. با استفاده از این اپ همچنین قادر به پیدا کردن موقعیت سیاره‌ها، ستاره‌های دنباله‌دار، ماهواره‌ها و دیگر اجرام فضایی هستید.

SkyView

صور فلکی گوشی

این اپلیکیشن هم طرفداران زیادی دارد و می‌توانید نسخه‌ی اندروید، آیفون و آیپد آن را دانلود کنید. نسخه‌ی پولی آن ۲ دلار قیمت دارد و نسخه‌ی لایت آن را می‌توانید به طور رایگان خریداری کنید. اگرچه آخرین بار این اپلیکیشن حدود ۲ سال قبل آپدیت شده، اما هنوز بدون مشکل انجام وظیفه می‌کند. به طور کلی نسخه‌ی لایت آن که رایگان است، می‌تواند نیاز بیشتر کاربران را برطرف کند.

منبع: How To Geek

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه