با هوش مصنوعی بینگ تصویرساز شوید! (راهنمای استفاده)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
هوش مصنوعی بینگ

با وجود اینکه در حال حاضر ChatGPT مهم‌ترین محصول نرم‌افزاری شرکت OpenAI محسوب می‌شود، ولی این شرکت ماه‌ها قبل با معرفی ابزار DALL-E 2، سروصدای زیادی در زمینه‌ی ابزارهای تصویرسازی مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کرد. با توجه به اینکه مایکروسافت مهم‌ترین سرمایه‌گذار شرکت OpenAI محسوب می‌شود، روز‌به‌روز تعداد بیشتری از ابزارهای هوش مصنوعی را در سرویس‌های خود به کار می‌گیرد. در همین رابطه، مدتی قبل هوش مصنوعی بینگ قابلیت تصویرسازی را هم دریافت کرد که برای این کار از فناوری DALL-E 2 استفاده می‌کند. در این مطلب به چگونگی ایجاد تصاویر با این ابزار جذاب می‌پردازیم.

چگونه با هوش مصنوعی‌ بینگ‌ تصاویر جذابی ایجاد کنیم؟

برخلاف چت‌بات بینگ که برای بهره‌گیری از آن باید از مرورگر اج استفاده کنید، برای بهره‌گیری از این سرویس می‌توانید از طریق مرورگرهای مختلف چنین کاری را انجام دهید. ابتدا باید راهی سایت Bing.com/Create شوید و روی Join & Create کلیک کنید و در گام بعدی باید مشخصات اکانت مایکروسافت را بنویسید. اگر هم اکانت مایکروسافت ندارید به راحتی می‌توانید چنین کاری را انجام دهید.

هوش مصنوعی بینگ

در گام بعدی باید یک جمله بنویسید تا بر اساس جمله‌ی تایپ شده، ۴ تصویر در اختیار شما قرار بگیرد. به طور کلی برای استفاده از این نوع ابزارها بهتر است که تصویر موردنظر خود را به طور دقیقی توصیف کنید تا تصویر نهایی شباهت بیشتری به ایده‌ی موجود در ذهن شما داشته باشد. بعد از نوشتن توضیح، کافی است روی دکمه‌ی Create کلیک کنید.

هوش مصنوعی بینگ

همانطور که در تصویر زیر می‌توانید ببینید، کنار آیکن زرد رنگ موسوم به Boost، یک عدد قرار دارد. با هر بار درخواست از این ابزار هوش مصنوعی، یک عدد کم می‌شود و تا زمانی که این اعداد به صفر نرسیده‌اند، تصاویر با سرعت بیشتری برای شما ایجاد می‌شوند. اما بعد از پایان رسیدن آن‌ها، باید مدت نسبتا طولانی برای خلق تصاویر صبر کنید.

هوش مصنوعی بینگ

همانطور که گفتیم بعد از هر درخواست، با ۴ تصویر روبرو می‌شوید که باید روی تصویر موردنظر کلیک کنید تا راهی صفحه جدیدی شوید. در این قسمت کافی است روی گزینه‌ی Download کلیک کنید تا تصویر دانلود شود.

هوش مصنوعی بینگ

در ضمن در پنل سمت راست می‌توانید به مجموعه تصاویری که ایجاد کرده‌اید دسترسی داشته باشید.

هوش مصنوعی بینگ

آیا از طریق چت‌بات هوش مصنوعی بینگ هم امکان ایجاد تصاویر وجود دارد؟

به غیر از روشی که توضیح دادیم، می‌توانید به طور مستقیم از طریق خود چت‌بات بینگ هم تصاویر موردنظر را ایجاد کنید. برای دسترسی به چت‌بات باید از مرورگر مایکروسافت اج استفاده کنید که البته با بهره‌گیری از برخی افزونه‌ها، امکان دسترسی به این بخش در مرورگرهای فایرفاکس و کروم هم وجود دارد.

هوش مصنوعی بینگ

در هر صورت بعد از مراجعه به موتور جستجو بینگ و کلیک روی تب Chat، باید حالت Creative را انتخاب کنید و ابتدای جمله‌ی مربوط به توصیف عکس عبارت create an image یا generate a photo را بنویسید. در غیر این صورت تصاویر موردنظر ایجاد نمی‌شوند.

آیا با این هوش مصنوعی می‌توانیم تصاویر بسیار جذابی ایجاد کنیم؟

به طور کلی باید بگوییم که DALL-E 2 و هوش مصنوعی بینگ نسبت به سرویس Midjourney عملکرد ضعیف‌تری دارند و سرعت پیشرفت آن‌ها کمتر است. بنابراین نباید انتظار دریافت تصاویر بسیار دقیق و واقع‌گرایانه داشته باشید. همچنین این هوش مصنوعی در زمینه‌ی ایجاد تصاویر مربوط به اشخاص، مکان‌های واقعی و دیگر موارد این‌چنینی ضعیف عمل می‌کند. به عنوان مثال تصویر اول که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، اصفهان را در ۱۰۰ سال آینده نشان می‌دهد و تصویر دوم هم مربوط به برگزاری جشن در اطراف برج آزادی است. اما از سوی دیگر، دو تصویر بعدی کیفیت و جذابیت بیشتری دارند.

بنابراین همانطور که می‌بینید برای ایجاد تصاویر بهتر، توصیه می‌کنیم از توصیف‌های مربوط به مکان‌ها و اشخاص واقعی دوری کنید و در عوض صحنه‌های انتزاعی‌تری را توصیف کنید.

منبع: HowToGeek

سوالات متداول
آیا هوش مصنوعی بینگ برای ایجاد تصاویر رایگان است؟
در حال حاضر بله ولی شاید در آینده مایکروسافت این قابلیت را پولی کند.
تصاویر ایجاد شده با این هوش مصنوعی چه اندازه‌ای دارد؟
تصاویر نهایی در اندازه‌ی ۱۰۲۴ در ۱۰۲۴ پیکسل به دست شما می‌رسند.
کیفیت تصاویر به دست آمده چه تفاوت‌هایی با تصاویر دریافتی از سرویس‌هایی مانند Midjourney دارد؟
در این زمینه Midjourney عملکرد بسیار بهتری دارد که البته رایگان نیست.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما