چگونه پست‌های پیشنهادی فید اینستاگرام را برای یک ماه کامل غیرفعال کنیم؟

۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۰ ۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پست‌های پیشنهادی فید اینستاگرام

اگر اخبار مربوط به شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید که اینستاگرام قرار است برخی از قابلیت‌هایی که به تقلید از تیک‌تاک در اختیار کاربرانش قرار داده را به حالت اولیه برگرداند. اما این موضوع شامل پست‌های پیشنهادی فید اصلی اینستاگرام نمی‌شود و کاربران پس از مشاهده‌ی تمامی پست‌های دنبال‌کنندگان خود، شاهد پست‌های پیشنهادی این پلتفرم بر اساس فعالیتشان خواهند بود. برای نمونه، اگر شما بیشتر پست‌های مرتبط به ورزش را دوست دارید و به اشتراک می‌گذارید، اینستاگرام تعداد بیشتری از آن‌ها را به شما نشان می‌دهد. اگرچه ممکن است این قابلیت برای برخی از افراد کاربردی باشد، اما همه‌ی آن‌ها با این قضیه موافق نیستند. ظاهراً راه‌حلی برای غیرفعال کردن پیشنهادات فید اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

«آدام موسری»، مدیرعامل اینستاگرام اوایل این هفته به طور اتفاقی در یکی از استوری‌های خود به این موضوع اشاره کرد که کاربران می‌توانند پیشنهادات فید اینستاگرام را برای یک ماه کامل غیرفعال کنند. برای انجام دادن این کار کافی است مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:

  • اینستاگرام را باز کرده و شروع به اسکرول کردن پست‌های دنبال‌کنندگان خود کنید. هنگامی که این پست‌ها تمام شوند، با یک سری پست‌هایی روبرو خواهید شد که فید این پلتفرم آن‌ها را برای نمایش به شما انتخاب کرده است. این پست‌ها معمولاً با توضیحاتی برای اینکه چرا آن‌ها را می‌بینید همراه هستند. برای مثال چون شما پیج فلان را فالو کردید، این پست به شما نشان داده می‌شود.
  • روی علامت X در سمت راست پست ضربه بزنید تا آن را پنهان کنید. پس از انجام این کار، متنی را خواهید دید که تأیید می‌کند پست مد نظر شما پنهان شده است. اما هدف ما این است که این دسته از پست‌ها را در فید اصلی اینستاگرام نبینیم. برای همین به سراغ گزینه‌های پیشنهاد شده می‌رویم.

پست‌های پیشنهادی فید اینستاگرام

  • از بین گزینه‌های نشان داده شده، گزینه‌ی «snooze all suggested posts in feed for 30 days» یا به «تأخیر انداختن همه‌ی پست‌های پیشنهادی در فید اصلی به مدت ۳۰ روز» را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب این گزینه، یک علامت سبز رنگ ظاهر می‌شود که تأیید می‌کند فید اینستاگرام پست‌های پیشنهادی شما را طی ۳۰ روز آینده نشان نخواهد داد.

پست‌های پیشنهادی فید اینستاگرام

به همین راحتی می‌توانید از شر این دسته از پست‌ها برای یک ماه خلاص شوید. به خاطر داشته باشید که لغو کردن نمایش پست‌های پیشنهادی، مانع از دیدن تبلیغات اینستاگرامی نمی‌شود. اما با استفاده از این راه‌حل می‌توانید کنترل بیشتری بر نحوه‌ی عملکرد این شبکه‌ی اجتماعی داشته باشید. همچنین باید اشاره کنیم که اکنون می‌توانید فید خود را با ضربه زدن روی لوگوی اینستاگرام در سمت چپ بالا و انتخاب گزینه‌ی «Following» به ترتیب زمان منتشر شدن پست‌ها مرتب کنید.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما