ردیابی گوشی سامسونگ؛ ۵ روش برای یافتن گوشی گمشده یا سرقتی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۹ دقیقه
ردیابی گوشی سامسونگ

در دنیای پر از تکنولوژی امروز، گوشی‌های هوشمند به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. به همین خاطر، از دست دادن یا دزدیده شدن گوشی می‌تواند تجربه‌ای استرس‌زا و نگران‌کننده باشد. خوشبختانه، برای کاربران گوشی‌های سامسونگ، ابزارها و روش‌های مختلفی برای ردیابی گوشی گمشده یا دزدیده شده وجود دارد. این ابزارها به شما امکان می‌دهند تا به سرعت و با دقت مکان گوشی خود را پیدا کنید و حتی اقدامات امنیتی مانند قفل کردن یا پاک کردن اطلاعات گوشی را انجام دهید. در این مطلب، به بررسی روش‌های مختلف ردیابی گوشی سامسونگ، از جمله ردیابی گوشی فوری و پاسخ به این پرسش که «گوشی دزدیده شده را چگونه پیدا کنیم؟» خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا با بهترین راهکارها برای ردیابی گوشی گمشده سامسونگ آشنا شوید.


روش‌های ردیابی گوشی سامسونگ


وقتی درباره ردیابی گوشی صحبت می‌کنیم، بیشتر منظورمان موقعیت‌هایی است که گوشی به طور تصادفی گم می‌شود. در این شرایط، ابزارهای ردیابی می‌توانند بسیار موثر باشند و به راحتی موقعیت گوشی را مشخص کنند. اما اگر گوشی دزدیده شود، ممکن است شرایط کمی پیچیده‌تر شود، زیرا سارقان حرفه‌ای معمولاً می‌دانند چگونه گوشی را غیرفعال یا غیرقابل ردیابی کنند. مگر اینکه سارق ناشی باشد و اقداماتی که لازم است را انجام ندهد.

۱. ردیابی گوشی سامسونگ با جیمیل یا سامسونگ اکانت (استفاده از سرویس Find My Mobile سامسونگ)

سرویس Find My Mobile یکی از بهترین سرویس‌های سامسونگ جهت ردیابی گوشی‌های این شرکت است که با استفاده از آن حتی می‌توان به ردیابی گوشی سامسونگ خاموش پرداخت. البته در حالت خاموش، شما فقط می‌توانید آخرین موقعیت مکانی که گوشی در آن روشن بوده را پیدا کنید که در برخی زا مواقع واقعاً می‌تواند کمک‌کننده باشد.

برای اینکه بتوانید با استفاده از سرویس Find My Mobile به راحتی به ردیابی گوشی سامسونگ خود بپردازید لازم است که دستگاه روشن بوده و به اینترنت متصل باشد. اما چطور می‌توان با استفاده از این سرویس به ردیابی گوشی سامسونگ روشن پرداخت؟

ردیابی گوشی سامسونگ خاموش

در ابتدا شما باید حساب کاربری سامسونگ یا همان سامسونگ اکانت داشته باشید. در یک مطلب جداگانه به صورت مفصل به این موضوع پرداختیم که چطور حساب کاربری سامسونگ بسازیم و وارد آن شوید. با مطالعه‌ی آن مطلب و ساخت و ورود به حساب کاربری سامسونگ، بیش از نیمی از راه را طی کرده‌اید. حالا وارد مرحله‌ی دوم می‌شویم.

بعد از اینکه وارد حساب کاربری سامسونگ شدید، گوشی به صورت خودکار سرویس Find My Mobile را برایتان فعال می‌کند تا بتوانید در صورت گم شدن، آن را ردیابی کنید. اما با این حال، می‌توانید به صورت دستی هم این قابلیت را فعال کنید که روش انجام آن به شرح زیر است.

 • وارد تنظیمات اصلی گوشی شوید.
 • به بخش Security and privacy (به فارسی، حریم خصوصی و امنیت) بروید.
 • روی گزینه Lost device protection (به فارسی، محافظت از دستگاه گمشده) کلیک کنید.
 • اگر گزینه Allow this phone to be found (این گوشی را مجاز کنید تا پیدا شود) فعال بود، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید، اما اگر فعال نبود، خودتان به صورت دستی آن را فعال کنید.
 • اگر هم گزینه‌ی Location فعال نبود، آن را از طریق پنل کنترل سریع، فعال کنید. سعی کنید Location یا موقعیت مکانی گوشی شما همیشه و در همه حالت روشن باشد. بدین ترتیب گوشی همیشه آدرس دقیق موقعیت مکانی شما را به صورت بروز در اختیار خواهد داشت و در صورت گم شدن، حتی اگر خاموش هم باشد اطلاعات دقیق آخرین مکان شما را برای ردیابی در اختیارتان قرار می‌دهد.

توجه داشته باشید در برخی از گوشی‌های قدیمی‌تر سامسونگ، قابلیت Find My Mobile در قسمت دیگر قرار دارد. در یک سری از گوشی‌های سامسونگ، دو بخش Privacy و Security جدا از هم قرار دارند. Security معمولا همراه با بخش Biometric (بیومتریک) قرار دارد و Privacy هم در یک بخش کاملا مجزا.

 • برای دسترسی به سرویس Find My Mobile، روی گزینه Biometric and Security کلیک کنید.
 • سپس روی Find My Mobile ضربه زده و وارد بخش مربوط به آن شوید.
 • حالا می‌توانید گزینه Allow this phone to be found (این گوشی را مجاز کنید تا پیدا شود) را فعال کنید.
ردیابی گوشی سامسونگ بدون سیم کارت
ردیابی گوشی سامسونگ دیگران
ردیابی گوشی گمشده سامسونگ
گوشی دزدیده شده را چگونه پیدا کنیم

شما در این بخش علاوه بر گزینه Allow this phone to be found (این گوشی را مجاز کنید تا پیدا شود)، گزینه‌های دیگری را هم مشاهده می‌کنید که توضیح هر یک از آن‌ها به شرح زیر است:

Send last location (ارسال آخرین مکان): این گزینه، آخرین موقعیت مکانی گوشی شما را قبل از قطع شدن دسترسی آن به اینترنت و خاموش شدنش، به محض اینکه باتری به کمتر از پنج درصد برسد، به شبکه‌ی ردیابی ارسال می‌کند. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بدانید گوشی شما قبل از خاموش شدن در کجا بوده است، حتی اگر گوشی دیگر به اینترنت متصل نباشد یا خاموش شود.

Offline finding (جستجوی آفلاین): با فعال کردن این گزینه، گوشی شما حتی زمانی که خاموش است، به کمک سیگنال‌های BLE و UWB توسط دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده از این ویژگی قابل ردیابی خواهد بود. توصیه می‌شود این گزینه را فعال کنید؛ زیرا علاوه بر قابل شناسایی کردن دستگاه شما در زمان خاموشی، به پیدا شدن دستگاه‌های دیگر با شرایط مشابه نیز کمک می‌کند، البته به شرط اینکه دستگاه شما روشن و به اینترنت متصل باشد. همچنین با فعال کردن این ویژگی، دستگاه‌های دیگری که از این تکنولوژی پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند سیگنال‌های گوشی شما را شناسایی کرده و مکان آن را گزارش دهند.

Encrypt offline location (رمزگذاری مکان آفلاین): با فعال کردن گزینه Offline finding، در واقع به شما این اطمینان داده می‌شود که اطلاعات مکانی گوشی‌تان که توسط دستگاه‌های دیگر شناسایی می‌شود، رمزگذاری شده و فقط از طریق حساب سامسونگ شما قابل دسترسی خواهد بود. بدین ترتیب در دستگاه‌های دیگر فقط مکان گوشی‌تان قابل رویت خواهد بود، نه اطلاعات مهم و خصوصی.

برای یافتن Encrypt offline location کافی است روی گزینه‌ی آخر یعنی Offline Finding کلیک کنید. در صفحه‌ی باز شده می‌بینید که Encrypt offline location (رمزگذاری مکان آفلاین) هم به چشم می‌خورد. آن را فعال کرده و یک کد شش رقمی به عنوان پین‌کد برایش در نظر بگیرید.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch6 Classic 47mm

نکاتی که باید درباره سرویس Find My Mobile بدانید

برای اطمینان از اینکه سرویس Find My Mobile سامسونگ به درستی روی گوشی شما کار کند و بتوانید در صورت گم شدن یا دزدیده شدن آن را ردیابی کنید، باید تنظیمات خاصی را انجام دهید. همچنین، باید اقداماتی برای دسترسی آسان به این سرویس در زمان اضطراری انجام دهید.

فعال کردن تنظیمات ردیابی: همانطور که گفته شد، ابتدا، تمامی تنظیمات مربوط به سرویس Find My Mobile را در گوشی خود فعال کنید. این شامل ویژگی‌هایی مانند «ارسال آخرین مکان»، «جستجوی آفلاین»، و «رمزگذاری مکان آفلاین» می‌شود.

ورود به سامانه ردیابی گوشی سامسونگ از دستگاه دیگر: پس از انجام تنظیمات ردیابی، با استفاده از یک دستگاه دیگر (مانند لپ‌تاپ یا رایانه شخصی) که همواره در دسترس شماست، حداقل یک‌بار وارد سایت Samsung Find شوید. این کار ضروری است زیرا ورود به حساب کاربری سامسونگ نیازمند احراز هویت دو مرحله‌ای است که از طریق ارسال کد به دستگاه یا شماره موبایل شما انجام می‌شود. وقتی دستگاه شما گم شود، قاعدتا نمی‌توانید کد تأیید را دریافت کنید. پس با این کار، بدون نیاز به کد، می‌توانید روی سیستم خود به ردیابی گوشی گمشده سامسونگ بپردازید.

برای این کار:

 • به سایت Samsung Find بروید و روی Sign In کلیک کنید.
 • ایمیل و اکانت سامسونگ خود را وارد کرده و پس از انتخاب گزینه Remember my ID روی Next کلیک کنید.
 • رمز عبور خود را وارد کنید و روی Sign In بزنید.
 • در نهایت، تنظیم کنید که در رایانه فعلی از شما برای ارسال کد تأیید سؤال نشود تا دفعه‌های بعد بدون نیاز به احراز هویت دو مرحله‌ای بتوانید وارد شوید.
 • در صفحه‌ی بعدی، روی Send code ضربه زده و در گوشی خود با مشاهده‌ی پیغام پاپ‌آپ روی Yes کلیک کنید و کد نمایش داده شده را در سایت وارد کنید.
 • گزینه‌ی Skip two step verification on this device next time را حتماً انتخاب کنید و Verify را بزنید.

Samsung Find

در مرحله‌ی آخر، اگر اینترنت شما سرعت خوبی داشته باشد و سیگنال GPS هم به اندازه‌ی کافی قوی باشد، وارد صفحه‌ای خواهید شد که موقعیت زنده‌ی گوشی شما را روی نقشه مشخص خواهد می‌کند. برای مشاهده‌ی کارهای مختلفی که با گوشی به سرقت رفته یا گمشده سامسونگ می‌توان انجام داد،‌ از منوی Devices روی مدل گوشی خود (گوشی گمشده سامسونگ) ضربه بزنید.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch6 44mm

امکانات سایت ردیابی گوشی سامسونگ Samsung Find و گزینه‌های موجود در این سامانه

اگر تنظیمات اولیه برای ردیابی گوشی سامسونگ خود را انجام ندهید، استفاده از سرویس Find My Mobile برای پیدا کردن گوشی گمشده سامسونگ عملاً غیرممکن می‌شود و باید به سراغ روش‌های دیگری بروید. با فرض اینکه این کارها را انجام داده‌اید، حالا می‌خواهیم بررسی کنیم که بعد از به سرقت رفتن یا گم شدن گوشی، وقتی وارد صفحه سامسونگ فایند شدید، باید چه کار کنید.

مشاهده وضعیت گوشی: پس از انتخاب مدل گوشی، می‌توانید درصد باتری، آدرس دقیق و آخرین زمان به‌روزرسانی اطلاعات و موقعیت گوشی را ببینید. برای به‌روزرسانی وضعیت کافی است که گزینه‌ی Refresh را انتخاب کنید.

مشاهده اطلاعات دستگاه: در پایین صفحه، گزینه Device Information دیده می‌شود که با انتخاب آن، شماره سریال (IMEI) و کد مدل دستگاه را می‌توانید ببینید. این اطلاعات برای گزارش به پلیس یا اپراتور شبکه در صورت نیاز مفید است.

Ring – زنگ خوردن گوشی:با انتخاب این گزینه، گوشی شما حتی اگر در حالت سکوت یا ویبره باشد، به مدت تقریبا یک دقیقه با حداکثر صدا، زنگ خواهد خورد. این گزینه می‌تواند در موقعیت‌هایی که گوشی خود را در مکان نزدیک و مشخصی گم کرده‌اید، مانند خانه یا دفتر کار، بسیار مفید باشد زیرا می‌تواند به شما و اطرافیان کمک کند گوشی را سریع‌تر پیدا کنید.

Lock – قفل کردن گوشی: با انتخاب این گزینه، اگر گوشی شما قفل نداشته باشد یا باز باشد، می‌توانید از همین صفحه فورا برای گوشی خود یک رمز عبور جدید تعریف کرده و آن را قفل کنید. با انتخاب گزینه‌ی Lock و سپس Next، می‌توانید یک رمز عددی بین ۴ تا ۸ رقم وارد کنید تا سارق دیگر بعد از قفل کردن گوشی نتواند آن را بازگشایی کند. همچنین وقتی گوشی گم شود و کسی آن را پیدا کند هم نمی‌تواند وارد آن شود. هرچند معمولا سارقین بعد از همان یک بار ورود به گوشی کار خود را انجام می‌دهند مگر اینکه ناشی باشند.

اگر فرض را بر این بگذاریم که گوشی را گم کرده‌اید و یک فرد آن را پیدا می‌کند. او باید اطلاعاتی برای تماس با شما داشته باشد و وقتی هم که گوشی قفل باشد، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. در سامسونگ فایند، در بخش دوم، یک بخش وجود دارد تا شما بتوانید شماره اضطراری را که یابنده گوشی بتواند از طریق تماس با آن با شما ارتباط برقرار کند، وارد کنید.

در نهایت، یک متن دلخواه که تمایل دارید یابنده آن را مشاهده کند، بنویسید؛ برای مثال «من گوشی خودم را گم کرده‌ام. لطفا پس از یافتن، با این شماره تماس بگیرید»، سپس روی گزینه‌ی Lock کلیک کنید. پس از این‌ کار، فردی که گوشی را در دست دارد، نمی‌تواند آن را به‌وسیله‌ی دکمه‌ی پاور خاموش کند. همچنین با دیدن پیام، احتمالا با شما تماس خواهد گرفت.

Track location – رهگیری موقعیت: برای جلوگیری از خالی شدن سریع ظرفیت باتری و خاموش شدن دستگاه، وضعیت و موقعیت گوشی به‌صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی نمی‌شود؛ اما می‌توانید تنظیم کنید که در فواصل زمانی ۱۵ دقیقه‌ای به‌صورت خودکار به‌روزرسانی صورت بگیرد. با استفاده از این گزینه می‌توانید موقعیت‌های جدید گوشی را در صورت جابجایی آن مشاهده کنید.

همچنین تاریخچه‌ی تمامی موقعیت‌های گوشی هم در نقشه مشخص می‌شود و همراه با ساعت و تاریخ، با خطی به‌یکدیگر متصل می‌شوند که می‌تواند در مشخص کردن مسیر حرکت گوشی روی نقشه به کارتان بیاید. سوابق ثبت شده تا هفت روز بعد یا تا زمان درخواست رهگیری جدید نگهداری می‌شوند و می‌توانید با انتخاب مجدد این گزینه، سوابق را مشاهده کنید.

Erase data – پاک‌ کردن اطلاعات: بدیهی است که کسی نمی‌خواهد وقتی گوشی‌اش گم می‌شود، اطلاعات و داده‌های شخصی‌اش به دست فردی ناشناس بیفتد. به همین دلیل، قابلیت پاک‌ کردن اطلاعات از راه دور، یکی از ضروری‌ترین ویژگی‌هایی است که باید در تمامی سرویس‌های ردیابی وجود داشته باشد.

با انتخاب این گزینه، گوشی به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردد و تمامی داده‌های آن حذف می‌شوند. همچنین اگر در گوشی خود حساب گوگل داشته باشید، سارق به دلیل نداشتن اطلاعات اکانت گوگل شما، نمی‌تواند پس از بازنشانی، مجدداً از گوشی استفاده کند.

Extend battery life – افزایش عمر باتری: یکی از نگرانی‌های اصلی در هنگام گم شدن گوشی، خاموش شدن آن است، که باعث کاهش یا غیر ممکن شدن شانس ردیابی می‌شود. برای جلوگیری از این موضوع، می‌توانید حالت مدیریت مصرف باتری را فعال کرده و بسیاری از اپلیکیشن‌ها و قابلیت‌های گوشی را محدود یا غیرفعال کنید تا مصرف باتری به حداقل برسد.

ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال

این گزینه، که به نام «Maximum power saving mode» شناخته می‌شود، گوشی را به یک حالت صرفه‌جویی شدید در مصرف انرژی می‌برد. این عمل به شما اجازه می‌دهد که گوشی خود را برای مدت زمان بیشتری تحت کنترل داشته باشید و از این طریق اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز، قادر به ردیابی آن و محافظت از اطلاعات شخصی‌تان هستید. البته اگر تا ان زمان خود سارق با استفاده از ترفندهای خاص گوشی‌تان را خاموش نکند.

هدفون بلوتوثی سامسونگ مدل Galaxy Buds2 Pro

۲. ردیابی گوشی سامسونگ با گوشی دیگر

در به‌روزرسانی رابط کاربری One UI 6.0، سامسونگ اپلیکیشن Samsung Find را معرفی کرد تا کاربران گوشی‌های این شرکت بتوانند خیلی راحت دستگاه‌هایی مانند گوشی هوشمند، تبلت، هدفون، ساعت هوشمند، اسمارت‌تگ و هرگونه دستگاه سازگار با سرویس Samsung Find و SmartThings Find را ردیابی کنند. بدین ترتیب هم می‌توانید به ردیابی گوشی سامسونگ با گوشی دیگر بپردازید و هم ردیابی گوشی سامسونگ دیگران. در صورتی که از گوشی سامسونگ استفاده می‌کنید می‌توانید اپلیکیشن Samsung Find را با کلیک روی لینک زیر برای گوشی خود دانلود کنید.

دانلود برنامه ردیابی گوشی سامسونگ Samsung Find

پس از نصب و اجرای این اپلیکیشن، منوی Devices را مشاهده خواهید کرد. این دستگاه‌ها هرچه که باشند، با حساب کاربری سامسونگ اکانت شما همگام‌سازی شده هستند. این یعنی شما یک بار در این دستگاه‌ها با حساب کاربری خودتان ورود کرده‌اید. برای استفاده از امکانات کامل، به برنامه دسترسی‌های مورد نیاز مانند دسترسی به مخاطبین و موقعیت مکانی را بدهید و دسترسی مکان را روی حالت «همیشه مجاز» یا «Allow all the time» تنظیم کنید.

ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن

برای پیدا کردن گوشی گمشده سامسونگ خود، مدل دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید. در زیر آن، گزینه‌هایی نظیر زنگ زدن (Ring) و به‌روزرسانی (Refresh) را مشاهده خواهید کرد که کاربرد هر یک از آن‌ها را در بالا گفته‌ایم. همچنین، در منوی «More» (به فارسی، بیشتر)، گزینه‌های دیگری چون جستجوی اطراف «Search nearby» و ناوبری (Navigation) را هم می‌توانید مشاهده کنید.

 • Search nearby: زمان‌هایی که گجت یا گوشی گمشده سامسونگ زیاد از شما دور نیست و در واقع در اطراف‌تان قرار دارد اما نمی‌دانید موقعیت دقیقش کجاست، می‌توانید از قابلیت نخست یعنی Search nearby استفاده کنید. این قابلیت به کمک امواج بلوتوث و Ultra-wideband در یافتن گوشی‌تان به شما کمک می‌کند.
 • Navigation: گزینه‌ی Navigation یا همان ناوبری هم همانطور که از نامش پیداست، با ناوبری روی نقشه، به شما در یافتن مسیر دقیق گوشی یا هر دستگاه گمشده دیگری کمک می‌کند.
هدفون بلوتوثی سامسونگ مدل Galaxy Buds FE

۳. ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال (IMEI)

جهت ردیابی گوشی فوری از طریق اپراتورهای مخابراتی و سامانه همیاب۲۴، به کد IMEI نیاز دارید. در ادامه، توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید گوشی خود را از طریق IMEI در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل ردیابی کنید.

شماره سریال (IMEI)

ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن همراه اول و کد IMEI

 • ابتدا سیم‌کارت فعال روی گوشی را بسوزانید. با مراجعه به امور مشترکین یا نمایندگی‌های همراه اول می‌توانید این کار را انجام دهید.
 • حالا شماره IMEI گوشی که روی جعبه درج شده را از طریق یک خط همراه اول، با یکی از روش‌های زیر ارسال کرده و سرویس ردیابی گوشی همراه اول را فعال کنید.
 • کد #۲۱۴۱*۱۱۱* را شماره گیری کنید و شماره IMEI گوشی را ارسال کنید.
 • به سرشماره ۱۱۱ عدد ۲۱۴۱ را ارسال کنید تا سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول شما را راهنمایی کند.
 • همچنین می‌توانید با شماره ۰۹۹۹۰ تماس گرفته و از اپراتورهای همراه اپل بخواهید شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

بعد از فعال‌سازی سرویس ردیابی گوشی، تا ۱۰ روز سیستم ردیابی همراه اول به پیدا کردن گوشی گمشده شما می‌پردازد و نتیجه را به شما اطلاع می‌دهد.

ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن ایرانسل و کد IMEI

 • برای ردیابی فوری گوشی با استفاده از اپراتور ایرانسل، ابتدا باید سیم کارت خود را مسدود کنید. برای این کار می‌توانید از یکی از شماره‌های ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ با یک سیم کارت ایرانسل دیگر تماس بگیرید. اگر سیم کارت ایرانسل ندارید، می‌توانید از شماره‌های ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ و ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ استفاده کنید. همچنین امکان مسدود کردن حضوری سیم کارت هم وجود دارد.
 • پس از گذشت ۵ روز از مسدود کردن سیم کارت، باید از یک خط دیگر شماره گیری کرده و کد #۶۱۰۱* را وارد کنید، سپس با ارسال عدد ۱، قوانین و هزینه فعالسازی ردیابی گوشی را تأیید کنید. سپس از شما درخواست می‌شود که کد ۱۵ رقمی IMEI گوشی را وارد کنید.

پس از انجام این مراحل، نتیجه ردیابی گوشی شما تا ۴۸ ساعت آینده به شما اطلاع داده می‌شود. در صورت موفقیت آمیز بودن ردیابی توسط اپراتور ایرانسل، باید برای دنبال کردن مراحل بعدی و بازیابی گوشی، از مراجع قانونی، نامه قضایی دریافت کنید. اگر ردیابی گوشی موفقیت آمیز نبود، می‌توانید باز هم درخواست ردیابی گوشی را با همین روش ثبت کنید. اپراتور ایرانسل برای هر بار ردیابی گوشی گمشده هزینه ناچیزی را از شما دریافت می‌کند.

ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن رایتل و IMEI

 • اگر اپراتور سیم‌کارت شما رایتل است باید کد سریال یا همان IMEI گوشی خود را به ۶۱۰۱ پیامک کنید.
 • پس از ارسال این پیامک، باید شماره رایتل که در گوشی موبایل استفاده شده را نیز وارد کنید تا فرآیند ردیابی گوشی گم‌شده یا سرقتی آغاز شود.

سپس باید یک بازه زمانی که گوشی شما در آن به سرقت رفته را انتخاب کنید و هزینه فعالسازی این خدمات را پرداخت کنید تا ردیابی گوشی آغاز شود.

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy A55 دو سیم کارت ظرفیت 256 گیگابایت و رم 8 گیگابایت - ویتنام

۴. استفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی شخص ثالث

برای برای ردیابی گوشی فوری و پیدا کردن آن، می‌توانید از برنامه‌ها و ابزارهای شخص ثالث زیر استفاده کنید:

 1. اسنپ چت (Snapchat): اگر از اسنپ مپ استفاده می‌کنید، دوستانتان می‌توانند مکان شما را در این برنامه ببینند. این قابلیت می‌تواند به شما کمک کند تا آخرین موقعیت ثبت‌شده‌ی گوشی خود را بفهمید، حتی اگر گوشی خاموش باشد.
 2. گوگل فوتوز (Google Photos): اگر تصاویر خود را با گوگل فوتوز همگام‌سازی کرده‌اید، می‌توانید جزئیات EXIF آخرین تصاویر پشتیبان‌گیری شده را بررسی کنید. این اطلاعات ممکن است شما را به مکانی که گوشی شما در آن بوده است، هدایت کند.

۵. ردیابی گوشی فوری با استفاده از سامانه همیاب۲۴

اینکه گوشی دزدیده شده را چگونه پیدا کنیم راه‌های زیادی دارد. اما برای ردیابی گوشی سامسونگ خاموش چه اقدامی باید کرد؟ آخرین مرحله قبل از مراجعه به مراجع قضایی، همیاب۲۴ است. سایتی که برای ردیابی گوشی شما به اطلاعات کاملی از آن نیاز دارد تا بتواند به صورت فوری این کار را انجام دهد. از جمله این اطلاعات، کد IMEI است. شما در این سامانه باید فرم درخواست ردیابی گوشی را دریافت کرده و پر کنید.

ردیابی گوشی فوری با استفاده از سامانه همیاب24

فرقی نمی‌کند وضعیت‌تان چیست. ردیابی گوشی سامسونگ خاموش یا ردیابی گوشی سامسونگ روشن؛ این سامانه با استفاده از روش‌های نوین خود می‌تواند گوشی گم‌شده را پیدا کند. البته پیشنهاد ما این است که همزمان با درخواست ردیابی گوشی از طریق همیاب ۲۴، از طریق اپراتورهای سیم‌کارت هم این موضوع را پیگیری کنید. همیاب۲۴ حتی قادر به ردیابی گوشی سامسونگ بدون سیم کارت هم هست. البته به صورت کلی باید برای این منظور هزینه پرداخت کنید.

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy S23 FE دو سیم کارت ظرفیت 256 گیگابایت و رم 8 گیگابایت - ویتنام

چطور پس از گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی از امکان ردیابی راحت آن مطمئن باشیم؟


برای اطمینان از اینکه پس از گم شدن یا سرقت گوشی، امکان ردیابی آن فعال و کارآمد باشد، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

فعالسازی ردیابی پیش از وقوع حادثه: اطمینان حاصل کنید که سرویس ردیابی در گوشی فعال و به‌روز است (آموزش فعال‌سازی در بالا گفته شده است). همچنین موقعیت مکانی گوشی خود را همواره هنگام خروج از منزل روشن کرده و گوشی را روی حالت بی‌صدا قرار ندهید.

ثبت کد IMEI یا حفظ جعبه گوشی: شماره IMEI گوشی خود را حتما حفظ یا این شماره را در جایی ایمن ثبت کنید. IMEI یک شناسه ۱۵ رقمی است که به منظور شناسایی گوشی استفاده می‌شود و در صورت گم شدن به اپراتور گزارش داده می‌شود. این کد از طریق شماره‌گیری کد معروف «ستاره‌مربع صفر شش مربع» (#۰۶#*) به شما نشان داده می‌شود.

آموزش به دیگران: به دیگران اطلاع دهید که چگونه باید در صورت گم شدن یا سرقت گوشی شما برای یافتن آن اقدام کنند، مثلاً چگونه شماره IMEI را پیدا و به اپراتور گزارش دهند یا از طریق برنامه‌های ردیابی گوشی شما را پیدا کنند.

استفاده از سیستم‌های امنیتی: در صورت امکان، از سیستم‌های قفل صفحه، اسکرین پین، اثر انگشت یا تشخیص چهره برای امنیت بیشتر گوشی خود استفاده کنید. این اقدامات می‌توانند کمک کنند تا دسترسی به اطلاعات شما توسط دیگران محدود شود.

با انجام این اقدامات، شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در صورت گم شدن یا سرقت گوشی، امکان ردیابی آن به راحتی امکان‌پذیر است و اطلاعات شخصی شما در خطر کمتری قرار دارند.


سخن پایانی


در این مطلب، به بررسی ۵ روش ردیابی گوشی سامسونگ پرداختیم. این ۵ روش عبارت‌اند از، ردیابی گوشی سامسونگ با جیمیل یا سامسونگ اکانت (استفاده از سرویس Find My Mobile سامسونگ)، ردیابی گوشی سامسونگ با گوشی دیگر، ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال (IMEI)، استفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی شخص ثالث و ردیابی گوشی با استفاده از سامانه همیاب۲۴ که فقط برای ردیابی از طریق مرحله‌ی آخر توضیحات مفصلی را ارائه نکرده‌ایم چون شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت این سامانه یا تماس با اپراتورهای آن، مراحل دقیق انجام این کار را با توجه به شرایط خاص خود دریافت کنید.

منبع: Techloy ,AndroidAuthority

سوالات متداول درباره ردیابی گوشی سامسونگ
آیا گوشی خاموش را می‌توان ردیابی کرد؟
در متن به این نکته اشاره کردیم که با فعال‌سازی گزینه Offline Finding می‌توانید در صورتی که گوشی خاموش هست هم آن را ردیابی کنید. همچنین مراجعه به وب‌سایت همیاب ۲۴ هم می‌تواند کمک‌تان کند.
آیا برای ردیابی گوشی گمشده سامسونگ به جیمیل یا سامسونگ اکانت نیاز داریم؟
بله. حتما توصیه می‌شود دو حساب کاربری سامسونگ و جیمیل را در گوشی خود وارد کنید.
آیا با IMEI می توان گوشی سرقت شده را پیدا کرد؟
بله. با استفاده از IMEI می‌توان گوشی دزدیده شده را ردیابی و پیدا کرد.
کد IMEI را چطور به دست بیاوریم؟
با استفاده از کد دستوری #۰۶#*.
آیا گوشی سامسونگ بدون سیم کارت را هم می‌توان ردیابی کرد؟
با مراجعه به مراجع قضایی یا تماس با اپراتورهای همیاب۲۴ می‌توانید برای یافتن گوشی سامسونگ دزدیده شده بدون سیم کارت خود اقدام کنید. البته به صورت کلی این کار ممکن هست اما بسیار سخت خواهد بود.
برای ردیابی گوشی فوری باید چه اقداماتی انجام داد؟
برای ردیابی گوشی فوری، ساده ترین و سریع ترین راه استفاده از کدهای USSD و شماره گیری کدهایی است که در متن به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. همچنین مراجعه به وب‌سایت همیاب۲۴ هم می‌تواند کمک‌کننده باشد.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما