۸ روش سریع برای انتقال عکس از آیفون به آیفون

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه

در این مطلب به شما یاد می‌دهیم که انتقال عکس از آیفون به آیفون به چه طریقی انجام می‌شود. هشت روش ساده و سریع برای این عملیات در این مطلب وجود دارد.

شاید یک آیفون قدیمی دارید که دلتان می‌خواهد تمام تصاویر را به آیفون جدید خود انتقال دهید اما نمی‌دانید چطور باید انتقال عکس از آیفون به آیفون را انجام دهید. شاید هم شما فقط می‌خواهید عکس‌ها را از آیفون شخص دیگری به دستگاه خود منتقل کنید. در اینجا تمام راه‌های انتقال عکس بین دو آیفون وجود دارد.

انتقال عکس از آیفون قدیمی به آیفون جدید

وقتی از یک گوشی قدیمی به یک آیفون جدید مهاجرت می‌کنید، اپل چندین روش مختلف برای انتقال عکس‌های شما از آیفون قدیمی را ارائه می‌دهد. بهترین روش بستگی به مدت زمانی دارد که می‌توانید برای شروع استفاده از دستگاه جدید خود صبر کنید. همچنین سرعت اتصال اینترنت شما چقدر است، چقدر فضای ذخیره سازی iCloud دارید و اینکه آیا می‌خواهید همه چیز را منتقل کنید یا فقط عکس‌های خود را جابه‌جا کنید.

هنگامی که با استفاده از یکی از این گزینه‌ها عکس‌ها را از یک آیفون به آیفون دیگر منتقل می‌کنید، در حقیقت کتابخانه عکس را در آیفون جدید بازنویسی می‌کنید. این بدان معناست که اگر عکس‌هایی در آیفون جدید از گذشته دارید که نمی‌خواهید آنها را از دست بدهید، نباید از این روش‌ها استفاده کنید.

۱. از Quick Start برای انتقال داده‌ها استفاده کنید

وقتی یک آیفون کاملا جدید دارید که هنوز راه‌اندازی نکرده‌اید، می‌توانید از Quick Start برای انتقال راحت عکس‌ها و سایر داده‌ها به آن استفاده کنید. Quick Start از Wi-Fi برای انتقال تمام داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید، از جمله برنامه‌ها، پیام‌ها، تنظیمات و عکس‌ها استفاده می‌کند.

زمانی که انتقال سریع شروع می‌شود، نمی توانید از هیچ یک از آیفون‌های خود استفاده کنید، که بسته به میزان داده شما ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد. برای شروع انتقال سریع، آیفون جدید خود را پس از راه اندازی به آیفون قدیمی خود نزدیک کنید. سپس، اعلان‌های روی صفحه را دنبال کرده تا داده‌ها را از آیفون قدیمی خود به آیفون جدید منتقل کنید.

استفاده از iCloud به شما امکان می‌دهد دوباره از آیفون خود زودتر استفاده کنید، اما اگر تمام داده‌های شما قبلا با iCloud همگام سازی شده باشد، ایده خوبی است. وقتی انتقال سریع شروع شد، تمام عکس‌ها، برنامه‌ها و سایر داده‌های شما برای استفاده در آیفون جدید شما آماده خواهند بود.

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 13 CH دو سیم‌ کارت ظرفیت 128 گیگابایت و رم 4 گیگابایت - نات اکتیو

۲. یک iCloud یا Local Backup را بازیابی کنید

اگر به آیفون قدیمی خود دسترسی ندارید، می‌توانید از یک نسخه پشتیبان موجود برای انتقال عکس‌ها به دستگاه جدید خود استفاده کنید. نسخه پشتیبان آیفون شامل هر عکس، برنامه، پیام و سایر اطلاعات ذخیره شده در آیفون شما می‌شود.

اگر از iCloud Photos با بهینه سازی ذخیره‌سازی در آیفون خود استفاده می‌کنید، یک نسخه پشتیبان شامل هیچ عکسی نمی‌شود؛‌به این دلیل که عکس‌های شما در iCloud ذخیره می شوند، نه در حافظه آیفون شما.

اگر هیچ نسخه‌ی پشتیبانی از قبل ندارید، می‌توانید با استفاده از iCloud، Finder در مک یا برنامه Apple Devices در رایانه‌های شخصی ویندوز، یک نسخه پشتیبان را از آیفون جدید تهیه کنید. برای تهیه نسخه پشتیبان iCloud، به Settings > [Your Name] > iCloud > iCloud Backup رفته و روی Back Up Now ضربه بزنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

برای ایجاد یک نسخه پشتیبان محلی، آیفون خود را به رایانه متصل کرده، برنامه مناسب را باز کرده، دستگاه خود را انتخاب و در نهایت روی Back Up Now کلیک کنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

پس از تهیه نسخه پشتیبان، دستورات نصب را در آیفون جدید خود دنبال کرده تا به صفحه Apps & Data برسید. از این صفحه، بازیابی نسخه پشتیبان iOS خود را انتخاب کنید، که ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد. در این مدت، اگر هنوز آیفون قدیمی خود را دارید، می‌توانید به استفاده از آن ادامه دهید.

۳. به iCloud Photos وارد شوید

وقتی iCloud Photos فعال است، آیفون شما هر عکسی را که می‌گیرید در iCloud آپلود می‌کند. این رویه باعث می شود که کل کتابخانه عکس شما در هر دستگاه دیگری با استفاده از Apple ID شما در دسترس باشد. بنابراین، اگر فقط می‌خواهید عکس‌ها را بدون لمس برنامه‌ها و سایر داده‌ها به آیفون جدید خود منتقل کنید، از iCloud Photos استفاده کنید.

در آیفون قدیمی خود، به مسیر Settings > [Your Name] > iCloud > Photos رفته و سوییچ کنار Sync this iPhone را تغییر دهید. آیفون شما هر عکسی را در iCloud آپلود می‌کند. با اسکرول کردن به پایین برنامه Photos، پیشرفت این آپلود را دنبال کنید.

وقتی همه عکس‌های شما در iCloud هستند، تنظیمات را در آیفون جدید خود باز کرده و با همان حساب Apple ID وارد شوید. سپس، به مسیر [Your Name] > iCloud > Photos رفته و Sync this iphone را روشن کنید.

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 13 CH دو سیم‌ کارت ظرفیت 256 گیگابایت و رم 4 گیگابایت - نات اکتیو

چگونه عکس‌ها را به آیفون شخص دیگری انتقال دهیم؟

اگر می‌خواهید عکس‌ها را از آیفون خود به آیفون دوستتان منتقل کنید، روش‌های بالا کمکی نمی‌کنند. در این حالت، شما به طور معمول فقط می‌خواهید چند عکس را به‌طور هم‌زمان بفرستید، نه کل کتابخانه عکس‌تان. بر همین اساس، شما می‌توانید از یکی از روش‌های زیر برای ارسال راحت عکس‌ها به آیفون دوستان خود بدون بازنویسی تصاویر موجود در دستگاه خود استفاده کنید.

۴. انتقال عکس‌ها با استفاده از AirDrop یا NameDrop

AirDrop از اتصالات Wi-Fi و بلوتوث برای انتقال فایل‌ها بین هر دو دستگاه اپل به صورت بی سیم استفاده می‌کند. هنگامی که عکسی را با استفاده از AirDrop ارسال می‌کنید، با کیفیت کامل و با سرعت بسیار بالا منتقل می‌شود.

خوشبختانه استفاده از AirDrop در آیفون شما بسیار ساده است. برنامه Photos را در آیفون خود باز کرده و عکس یا گروهی از عکس‌ها را که می‌خواهید انتقال دهید را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Share ضربه زده و AirDrop را انتخاب کنید. آیفون شما همه دستگاه‌های نزدیک را با روشن بودن AirDrop نشان می‌دهد. برای شروع انتقال، آیفون دوست خود را انتخاب کنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

اگر نمی‌توانید آیفون دوستتان را ببینید، از او بخواهید که Control Center را باز کند، انگشتش را  روی بخش بالا سمت چپ با گزینه‌های برای چند ثانیه نگه دارد. سپس روی AirDrop ضربه زده و گزینه Contacts Only یا Everyone را برای ۱۰ دقیقه انتخاب کنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

دوست شما همچنین باید پس از اینکه شما فرایند را در آیفون خود شروع کردید، انتقال را بپذیرد. اگر هنگام انتقال عکس‌ها با مشکل مواجه شدید، پروسه‌ی عیب یابی AirDrop را دنبال کنید.

راه آسان دیگر برای انجام این کار استفاده از NameDrop است. در حالی که NameDrop به طور کلی برای اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس به صورت بی‌سیم استفاده می‌شود، شما می‌توانید از آن برای اشتراک‌گذاری تصاویر از آیفون به آیفون نیز استفاده کنید، تا زمانی که هر دو دستگاه iOS 17 یا بالاتر را اجرا کنند.

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 تک سیم‌ کارت ظرفیت 64 گیگابایت و رم 4 گیگابایت - نات اکتیو

به سادگی تصاویری را که می خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کرده و آیفون خود را در کنار لبه بالای آیفون دیگر قرار دهید. هنگامی که این کار را انجام دادید، باید متوجه شوید که نام دستگاه شما در آیفون دریافت کننده ظاهر می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی Share ضربه زده و منتظر بمانید تا NameDrop جادوی خود را انجام دهد!

انتقال عکس از آیفون به آیفون

متاسفانه، اگر هر دو آیفون از iOS 17 پشتیبانی نمی‌کنند، باید به روش دیگری متوسل شوید.

۵. به اشتراک گذاری لینک iCloud به عکس‌های شما

اگر از iCloud Photos استفاده می‌کنید، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انتقال عکس از آیفون به آیفون دیگر استفاده از لینک iCloud است. پس از ایجاد یک لینک iCloud برای عکس‌های خود، می‌توانید آن را با هر کسی از طریق متن، ایمیل و برنامه‌های پیام‌رسانی فوری به اشتراک بگذارید.

برای ایجاد یک لینک iCloud، برنامه Photos را باز کرده و عکس(های) را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. روی دکمه اشتراک‌گذاری ضربه بزنید، سپس به پایین رفته و روی Copy iCloud Link ضربه بزنید. آیفون شما لحظه‌ای طول می‌کشد تا این عکس‌ها را در iCloud آماده کرده و سپس لینک را به کلیپ بورد شما ذخیره کند.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

لینک مربوطه را در یک پیام به یک دوست دیگر ارسال کنید تا به آنها رسما اجازه دهید عکس‌ها را در آیفون خود دانلود کنند.

۶. آپلود عکس‌های خود روی یک سرویس ذخیره‌سازی ابری

بهترین راه برای انتقال عکس‌ها از یک آیفون به دیگری بدون استفاده از iCloud این است که آنها را در یک سرویس ذخیره‌سازی ابری دیگر مانند Google Drive، Dropbox یا OneDrive ذخیره کنید.

روی آیفون خود برنامه را دانلود و سپس نصب کنید. سپس، عکس‌هایی را که می‌خواهید در برنامه Photos به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. روی اشتراک گذاری ضربه زده و در ردیف دوم برنامه‌ها در برگه اشتراک گذاری حرکت کرده تا برنامه ذخیره سازی ابری خود را پیدا کنید. ممکن است لازم باشد در انتهای ردیف روی More ضربه بزنید تا برنامه‌های بیشتری را مشاهده کنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

پس از انتخاب برنامه ذخیره‌سازی ابری خود، یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد مکان ذخیره آن عکس‌ها را انتخاب کنید. پس از تکمیل آپلود، لینکی به آن فایل‌ها را از داخل برنامه ذخیره‌سازی ابری مربوطه به اشتراک بگذارید. برای مثال، اگر می‌خواهید تصویری را در Google Drive ذخیره کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه را از برگه اشتراک‌گذاری انتخاب کرده و روی آپلود ضربه بزنید.

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 13 Pro Max ZDA تک سیم‌ کارت ظرفیت 128 گیگابایت و رم 6 گیگابایت - نات اکتیو ریفربیش پارت نامبر F

۷. یک آلبوم مشترک iCloud ایجاد کنید

چه از iCloud Photos استفاده می‌کنید یا نه، شما می‌توانید از iCloud برای ایجاد یک آلبوم عکس به اشتراک گذاشته شده برای اشتراک گذاری با افراد دیگر استفاده کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد آلبومی حاوی حداکثر ۵ هزار عکس را با حداکثر ۱۰۰ نفر مختلف به اشتراک بگذارید.

برنامه Photos را باز کرده و عکس‌هایی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. سپس، روی دکمه اشتراک‌گذاری ضربه زده و افزودن به آلبوم مشترک را انتخاب کنید. روی گزینه کنار آلبوم مشترک ضربه بزنید و یک آلبوم مشترک موجود را انتخاب کنید یا روی آلبوم جدید به اشتراک گذاشته شده ضربه بزنید. اگر دومی را انتخاب کردید، آلبوم مشترک را نام ببرید و از مخاطبین خود انتخاب کنید که آن را با چه کسی به اشتراک بگذارید، سپس روی ارسال ضربه بزنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

هر کسی که عکس‌های آیفون خود را با آنها به اشتراک می‌گذارد، می‌تواند عکس‌های خودش را اضافه کرده یا عکس‌هایی را که به آلبوم مشترک اضافه می‌کنید، نظر داده و دانلود کند.

۸. عکس‌های خود را با استفاده از پیام ارسال کنید

شاید ساده‌ترین راه برای انتقال عکس‌ها از آیفون به آیفون شخص دیگری ارسال آنها با استفاده از iMessage باشد. اگر iMessage در دسترس نیست، همچنان می‌توانید عکس‌ها را از طریق MMS در برنامه پیام‌ها ارسال کنید. با این حال، شرکت مخابراتی برای پیام‌های MMS از شما هزینه دریافت می‌کند و کیفیت ارسال تصاویر به این روش بسیار پایین خواهد بود.

برنامه پیام‌ها را باز کنید و با شخصی که می‌خواهید عکس‌ها را به او منتقل کنید، گفتگو کنید. روی نماد مثبت (+) در کنار کادر متن ضربه بزنید و عکس‌ها را از لیست گزینه‌ها انتخاب کنید. سپس، عکس‌هایی را که می‌خواهید انتقال دهید انتخاب کنید و روی دکمه ارسال ضربه بزنید.

انتقال عکس از آیفون به آیفون

بسته به سرعت اینترنت و طرح خدمات شما، اپلیکیشن ممکن است عکس‌هایی که ارسال می‌کنید را فشرده کند تا زمان انتقال و مصرف داده را کاهش دهد.

با استفاده از روش‌های بالا، باید بتوانید با کمی دشواری، انتقال عکس از آیفون به آیفون دیگر را انجام دهید. هنگامی که یک دستگاه iOS جدید را راه اندازی می‌کنید یا نیاز به اشتراک گذاری تصاویر با دوستان دارید، از این هشت روش موجود در مقاله می‌توانید برای انتقال عکس از آیفون به آیفون به آسانی استفاده کنید.

منبع: Makeuseof

سوال و جواب‌های رایج
برای استفاده از نیم دراپ در آیفون باید سیستم عامل iOS چه ورژنی باشد؟
هر دو دستگاه باید iOS 17 یا بالاتر را اجرا کنند.
برای بکاپ گرفتن از تصاویر آیفون باید از چه برنامه‌ای استفاده کرد؟
نرم افزار iCloud به راحتی از تصاویر آیفون بکاپ می‌گیرد. هر چند در نسخه رایگان، محدودیت حجمی قابل توجهی وجود دارد.
آیا Quick Start در آیفون به صورت آفلاین هم کار می‌کند؟
خیر. Quick Start از Wi-Fi برای انتقال تمام داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید، از جمله برنامه‌ها، پیام‌ها، تنظیمات و عکس‌ها استفاده می‌کند.
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما