چگونه و چه زمانی خورشیدگرفتگی را در فورتنایت و ماینکرفت تماشا کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
خورشید گرفتگی

گفتنی است که برای لحظه‌ای، بخش‌هایی از آمریکای شمالی در ۸‌ آوریل (۲۰ فروردین) به دلیل خورشید گرفتگی کاملا تاریک می‌شوند و در واقع زمانی که ماه که از مقابل خورشید می‌گذرد، تمام نور آن را مسدود می‌کند. آخرین باری که این اتفاق افتاد در سال ۲۰۱۷ بود و تا سال ۲۰۴۴ دیگر تکرار نخواهد شد. حتی اگر عینک خورشید گرفتگی را نداشته باشید، این لحظه‌ای است که احتمالا نمی‌خواهید از دست بدهید.

از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۴ بعد از ظهر منطقه‌‌ی زمانی شرقی در ۸‌ آوریل، گفته شده بود که توییچ و ناسا به عنوان «روشی پویا برای مشاهده‌ی این لحظه به عنوان بخشی از یک جامعه‌ی بزرگتر»، پوشش زنده‌ی این رویداد آسمانی را میزبانی خواهند کرد. هرچند ناسا اندکی بعد تایید کرد که این رویداد را استریم نخواهد کرد. بر اساس گزارش‌ها، پخش زنده‌ی ناسا از کسوف در کنار استریمر‌های ماینکرفت و فورتنایت که که نسخه‌های خاص بازی‌ها با مضمون کسوفرا بازی می‌کنند، پخش خواهد شد. ناسا در گذشته در وبسایت خود اعلام کرده بود که در اوایل امسال، این سازمان و انجمن ورزش‌های ملی برای ساخت یک بازی با هم همکاری کردند و از دانشجویان خواستند تا شبیه‌ساز کسوف را ایجاد کنند.

زمان دقیق کسوف به محل زندگی شما بستگی دارد. بخش‌هایی از آمریکا، کانادا و مکزیک به دلیل قرارگیری ماه در مقابل خورشید و وقوع خورشیدگرفتگی کامل در تاریکی فرو خواهند رفت اما این پدیده در کشور ما قابل مشاهده نخواهد بود. با این حال شما می‌توانید آن را در توییچ به صورت آنلاین مشاهده کنید. گفتنی است از آنجایی که اختلاف زمانی منطقه‌ی زمانی شرقی با تهران ۷ ساعت و نیم است، زمان پخش زنده حدودا نه و نیم شب خواهد بود.

خورشید گرفتگی

به گفته‌ی یکی از نمایندگان مطبوعاتی این رویداد، انتظاراتی از فورتنایت و ماینکرفت وجود دارد:

در طول این رویداد، هر بازی دیدگاه متفاوتی از کسوف را به به نمایش خواهد گذاشت. با در نظر گرفتن عناصر آموزشی، ماینکرفت یک بازی به نام «به بالا نگاه کن!» ارائه خواهد داد که در آن بازیکنان باید قبل از وقوع کسوف با پاسخ دادن به سؤالات با موضوع کسوف و حل پازل از ماه فرار کنند تا به زمین برسند. به طور مشابه، فورتنایت نیز از بازیکنان می‌خواهد که در بخش‌های مختلف مسیر اکلیپس حرکت کنند و به مناطق مختلف دست پیدا کنند.

در هر صورت اگر قصد دارید این رویداد را در بازی‌های ذکر شده مشاهده کنید، بهتر است به استریمرهایی که آن‌ها را بازی می‌کنند، رجوع کنید. در غیر این صورت از این نشانی نیز قابل مشاهده است.

منبع: Polygon

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما