HP هم با کورتانا اسپیکر هوشمند می‌سازد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت آمازون با ساخت اسپیکر هوشمند اکو که با دستیار صوتی الکسا کار می‌کند به موفقیت خوبی دست پیدا کرد. این اتفاق باعث شد که شرکت‌های دیگر هم دست به تولید محصولات مشابه بزنند و ما شاهد گوگل هوم یا حتی اسپیکر هوشمند هارمن کاردن باشیم که با کورتانا کار می‌کند.

 

مایکروسافت بلندگوهای بیشتری با کورتانا راهی بازار می‌کند.

دیشب در کنفرانس Build 2017 شرکت مایکروسافت مشخص شد که HP هم از جمله شرکت‌هایی خواهد بود که بلندگوی هوشمند با کورتانا می‌سازد. مایکروسافت اعلام کرد که به همکاری شرکت‌ّهای مختلف از جمله HP می‌خواهد تعداد محصولات مجهز به کورتانا را افزایش دهد.

مایکروسافت همکاری جدیدی را هم با اینتل شروع کرده تا بتواند پلتفرمی برای برای توسعه دستگاه‌هایی که به کورتانا مجهز می‌شوند تولید کند.

بلندگوی هوشمند هارمن کاردن که چند روز پیش معرفی شد می‌تواند با تمام دستگاه‌هایی که اسکایپ‌ دارند تمام صوتی برقرار کند و حتی خانه‌ّهای هوشمند را هم کنترل می‌کند. حتی این بلندگو می‌تواند موسیقی‌ را به صورت ۳۶۰ درجه پخش کند.

مایکروسافت به این موضوع اشاره کرده در طول ماه‌های آینده ویژگی‌های جدیدی را به کورتانا اضافه می‌کند تا بتوان کارهای بیشتری با این دستیار صوتی انجام داد.
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما