HTC از هدست واقعیت مجازی Vive Pro رونمایی کرد

۱۹ دی ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

دو سالی از عرضه‌ی Vive می‌گذرد. پس از یکی دو ارتقای کوچک، شرکت HTC بالاخره مدل جدیدی از هدست واقعیت مجازی خود معرفی کرده است. مدل جدید هدست واقعیت مجازی این شرکت به اسم Vive Pro در طول نمایشگاه CES 2018 رونمایی شده است.

وضوح تصویر صفحه‌های نمایش OLED هدست در مدل Pro به ۲۸۸۰ در ۱۶۰۰ پیکسل افزایش یافته است.

با اینکه هدست Vive هنوز هم بهترین هدست واقعیت مجازی بازار است، ولی این هدست بدون مشکل نبود و شرکت HTC هم سعی کرده است مشکلات آن را در مدل Pro برطرف کند.

وضوح تصویر صفحه‌های نمایش OLED هدست در مدل Pro به ۲۸۸۰ در ۱۶۰۰ پیکسل افزایش یافته است؛ طوری که در مقایسه با مدل اصلی که وضوح تصویر ۲۱۶۰ در ۱۲۰۰ پیکسل داشت، شاهد بهبود ۷۸ درصدی رزولوشن هستیم. مدل Pro برای هر چشم وضوح تصویر ۱۴۰۰ در ۱۶۰۰ را در نظر خواهد گرفت. تراکم پیکسلی این صفحه نمایش جدید ۶۱۵ ppi است.

رزولوشن صفحه نمایش Vive Pro نه تنها به واضح‌تر شدن تصاویر کمک بزرگی می‌کند، بلکه این هدست واقعیت مجازی رو جلوتر از رقبای خود مثل Oculus Rift یا تمام هدست‌های ویندوز قرار می‌دهد.

شرکت HTC هم‌چنین طراحی Vive را کمی تغییر داده و یک هدفون داخلی هم به آن اضافه کرده است. مدل اصلی Vive بسیار سنگین است و تنظیم آن هم روی سر، کمی اذیت می‌کند. مدل Vive Pro قرار است بسیار راحت‌تر روی سر بنشیند.

دو میکروفون و دو دوربین هم در قسمت جلویی Vive Pro قرار داده شده‌اند و توسعه دهندگان می‌توانند از آن‌ها در نرم‌افزارهای خود استفاده کنند.

دو دوربین جلویی و رنگ آبی مدل Vive Pro نه تنها ظاهر آن را از مدل اصلی متمایز می‌کند، بلکه چون شبیه چشم به نظر می‌رسند، جلوه‌ی جالبی به آن می‌دهند.

هنوز قیمت و زمان عرضه‌ی Vive Pro مشخص نشده است مدل اصلی Vive تا پایان سال ۲۰۱۸ تولید و عرضه خواهد شد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه