HTC قصد دارد برند خود را به گوشی‌سازهای هندی واگذار کند

یوسف اسفندیاری ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
HTC

شرکت HTC در چند سال اخیر حال و روز خوبی نداشته و طبق یک گزارش جدید، ظاهرا این شرکت می‌خواهد به روش برند بلک‌بری عمل کند. به نظر می‌رسد این شرکت برای کسب درآمد بدون دردسر، مشغول مذاکره با شرکت‌های هندی Micromax، Lava و Karbonn برای واگذاری برند خود است.

بعد از واگذاری برند، شرکت موردنظر می‌تواند گوشی‌های تحت عنوان HTC را روانه‌ی بازار کند و در این میان، شرکت HTC هم به ازای هر گوشی فروخته شده مبلغی دریافت می‌کند. هنوز در رابطه با جزئیات این تفاهم‌نامه احتمالی نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم. با این وجود، احتمالا شرکت HTC در زمینه‌ی طراحی این گوشی‌ها می‌تواند نظر خود را مطرح کند ولی به احتمال زیاد در رابطه با مشخصات سخت‌افزاری و قیمت‌گذاری قدرتی نخواهد داشت.

در رابطه با وضعیت برند ‌HTC در سایر کشورهای جهان، هنوز گزارشی منتشر نشده است.

حالا که صحبت از قیمت به میان آمد، باید خاطرنشان کنیم که در بازار هند گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده بسیار پرطرفدار هستند و به احتمال زیاد شرکت سازنده هم گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده تحت این برند را روانه‌ی بازار هند می‌کند. اگر شاهد چنین چیزی باشیم، پس گوشی‌های ‌HTC باید با گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه و بسیار باکیفیت شیائومی، سامسونگ و اوپو رقابت کنند.

در رابطه با وضعیت برند HTC در سایر کشورهای جهان، هنوز گزارشی منتشر نشده است. اما با توجه به اینکه چنین تفاهم‌نامه‌هایی برای بلک‌بری مثمر ثمر واقع شده‌اند، احتمالا ‌HTC هم چنین کاری را انجام خواهد داد. با انجام این کار، هزینه‌های این شرکت تا حد زیادی کاهش می‌یابد و آن‌ها می‌توانند بیش از پیش بر بخش واقعیت مجازی تمرکز کنند.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما