هدست واقعیت مجازی HTC Vive Flow با قیمت ۴۹۹ دلار معرفی شد

۲۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هدست HTC Vive Flow

همان‌طور که انتظار داشتیم، ساعاتی قبل شرکت HTC از هدست واقعیت مجازی Vive Flow رونمایی کرد. این هدست فقط ۱۸۹ گرم وزن دارد و از طریق اتصال به گوشی قادر به نمایش محتواهای مختلفی است.

این هدست از دو نمایشگر با رزولوشن ۱.۶K بهره می‌برد که رفرش ریت آن‌ها به ۷۵ هرتز می‌رسد و میدان دید ۱۰۰ درجه‌ای ارائه می‌کنند. هدست Vive Flow فاقد باتری است و برای بهره‌گیری از آن باید یک کابل USB-C را به منبع انرژی لازم خود وصل کنید. به طور مشخص، HTC این هدست را طوری طراحی کرده که حتی گوشی یا پاور بانک هم می‌توانند به‌عنوان منبع انرژی انجام وظیفه کنند.

در بخشی از این هدست یک فن خنک‌کننده تعبیه شده که باد خنک به سمت صورت می‌فرستد و از طرف دیگر گرمای بدنه‌ی هدست را از بخش فوقانی خارج می‌کند. بدنه‌ی هدست HTC Vive Flow مبتنی بر دو لولا است که همین رویکرد راحتی استفاده از آن را برای افراد مختلف افزایش داده است. در دسته‌های این هدست دو اسپیکر تعبیه شده که نسبت به اندازه‌ی کوچکی که دارند، صدای باکیفیتی را پخش می‌کنند.

هدست HTC Vive Flow

باید خاطرنشان کنیم این هدست فقط می‌تواند محتواهای مربوط به واقعیت مجازی را پخش کند و در زمینه‌ی واقعیت افزوده هیچ کارکردی ندارند. HTC می‌گوید جدیدترین هدست آن عمدتا برای سلامت روان، افزایش بهره‌وری و اجرای بازی‌های ساده طراحی شده است. همچنین افرادی که قبل از خواب عادت به انجام مدیتیشن دارند، می‌توانند از این هدست برای همین موضوع استفاده کنند و در این صورت فیلتر نور آبی منجر به بهبود کیفیت خواب می‌شود.

شرکت HTC اعلام کرده که هدست Vive Flow از ماه آینده با قیمت ۴۹۹ دلار راهی بازار می‌شود. روی هم رفته این یک هدست مستقل محسوب نمی‌شود و هم برای انرژی و هم برای محتوا باید آن را به وسایل دیگر وصل کنید. گفتنی است شرکت HTC که روزی روزگاری یکی از مهم‌ترین سازندگان گوشی‌های هوشمند بود، حالا بخش اصلی تمرکز خود را به ساخت هدست‌های این‌چنینی معطوف کرده است.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه