HTC عرضه‌ی گوشی متاورسی خود را به تعویق انداخته است

۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوشی HTC

HTC که روزی روزگاری یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در بازار موبایل بود، طی سال‌های اخیر از شکوه گذشته‌ی خود فاصله گرفته است. مدتی قبل اعلام شد که این شرکت قصد دارد یک گوشی مبتنی بر متاورس را راهی بازار کند ولی حالا به نظر می‌رسد گوشی موردنظر دیرتر از حد انتظار معرفی خواهد شد.

آخرین گوشی پرچم‌دار این شرکت U12 پلاس بود که در سال ۲۰۱۸ راهی بازار شد. اما با توجه به فروش بسیار پایین این گوشی، شرکت HTC تصمیم گرفت روی ساخت گوشی‌های میان‌رده تمرکز کند. در رابطه با گوشی جدید HTC هم دقیقا مشخص نیست که چطور می‌خواهد از امکانات متاورس بهره ببرد. در همین زمینه می‌توانیم به گوشی HTC Exodus 1 اشاره کنیم که در سال ۲۰۱۹ به عنوان یک گوشی مبتنی بر رمز‌ارز و بلاک‌چین عرضه شد و در این زمینه از امکانات مختلفی بهره می‌برد.

اما در حال حاضر ارتباط مستقیمی بین فضای متاوس و گوشی‌های هوشمند وجود ندارد. برخی بر این باور هستند که گوشی موردنظر از نظر امکانات واقعیت مجازی و افزوده حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت. اما روی هم رفته در مورد امکانات آن هنوز نمی‌توانیم صحبت کنیم.

مقر شرکت HTC در تایوان قرار دارد و این کشور طی هفته‌های گذشته با بحران گسترده‌ی کورنا دست و پنجه نرم می‌کند. ظاهر تاخیر در عرضه‌ی این گوشی هم به همین بحران‌های اخیر تایوان ارتباط دارد. در حالی که طی کل سال ۲۰۲۱ فقط ۱۵ هزار تایوانی به کووید ۱۹ مبتلا شده بودند، اما حالا هر روز ۸۰ هزار تایوانی به این بیماری مبتلا می‌شوند. چند هفته قبل یکی از روزنامه‌های تایوانی اعلام کرد که شرکت HTC طی ماه آوریل فقط ۷ میلیون دلار درآمد کسب کرده که از سال ۲۰۰۲، کمترین درآمد ثبت شده برای این شرکت محسوب می‌شود. با وجود این درآمد بسیار پایین، HTC هنوز شکست را نپذیرفته و به ساخت گوشی‌های هوشمند ادامه می‌دهد.

منبع: ۹T5Google

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه