بازسازی لست آو آس احتمالاً اواخر ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد

۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
لست آو آس

در حالی که استودیو ناتی داگ به‌صورت رسمی این موضوع را اعلام نکرده است اما مدت زیادی است که اخباری از توسعه‌ی بازسازی بازی لست آو آس برای کنسول پلی‌استیشن ۵ می‌شنویم که به نظر می‌رسد کاملاً واقعیت دارد. اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که اشاره می‌کند ممکن است این اثر تا قبل از پایان همین امسال عرضه شود.

اولین‌بار در آوریل ۲۰۲۱ وقتی وبگاه بلومبرگ گزارشی مبنی بر توسعه‌ی بازسازی لست آو آس برای پلی‌استیشن ۵ منتشر کرد، از وجود چنین پروژه‌ای آگاه شدیم. در آن گزارش، بلومبرگ ادعا کرده بود که ابتدا این پروژه توسط استودیو «گروه خدمات هنرهای بصری» (Visual Arts Service Group یا همان VASG) شرکت سونی که در سن دیگو واقع است، شروع شده است اما مدتی بعد ناتی داگ عهده‌دار این پروژه شده است. در حالی که هنوز این پروژه به‌صورت رسمی معرفی نشده، شواهد بیشتری از آن در اوایل  امسال به چشم خورد. یکی از اعضای تیم ارزیابی کیفی (QA) ناتی داگ در رزومه‌ی خود به یک «بازسازی معرفی‌نشده» اشاره کرده بود.

لست آو آس

به‌تازگی جف گراب، ژورنالیست بازی‌های ویدئویی، در جریان یکی از قسمت‌های اخیر پادکست Kinda Funny Games ادعا کرده که صحبت‌هایی به گوش او رسیده که به احتمال زیاد عرضه‌ی بازسازی بازی لست آو آس برای اواخر سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده است. او گفت: «من مدام می‌شنوم که امسال عرضه خواهد شد. تقریباً مطمئنم که برای فصل تعطیلات زمستانی در نظر گرفته شده است.»

قبل از این موضوع، تام هندرسون، یکی از دیگر منابع آگاه، در ماه ژانویه‌ی بیان کرده بود که از چندین نفر شنیده است که روند توسعه‌ی این بازسازی برای پلی‌استیشن ۵ تقریباً به اتمام رسیده و می‌تواند برای عرضه در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شود.

علاوه بر این، همه‌ی ما می‌دانیم که سال آینده سریال اقتباسی «آخرین بازمانده‌ی ما» از شبکه‌ی اچ‌بی‌او پخش خواهد شد. تجربه‌ی سریال ویچر به ما اثبات کرد که عرضه‌ی یک سریال که سروصدای زیادی به پا کرده، می‌تواند در رشد شدید فروش بازی هم تأثیر بسیاری بگذارد. به همین خاطر ابتدا گمان می‌کردیم که شاید سونی بخواهد زمان عرضه‌ی این دو اثر را تقریباً هم‌زمان کند اما اگر از سوی دیگری به این قضیه نگاه کنیم، شاید عرضه‌ی بازی در اواخر امسال و پخش سریال در اوایل سال بعد تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

با این رویه، با عرضه‌ی بازسازی بازی لست آو آس مشخص است که در اواخر امسال رشدی را در فروش  سری بازی لست آو آس خواهیم دید و سپس وقتی که سریال اقتباسی آن در اوایل سال بعد پخش شود، رشد قابل‌توجه دیگری را در فروش خواهیم دید و احتمالاً افراد تازه‌ای به‌سوی تجربه‌ی این بازی از طریق بازسازی آن بشتابند.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما