هواوی از کاهش ۳۲ درصدی درآمد در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۱ خبر داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
درآمد هواوی

شرکت هواوی ساعاتی قبل جدیدترین گزارش مالی خود را در رابطه با عملکرد سه فصل نخست ۲۰۲۱ منتشر کرد. بر اساس این گزارش، طی ۹ ماه گذشته ۷۱٫۳ میلیارد دلار راهی خزانه‌ی این شرکت شده که ۱۰٫۲ درصد آن سود محسوب می‌شود. مدیرعامل هواوی اعلام کرده که درآمد این شرکت مطابق انتظارات آن‌ها بوده است.

مدیرعامل هواوی خاطرنشان کرده که این شرکت به تقویت نوآوری‌های مربوط به حوزه‌ی تکنولوژی ادامه می‌دهد و به افزایش سرمایه‌گذاری برای تحقیق و توسعه و جذب نیروهای با استعداد هم اشاره کرده است. در این گزارش مالی، از مشتریان وفادار هواوی و شرکای این شرکت قدرددانی شده است. اما روی هم رفته، این گزارش تصویر چندان ایدئالی را در مورد وضعیت هواوی ترسیم نمی‌کند.

درآمد ۷۱٫۳ میلیارد دلاری طی ۳ فصل نخست ۲۰۲۱ به معنای کاهش ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. برای مقایسه باید بگوییم که سال گذشته هواوی طی سه فصل نخست ۲۰۲۰ توانست درآمد ۱.۰۴ تریلیون دلاری کسب کند. بعد از آغاز تحریم‌های آمریکا، وضعیت این شرکت روزبه‌روز بدتر از گذشته شده و حالا بر اساس گزارش‌های جدید، آمریکا قصد دارد فشار بر روی این شرکت را افزایش دهد. علاوه بر این، باید به فروش بخش آنر هم اشاره کنیم و به همین خاطر آمار فروش گوشی‌های این شرکت با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

منبع: GizmoChinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما