هواوی با معرفی خودروی الکتریکی جدید می‌خواهد جای تسلا را بگیرد

۷ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
خودروی الکتریکی Aito M5

هواوی در جهت تبدیل شدن به یکی از سازندگان مهم خودروهای آینده حرکت می‌کند و به همین دلیل از خودروی الکتریکی جدید Aito مبتنی بر سیستم عامل هارمونی رونمایی کرده است.

چین به‌سرعت در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ی خودروهای الکتریکی در جهان است. برای رفع تقاضای گسترده در این کشور، سازندگانی مانند تسلا کارخانه‌های خود را در این کشور افتتاح کرده‌اند. اما حتی بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی هم برای پاسخگویی به این تقاضا با چالش مواجه است و این موضوع راه را برای ورود رقبا باز می‌گذارد.

برندهایی مانند «نیو» (Nio) قصد دارند بخش بزرگی از بازار خودروهای الکتریکی را تصاحب کنند و هواوی تازه‌ترین بازیکنی است که وارد این میدان رقابت شده است. در ماه فوریه، خبرهایی مبنی بر قصد هواوی برای ساخت خودروهای الکتریکی منتشر شد و در ماه آوریل این شرکت به وعده‌ی خود عمل و از Cyrus SF5 با همکاری «سرس» (Seres) رونمایی کرد. اکنون نوبت به خودروی الکتریکی جدید این شرکت رسیده است که بر سیستم عامل هارمونی (Harmony) مبتنی است. با «آیتو ام۵» (Aito M5) آشنا شوید.

خودروی الکتریکی Aito M5
خودروی الکتریکی Aito M5

هدف Aito M5 مقابله با تسلا مدل Y است که یک انتخاب بسیار محبوب در بازار چین به‌شمار می‌رود. «ریچارد یو» (Richard Yu) مدیر اجرایی و مدیرعامل گروه تجاری مشتریان هواوی در مراسم معرفی محصول زمستانی هوهواوی آوی خاطرنشان کرد که M5 هم با برق و هم با بنزین کار می‌کند و قدرت بیشتر و برد طولانی‌تری را نسبت به تسلا مدل وای ارائه می‌دهد.

شاید این مقایسه چندان متناسب نباشد زیرا M5 پس از پایان باتری از مزیت باک پر بنزین برخوردار خواهد بود. اما یو در ادامه از ظرافت M5 هم گفت: «این یک خودروی ممتاز است و ما می‌توانیم تجربه‌ی کیفیتی درجه یک را ارائه دهیم.»

خودروی الکتریکی Aito M5

نقش هواوی در M5 با سیستم عامل واحد اطلاع‌رسانی و سرگرمی خودرو گره خورده است. سیستم عامل هارمونی به‌طور کامل با دیگر محصولات هواوی یکپارچه می‌شود و دارندگان خودرو حتی می‌توانند از ساعت‌های هوشمند هوآوی به‌عنوان کلیدی برای راه‌اندازی وسیله‌ی نقلیه‌ی خود استفاده کنند.

آیتو هم تحت برند «سِرِس» (Seres) یکی از شرکت‌های مستقر در سیلیکون ولی زیرمجموعه‌ی گروه صنعتی هواوی در چونگ‌چینگ چین تولید می‌شود. این شرکت معتقد است که آینده، همراه با تبدیل خودروی شما به یک دستگاه هوشمند مشابه گوشی است. سیستم عامل هارمونی از زمانی که گوگل این شرکت را از استفاده از سیستم عامل اندروید خود منع کرد، بر اساس ضرورت متولد شد.

خودروی الکتریکی Aito M5
خودروی الکتریکی Aito M5

یو افزود: «بسیاری از دوره‌های تحریم در سه سال گذشته ما را وارد طولانی‌ترین زمستان کرده است زیرا هیچ زمستانی به اندازه‌ی سه سال نیست. با وجود مشکلات بزرگ، ما حمایتی قوی از مصرف‌کنندگان و شرکای خود در سراسر جهان دریافت کرده‌ایم.»

M5 نخستین خودرویی است که نام Aito را که کوتاه‌شده‌ی عبارت «افزودن هوش به خودرو» (Adding Intelligence To Auto) است، می‌گیرد. تحویل M5 قرار است تا پایان ماه فوریه و پس از سال نو چینی آغاز شود و قیمت آن از ۲۵۰ هزار یوان (حدود ۳۹ هزار دلار) آغاز خواهد شد که تقریبا ۵۰۰۰ دلار کمتر از تسلا مدل Y است.

عکس‌ها: خودروی الکتریکی Aito M5
Credit: Huawei

منبع: Car Buzz

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه