هواوی تعداد قطعات چینی گوشی‌های جدید خود را ۲ برابر کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هواوی

طبق بررسی‌های صورت گرفته، هواوی تعداد قطعات چینی موجود در گوشی‌های جدید خود را ۲ برابر کرده است. این شرکت به دلیل تحریم‌های آمریکا برای تأمین قطعات گوشی‌های خود با چالش‌های متعددی روبه‌رو شده و با این کار می‌خواهد بخشی از این چالش‌ها را برطرف کند.

در گزارش سایت NikkeiAsia آمده که بیش از ۶۰ درصد از قطعات گوشی‌های جدید این شرکت ساخت کشور چین هستند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به گوشی هواوی میت ۴۰E اشاره کنیم که طبق کالبدشکافی انجام شده، حدود ۶۰ درصد از قطعات مهم این گوشی چینی هستند. این در حالی است که برای هواوی میت ۳۰ فقط حدود ۳۰ درصد قطعات ساخت شرکت‌های چینی بودند. با وجود تحریم‌ها، همچنان بخشی از قطعات کلیدی میت ۴۰E آمریکایی هستند و این یعنی دولت آمریکا می‌تواند هواوی را بیش از پیش تحت فشار قرار دهد.

هواوی

یکی از مهم‌ترین قطعات چینی این گوشی، نمایشگر آن است که به جای سامسونگ از طرف شرکت BOE تامین شده است. از دیگر قطعات چینی مهم مورد استفاده می‌توانیم به سوئیچ آنتن، چیپ‌های کنترل برق، حسگر اثر انگشت و باتری اشاره کنیم. هواوی طی ماه‌های اخیر برای فروش گوشی‌های خود با مشکلات زیادی روبه‌رو شده و سهم بازار این شرکت روزبه‌روز در حال کمتر شدن است.

با وجود این مشکلات، مدیران هواوی اعلام کرده‌اند که به ساخت گوشی‌های هوشمند ادامه می‌دهند ولی در هر صورت اهمیت این شرکت همچنان رو به کاهش است و اسم آن دیگر بین ۵ شرکت بزرگ بازار موبایل دیده نمی‌شود.

منبع: GizmoChinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما