نخستین خودروی هواوی یک سدان الکتریکی لوکس خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
خودروی الکتریکی هواوی با همکاری آرک‌فاکس

درست مانند اپل، شیائومی و به احتمال زیاد دیگر غول‌های فناوری، هواوی هم مشغول کار بر روی یک خودرو است و به‌زودی این سدان الکتریکی لوکس را معرفی خواهد کرد.

اگرچه این شرکت چینی هیچ‌گاه چنین پروژه‌ای را انکار نکرده، اما به‌نظر می‌رسد که اکنون زمان زیادی تا معرفی خودروی آن باقی نمانده است. تبلیغات این شرکت که در شبکه‌ی اجتماعی «ویبو» (Weibo) منتشر شده، تأیید می‌کند که تولید نخستین خودروی الکتریکی (EV) هواوی ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) اعلام می‌شود و اگرچه در این زمینه اطلاعات رسمی منتشر نشده اما خبرهایی از منابع غیررسمی شنیده شده است.

نخستین و مهم‌ترین خودرویی که به گفته‌ی برخی ممکن است روزی تحت برند هواوی عرضه شود، اگرچه این موضوع کمی بعید است، به‌عنوان بخشی از مشارکت با «آرک‌فاکس» (Arcfox) یک شرکت زیرمجموعه‌ی غول خودروسازی چین یعنی «گروه خودروسازی پکن» (BAIC) است.

این خودرو «آرک‌فاکس آلفا S HBT» نام خواهد داشت که HBT در آن مخفف Huawei Bluepark Together است و کاملا به نرم‌افزار و خدمات توسعه‌یافته توسط این شرکت فناوری چینی متکی خواهد بود.

برای نمونه همه چیز بر روی سیستم عامل هارمونی (Harmony) که سیستم عامل اختصاصی هواوی مبتنی بر اندروید خواهد بود. هواوی این سیستم عامل را به عنوان جایگزینی برای سیستم عامل اندروید گوگل توسعه داد و از آن زمان به بعد علاوه بر تلفن‌های همراه، دیگر دستگاه‌های هوشمند این شرکت هم از آن استفاده می‌کنند.

اولین خودروی هواوی رانندگی خودکار سطح ۳ را ارائه می‌دهد و از قابلیت اتصال ۵G برخوردار خواهد بود که با توجه به پیشرو بودن این شرکت چینی در عرضه‌ی استاندارد جدید، تعجب‌آور نیست.

طبق پیش‌نمایش ارائه شده، خودروی الکتریکی نخست هواوی یک سدان خواهد بود و مسؤولان شرکت ادعا می‌کنند که این خودرو به‌عنوان یک خودروی لوکس معرفی می‌شود که فقط با انرژی الکتریکی کار خواهد کرد.

باید منتظر ماند و دید آیا بازار هدف هواوی فراتر از چین است؟ هرچند با توجه به تحریم‌هایی که ممکن است این شرکت از سوی آمریکا با آن روبه‌رو شود، این احتمال وجود دارد که عرضه‌ی بین‌المللی خودرو خیلی زود اتفاق نیفتد.

عکس کاور: خودروی الکتریکی هواوی با همکاری آرک‌فاکس

Credit: Huawei/Arcfox

منبع: Auto Evolutionبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما