تاریخ انتشار نسخه بتای سیستم‌عامل هارمونی برای سری هواوی میت ۴۰ مشخص شد

۴ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰ ۵ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سیستم‌عامل هارمونی

سیستم‌عامل هارمونی که توسط هواوی در دست توسعه قرار دارد، بالاخره قرار است در آینده‌ی نزدیک راهی گوشی‌های این شرکت شود. طبق اعلام نائب‌رییس بخش نرم‌افزار هواوی، در تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) اولین نسخه بتای سیستم‌عامل هارمونی برای سری میت ۴۰ ارائه خواهد شد.

هنوز بخش زیادی از جزئیات این سیستم‌عامل در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

این سیستم‌عامل که در چین به‌عنوان HongMeng معرفی شده، قرار است به‌عنوان رقیب اندروید انجام وظیفه کند. اگرچه گفته می‌شود این سیستم‌عامل از اپلیکیشن‌های اندروید هم پشتیبانی می‌کند، ولی در این زمینه هنوز اطلاعات زیادی منتشر نشده است. یکی دیگر از مقام‌های ارشد هواوی قبلا کرده بود که بیش از ۹۰ درصد گوشی‌های هواوی موجود در بازار به‌زودی می‌توانند سیستم‌عامل هارمونی را دریافت کنند؛ اما معلوم نیست که چنین کاری در آینده‌ی نزدیک صورت می‌گیرد یا نه.

طی ماه‌های اخیر تعدادی از محصولات هواوی همراه با این سیستم‌عامل راهی بازار شده‌اند. بر اساس اعلام هواوی، این سیستم‌عامل می‌تواند برای انواع و اقسام گجت‌ها و محصولات از اتومبیل‌ها و تلویزیون‌های هوشمند گرفته تا ساعت‌های هوشمند استفاده شود. همان‌طور که گفتیم هنوز جزئیات سیستم‌عامل هارمونی، به‌خصوص برای گوشی‌های هوشمند، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و احتمالا طی روزهای آینده اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن مطرح می‌شود.

منبع: GizmoChina

برچسب‌ها :
دیدگاه شما