هواوی می‌خواهد بار دیگر به سیستم دو پرچم‌دار در یک سال برگردد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هواوی پرچم‌دار

اینطور که به نظر می‌رسد هواوی می‌خواهد یکبار دیگر به سیستم سابق خود برگشته و هر سال از دو سری پرچم‌دار رونمایی کند.

هواوی به‌تازگی و در جریان رویداد HDC 2022 یا همان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود اعلام کرد که قصد دارد سال آینده بار دیگر به همان استراتژی سابق خود بازگردد که این یعنی می‌خواهد در طول یک سال از دو پرچم‌دار رونمایی کند. بدین ترتیب به احتمال زیاد باز هم سری میت و P را در کنار یکدیگر شاهد خواهیم بود به این شکل که سری P در شش ماه نخست و سری میت هم در شش ماه دوم سال در دسترس قرار خواهند گرفت. قبل از اینکه هواوی تحریم شود هم همین استراتژی را در پیش می‌گرفت. سری P با تمرکز بر کیفیت عکاسی و فیلم‌برداری در شش ماه نخست و سری میت هم با تمرکز بر عملکرد سخت‌افزاری در شش ماه دوم در دسترس قرار می‌گرفتند.

همانطور که می‌دانید، هواوی تقریبا سه سال هست که توسط دولت آمریکا و در نتیجه گوگل تحریم شده و نمی‌تواند از نسخه‌ی رسمی اندروید که در آن دسترسی به سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل فراهم است در گوشی‌هایش استفاده کند. در نتیجه‌ی همین موضوع این شرکت تلاش کرده تا سیستم‌عامل اختصاصی خود را تحت عنوان هارمونی توسعه دهد.

هارمونی خیلی زود پیشرفت کرد و به لطف سرمایه‌گذاری‌های هنگفت هواوی توانست روی بسیاری از گوشی‌های این شرکت حضور پیدا کند. بیش از ۴۰۰ هزار توسعه‌دهنده هم اکنون مشغول فعالیت هستند تا بتوانند برای این اکوسیستم برنامه یا بازی طراحی کنند. این موضوع را خود شرکت در رویداد توسعه‌دهندگان HDC2022 خود اعلام کرده و گفته که قصد دارد از نسخه‌های HarmonyOS 3.1 و HarmonyOS 4.0 هم به‌زودی رونمایی کند.

هواوی پرچم‌دار

گفته می‌شود در ماه مارس سال آینده از سیستم‌عامل HarmonyOS 3.1 رونمایی خواهد شد در حالی که HarmonyOS 4.0 در یک ماه از شش ماه دوم در دسترس قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب انتظار می‌رود سری هواوی P60 مبتنی بر نسخه‌ی ۳.۱ و سری میت ۶۰ هم مبتنی بر نسخه‌ی ۴.۰ از این سیستم‌عامل باشند.

در حال حاضر جز اینکه می‌دانیم دو پرچم‌دار بعدی هواوی از سری P60 و میت ۶۰ خواهند بود اطلاعات موثق دیگری در اختیار نداریم. هرچند اخیرا در یک خبر شاهد انتشار رندرهای هواوی P60 پرو بوده‌ایم که از طراحی کاملا مشابه آن در مقایسه با نسل کنونی خبر می‌دهند. در آن خبر آمده بود که فقط مشخصات نمایشگر و سنسور دوربین‌ها با نسل قبل متفاوت خواهد بود.

هواوی P60 طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم از طراحی حفره‌ای بهره می‌برد؛ حفره‌ای که در مرکز-بالای نمایشگر تعبیه خواهد شد و میزان دوربین سلفی خواهد بود. روی پنل پشتی هم دو حلقه به عنوان ماژول دیده می‌شوند که درون یکی از آن‌ها سنسوری ۶۴ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی ایفای نقش می‌کند و در یک مورد دیگر هم دوربین‌های دیگر را شاهد خواهیم بود که متأسفانه اطلاعات زیادی در رابطه با آن‌ها در اختیار نداریم.

در رابطه با مشخصات فنی هم به احتمال بسیار فراوان هواوی همچنان مجبور به استفاده از قدرتمندترین تراشه‌ی کوالکام اما با مودم ۴G خواهد بود. اما گفته می‌شود سری میت ۶۰ از اینترنت ۵G پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی است که دولت آمریکا از سال ۲۰۲۰ تاکنون تمام شرکت‌ها را که در ساخت تراشه از فناوری آمریکا استفاده می‌کنند از ارسال تراشه‌های ۵G به هواوی منع کرده است. اگر این شایعه‌ی آخر حقیقت داشته باشد، باید دید هواوی چه راهی برای بهبود شرایط پیدا کرده است.

منبع: Gizchinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما